Головна » Актуально » 28 квітня – Всесвітній день охорони праці «Безпека праці та здоров’я під час використання хімічних речовин на виробництві»

28 квітня – Всесвітній день охорони праці «Безпека праці та здоров’я під час використання хімічних речовин на виробництві»

       ШАНОВНІ ПРАЦІВНИКИ, РОБОТОДАВЦІ –КЕРІВНИКИ ПІДПРИЄМСТВ,УСТАНОВ ТА ОРГАНІЗАЦІЙ ЛУЦЬКА

 

       З метою попередження промислових аварій та виробничого травматизму понад 100 країн світу щороку 28 квітня відзначають Всесвітній день охорони праці. В Україні, відповідно до Указу Президента від 18.08.2006 р., він відзначається як Національний день охорони праці, який проводиться на підприємствах, в установах та організаціях усіх форм власності.

       У 2014 році  Міжнародна організація праці (МОП) рекомендувала девіз - «Безпека праці та здоров’я під час використання хімічних речовин на виробництві». Актуальність відповідної тематики обумовлена тим, що сьогодні хімічні речовини та їх сполуки є одними з основних складових, як у повсякденному житті людини, так і на виробництві.

       У відповідності до конституційного права громадян  на належні, безпечні та здорові умови праці кожен роботодавець зобов’язаний забезпечити на кожному робочому місці умови праці відповідно до вимог нормативно – правових актів з охорони праці, зважаючи на те, що в цивілізованому суспільстві найголовніша цінність - людина, її життя та здоров’я.

       Роботодавці повинні усвідомлювати, що профілактика виробничого травматизму ефективніша та менш затратна, ніж лікування та реабілітація потерпілих, а їх бізнес матиме успіх, і вони самі зможуть без остраху дивитися у майбутнє лише за умови забезпечення на робочих місцях збереження життя і здоров’я працівника. Тому на сьогодні важливо акцентувати увагу на заходах з профілактики виробничого травматизму шляхом забезпечення дотримання вимог законодавства з охорони праці, нормативів безпеки, гігієни праці та виробничого середовища,  підвищення попереднього рівня охорони праці; належного утримання і безпечної експлуатації  приміщень, обладнання,  устаткування, територій підприємств.

       У рамках тижня відкритих дверей будуть проведені консультації для керівників і посадових осіб підприємств міста з впровадження ефективно діючої на підприємствах системи управління охороною праці (СУОП) на тему “Нешкідливі та безпечні умови праці святий обов’язок роботодавця». Законом на роботодавця покладається повна відповідальність за дотримання безпечних і нешкідливих умов праці і жодне посилання на нестачу коштів не виправдає керівника, який допустив травматизм на підпорядкованому йому підприємстві.

       Звертаюсь до всіх керівників підприємств з проханням вишукати можливість для надання необхідної допомоги сім’ям потерпілих, інвалідам внаслідок трудового каліцтва та професійних захворювань у вирішенні матеріальних, соціально-побутових та інших питань.

       Крім того, прошу взяти  участь у загальноміських заходах до Всесвітнього дня охорони праці.

       Відділ охорони праці Луцької міської ради з 22 по 25  квітня 2014 року  проводить «Тиждень відкритих дверей» за адресою: вул. Винниченка,39  каб. 1,2  тел. 24-89-48.

 

        Міський голова                                                                  Микола Романюк