Головна » Актуально » 28 квітня – Всесвітній день охорони праці

28 квітня – Всесвітній день охорони праці

ШАНОВНІ ЛУЧАНИ, КЕРІВНИКИ ТА ПРАЦІВНИКИ ПІДПРИЄМСТВ, УСТАНОВ ТА ОРГАНІЗАЦІЙ ЛУЦЬКА

З метою привернення уваги світової спільноти до питань охорони праці та смертності працівників на робочому місці щорічно 28 квітня, починаючи з 2002 року понад 100 країн світу щороку 28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці. В Україні відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 р. відзначається День охорони праці.

Враховуючи те, що Україна активно інтегрує європейські норми з охорони праці у власну правову систему, створює умови для формування сучасної високої культури і відповідальності за збереження життя та здоров’я працівників важливо відзначити День охорони праці у 2016 році за рекомендацією МОП під девізом « Стрес на робочому місці: колективний виклик ».

Одним з індикаторів цивілізованого розвитку суспільства є стан здоров’я населення, зокрема працівників. від стану здоров’я окремої людини безпосередньо залежить якість трудових ресурсів держави, продуктивність праці та обсяг валового внутрішнього продукту.

Психосоціальні ризики та стрес на робочому місці є одними з найскладніших питань у сфері охорони праці та здоров’я, актуальність яких загальновизнана для всіх країн, галузей виробництва, професій та працівників.

Стрес – фізична та емоційна реакція організму, яка виникає тоді, коли посадові обов’язки не відповідають здібностям, ресурсам і потребам працівника. Стрес на робочому місці не є виключно негативним явищем, проте надмірності (сильний, тривалий, регулярний) неприпустимі.

Питання психо-емоційного стану, у тому числі стресових ситуацій на виробництві, стало предметом розгляду 34 Міжнародного конгресу з питань безпечної життєдіяльності та виробничої медицини, який проходив 27 - 30 жовтня 2015 року у м. Дюссельдорф (Німеччина).

Тривалий час зберігається ситуація, коли серед причин настання нещасних випадків друге місце посідають психофізіологічні причини (близько 23 % загальної кількості) Тому на сьогодні є актуальним акцкентування уваги під час планування своєї господарської діяльноcті на превентивних заходах враховуючи наслідки стресів, від яких страждають працівники, отриманих на робочому місці

Вчасне розпізнання залежності стану працівника від стресу, який він отримав, може зберегти його життя або як мінімум здоров’я.

Стрес – це виклик не лише працівнику, але й усім, хто причетний до праці в колективі. Управління стресом має стати основним пріоритетом як для роботодавців, так і для працівників.

Звертаюсь до керівників і працівників підприємств, установ та організацій із закликом звернути увагу на необхідність проведення конкретних профілактичних заходів, спрямованих на запобігання стресів та їх потенційним наслідкам на робочому місці, а також на безпечне утримання і безпечну експлуатацію приміщень, обладнання, устаткування, територій та ввіднайти можливість для надання допомоги сім’ям, які втратили годувальника, інвалідам трудового каліцтва та професійних захворювань у вирішенні матеріальних, соціально-побутових та інших проблем.

З метою підвищення рівня виробничої безпеки та культури трудових правовідносин відділ охорони праці Луцької міської ради в рамках відзнаки цьогорічного Дня охорони паці буде проводити з 21 по 28 квітня 2016 року «Тиждень відкритих дверей» за адресою: вул. Винниченка,39 каб. 1,2 тел. 24-89-48.

 

Міський голова                                                                                                    Микола Романюк