Головна » Актуально » «Діяльність влади щодо підтримки української армії та стабілізації ситуації в країні»

«Діяльність влади щодо підтримки української армії та стабілізації ситуації в країні»

Засідання Ради національної безпеки та оборони України 28 серпня 2014 року

 

   «Ми здатні захистити самі себе. Нам потрібна сучасна високотехнологічна зброя. Нам потрібно зберігати спокій, холоднокровність, зміцнювати нашу єдність і міжнародну солідарність», – заявив Президент України Петро Порошенко на початку засідання Ради національної безпеки та оборони України.

   За словами Президента, «лінія оборони проходить зараз на Донбасі, а не на Заході лише тому, що міцною стіною стало на захист держави наше українське воїнство». Ситуація в зоні антитерористичної операції набула якісно нових змін і обставин.

   За словами Президента України, перебіг антитерористичної операції не залишав сумніву в тому, що вона має швидко завершитись, а відновлене життя звільнених міст, сіл і селищ давало надію на те, що ми виграємо боротьбу не лише в бойових порядках, а й за симпатії мешканців Донбасу. На звільнених територіях починалося відновлення систем життєзабезпечення, будувалися школи, відновлювалися виробничі потужності.

   «На порятунок банді терористів з боку Російської Федерації через неконтрольовану нами ділянку кордону увійшли колони важкої техніки, великі партії зброї і військовослужбовців регулярних підрозділів РФ», - наголосив Президент.

   За словами Петра Порошенка, «аматори-найманці разом з кадровими військовими намагаються організувати контрнаступ на позиції наших Збройних Сил».

   «Ситуація, безумовно, надзвичайно складна, і ніхто не збирається її спрощувати. Але вона достатньо контрольована, щоб ми не піддавалися паніці, зберігали холодний розум, здоровий глузд і чіткий розрахунок наших подальших дій», - заявив Глава держави.

   Президент наголосив, що «дестабілізація ситуації і паніка – така ж зброя, як танки, БТРи і «калаши». «Вона дозволяє, не глибоко занурюючись в територію, дестабілізувати ситуацію по всій країні», - додав він.

   За словами Петра Порошенка, дуже важливо, що разом з Україною в ці непрості часи весь світ. «Низка рішучих дій на підтримку України з боку наших основних стратегічних партнерів в світі дає нам певні стримані підстави для стабілізації ситуації», – відзначив Президент.

   Петро Порошенко повідомив, що відбулися перші консультації на рівні керівництва генеральних штабів України та РФ, де обговорювалися питання контролю державного кордону, недопущення проникнення на територію України збройних підрозділів РФ, питання обміну захопленими військовослужбовцями України, які мають бути звільнені та інші питання. «Впевнений, що спільні і чітко скоординовані зусилля всього світу можуть привести до деескалації ситуації в Україні», – наголосив Президент.

   Президент повідомив, що доручив керівництву Прикордонної служби відновити діяльність українських прикордонників на пунктах пропуску і домовитись про спільне патрулювання, щоб унеможливити проникнення на нашу територію збройних підрозділів, озброєння з боку сусідньої держави.

   Коментуючи ситуацію, яка склалася поблизу Іловайська, Президент зазначив, що значною мірою відповідальність за неї несе керівництво двох підрозділів, які самовільно залишили лінію оборони і поставили у надзвичайно складне становище своїх бойових товаришів. «Наголошую, що держава буде вживати рішучих заходів для того, щоб не допустити зрадництва та дезертирства. Ми маємо чесно і відверто про це казати», – заявив Президент.

   Рада національної безпеки та оборони України на засіданні ухвалила комплекс заходів щодо захисту суверенітету та територіальної цілісності України. Про це повідомив Заступник Секретаря Ради національної безпеки та оборони України Михайло Коваль за підсумками засідання РНБО, яке пройшло під головуванням Президента України – Верховного Головнокомандувача Збройних Сил Петра Порошенка.

   РНБО обговорило питання про невідкладні заходи із захисту України та зміцнення обороноздатності держави. За результатами обговорення Рада ухвалила комплекс заходів щодо захисту суверенітету та територіальної цілісності України, стратегічних пріоритетів зовнішньої політики, збільшення бойових можливостей Збройних Сил, інших військових формувань та правоохоронних органів, використання потенціалу оборонної промисловості, зміцнення системи забезпечення інформаційної кібер-безпеки України.

   Рада вирішила відновити вже цієї осені призов на строкову службу до Збройних Сил України, причому призвані військовослужбовці будуть проходити військову службу і не будуть залучатися до виконання бойових завдань в зоні антитерористичної операції.

   Рада доручила Міністру закордонних справ Павлу Клімкіну невідкладно звернутися до держав, що підписали Будапештський меморандум 1994 року, щодо проведення консультацій про ситуацію у Донецькій та Луганській областях.

   Україна звертається за допомогою до Ради Безпеки ООН, НАТО, ЄС, ОБСЄ, держав-стратегічних партнерів. «Наша держава розраховує на допомогу США, зокрема, шляхом надання спеціального статусу основного союзника США поза НАТО», - заявив Михайло Коваль.

   Апарат РНБО опрацює відповідні документи для підписання Президентом.

 

 

СБУ закликає громадян не піддаватись паніці, яка навмисно створюється в мережі Інтернет

   Голова Служби безпеки України Валентин Наливайченко закликав українських громадян не піддаватися паніці, яка створюється у мережі Інтернет і на різних ресурсах, та перевіряти повідомлення, які розповсюджується, оскільки значна їх кількість є дезінформацією.

  «Використання паніки і спеціальних психологічних операцій, військових так званих журналістів, які співпрацюють з терористичними організаціями – найбільш небезпечна зброя по дестабілізації ситуації в Україні. Ми сподіваємось, що наші громадяни не будуть піддаватися паніці, а спокійно і зважено сприйматимуть інформацію, що розповсюджується в мережі», – сказав він на брифінгу за результатами засідання Ради національної безпеки і оборони України.

   Він повідомив, що спецслужби Росії та посібники терористів під виглядом журналістів здійснюють інформаційну атаку, використовують брудні психологічні прийоми і не лише виправдовують військову агресію та злочини терористів, а й свідомо спотворюють інформацію з метою нагнітання паніки і дезорганізації життя суспільства.

   «Нам достеменно відомо, що у 18-му спеціальному центрі Федеральної служби безпеки Російської Федерації працює близько 1500 людей, які в щоденному режимі ведуть роботу з дезінформації та провокації для того, щоб створити і використати паніку в соціальних мережах, зокрема, в мережі Facebook. Крім того, робота спецслужб РФ в цій мережі використовується для блокування аккаунтів наших громадян та для розповсюдження панічної і брехливої інформації», – сказав він.

   За словами Голови СБУ, в інформаційній війні також беруть участь громадяни РФ з посвідченнями журналістів. Найбільш зухвало та брехливо діють журналісти таких медіа, як Life News та «Звєзда».

   Голова СБУ зазначив, що Україна здійснює низку заходів щодо захисту українських ресурсів та інформації, що на них розміщується. Так, за його словами, Урядом досягнуто домовленості з провідними глобальними інтернет-сервісами для запобігання блокуванню інформації про злочини терористів на нашій території.

   «Завершено переговори, і Google вживає заходів зі свого боку для того, щоб не допускати в подальшому блокування Youtube і інших ресурсів, на яких виставляється і оприлюднюється правдива інформація, в тому числі про злочини терористів і військовослужбовців РФ на нашій території. Блокування таких ресурсів з території РФ тепер, сподіваємось, буде припинено», – сказав В.Наливайченко.

   Він закликав українських журналістів та світові медіа дотримуватися стандартів та правдивої подачі інформації у мережі. «Правдива інформація і правдиві українські і міжнародні медіаресурси мають бути щитом оборони від панічних атак з боку ворога», – наголосив Голова СБУ.

 

Верховна Рада України прийняла Закон про зміни до Податкового кодексу щодо звільнення від оподатковування податком на доходи фізичних осіб благодійної допомоги, призначеної для учасників бойових дій

    Верховною Радою України за пропозицією Глави держави був прийнятий Закон про зміни до Податкового кодексу щодо звільнення від оподатковування податком на доходи фізичних осіб благодійної допомоги, призначеної для учасників бойових дій.

   Радник Президента України, керівник волонтерського руху «Крила Фенікса» Юрій Бірюков зазначає: «Законопроект рамковий, він задає правильний вектор розуміння для волонтерів, що Президент дотримується своєї обіцянки, яку він дав на зустрічі з волонтерами. Для багатьох людей важливо, що Президент виконує те, що обіцяв і що в його силах».

   Він зазначив, що залишається питання щодо списку товарів, який має формувати Кабінет Міністрів. «Волонтери витрачають кошти на тисячі позицій, які неможливо описати в одному документі», – сказав Юрій Бірюков. Також, за його словами, поки що не зрозуміло, яким буде механізм контролю. «Розпочато роботу у правильному напрямку. Головне, що волонтери отримали сигнал, що проблема буде вирішуватися», – повідомив радник Президента.

 

Діяльність органів влади області щодо підтримки волинських військових, які перебувають в зоні АТО, та їх сімей

   З обласного бюджету на підтримку військових спрямовано 4 млн грн.

    Облдержадміністрація інформує про використання коштів обласного бюджету, які були виділені на підтримку військових. Загалом на ці цілі з обласної скарбниці було виділено вже 4 млн грн.

   На потреби військової частини А2331 з обласного бюджету було виділено 1 млн 250 тис. грн. Весь об’єм коштів був перерахований отримувачу 23 травня 2014 року, з них фактично використано 340 тис 700 грн. На ці гроші було придбано натільну білизну військовослужбовцям (250 тис. грн), кріплення універсальне до БМП (41 тис. грн), розгрузки (49,7 тис. грн). До фінансово-економічного управління ОК «ПІВНІЧ» подані розрахунки про подальший перерозподіл призначень.

   Волинському обласному військовому комісаріату спрямовано 1 млн грн. 20 травня ц.р кошти були перераховані в повному обсязі. З цієї суми на разі освоєно 504 тис 900 грн. Придбано: автомобільні запчастини та інструменти для проведення ремонту автомобільної техніки (81,9 тис. грн), засоби електропостачання (9,6 тис. грн), господарський інвентар та інструменти (221,9 тис. грн), постільну білизну (171,4 тис. грн), канцелярські товари (20 тис. грн). Упродовдж останнього тижня використано 37,4 тис. грн.

   Військовій частині 1141 Внутрішніх військ Міністерства внутрішніх справ України перераховано з обласного бюджету 300 тис. грн. 23 травня 2014 року кошти надійшли у повному обсязі. Фактично використано 298 тис. 320 грн – було придбано бронежелети та радіостанції (298,32 тис. гривень). Залишок коштів у сумі 1,680 грн планується використати на придбання медикаментів.

   Управлінню МВС України у Волинській області було передбачено 250 тис. грн. 25 липня гроші було перераховано. Використано 25 тис. грн, – придбано спальні мішки, штурмову драбину, болгарку, ліхтарі налобні та інше майно.

   На потреби військової частини 9971 Державної прикордонної служби України було виділено 200 тис. грн. Станом на 11 липня 2014 року кошти були перераховані отримувачу, однак, поки не освоєні. Планується закупівля кулезахисних шоломів. Укладення необхідного договору відбулось 24 серпня цього року. Строк поставки шоломів 16.09.2014.

   1 млн грн перераховано на благодійний рахунок Волинської обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану. Транші відбувалися 30 липня, а також 5, 7 та 27 серпня цього року. Вже надішло 688 тис. грн, всі вони повністю освоєні. Було придбано: бронежилети (98,3 тис. грн), бензопили (92,8 тис. грн), мініелектростанції (98,3 тис. грн), радіостанції (99,2 тис. грн), прилади нічного бачення, навігатори та тепловізори (299,425 тис. грн).

 

Військовослужбовці АТО та їх родини мають право на отримання безкоштовних земельних ділянок

  Військовослужбовці АТО та їх родини мають право отримати безкоштовні земельні ділянки. Таку ініціативу на загальнодержавному рівні запропонувало Держземагенство України.

   З колективним зверненням щодо сприяння у видачі таких ділянок під забудову у Волинській області прийшли на прийом з особистих питань до голови облдержадміністрації Володимира Гунчика члени родин волинських бійців. Голова облдержадміністрації повідомив, що на разі це питання комплексно вивчається усіма профільними структурами. Вільні ділянки, за його словами, є у Луцькому та Ківерцівському районах. Тому зараз чекають пропозицій від військових щодо того, де їм краще отримати землю.

  Володимир Гунчик зауважив, що в разі потреби буде також підготоване відповідне звернення від облдержадміністрації до волинського депутатського корпусу. «Це питання відкрите, вирішується прозоро і перебуває на контролі», – зазначив голова облдержадміністрації.

   За інформацією Головного управління Держземагенства у Волинській області вже проведено моніторинг вільних земельних ділянок, які можуть бути надані військовим. На 28 серпня ц.р надійшло 323 заяви від учасників АТО та членів родин загиблих на Сході України. Уже прийнято 186 позитивних рішень про надання дозволу на розробку проектів землеустрою. Такі заяви приймаються позачергово, проекти відведення земельних ділянок розробляються у найкоротші терміни.

 

У кожному міськвиконкомі, райдержадміністрації, а також в ОДА будуть закріплені керівники, які опікуватимуться родинами загиблих військовослужбовців

    «Ми повинні тут, на місцях, зробити все можливе, щоб допомогти військовим, максимальною увагою огорнути родини тих, хто загинув на Сході України, захищаючи нашу землю від терористів та російської армії», – наголосив на оперативній нараді голова облдержадміністрації Володимир Гунчик. Він повідомив, що ці питання – на постійному контролі в облдержадміністрації, окрім того, у кожному міськвиконкомі, райдержадміністрації будуть визначені підрозділи чи окремі працівники, які опікуватимуться такими сім'ями.

   Готується також розпорядження голови облдержадміністрації про закріплення підрозділів ОДА за кожною конкретною родиною.

  «Здійснювати соціальний супровід родини, допомагати у оформленні документів, вирішувати інші поточні питання. Не чекати, коли до вас звернуться, а самим питати: що потрібно? Тільки таким чином необхідно будувати роботу», - наголосив Володимир Гунчик.

 

Володимир Гунчик під час виступу на позачерговій сесії облради наголосив: «… Я заявляю - напризволяще наших волинян з 51-ої бригади ніхто не залишив»

   29 серпня а ініціативою батьківського комітету військовослужбовців, які перебувають у зоні АТО, зокрема, рідних бійців 51-ї окремої механізованої бригади, відбулася позачергова сесія Волинської обласної ради. Головним на порядку денного був проект рішення «Про підтримку звернення батьків та рідних військовослужбовців Волинської області до Президента України Петра Порошенка щодо військового-політичної ситуації на Сході України».

   «Я щодня зустрічаюся з батьками й матерями, представниками громадських організацій. І, поклавши руку на серце, можу стверджувати: наша 51-ша бригада, спецзагін «Світязь», прикордонники, Національна гвардія, – усі питання, пов'язані з проблемами військових, – основні, які нині вирішує і облдержадміністрація, і я особисто. Я не знаю, можливо дехто хоче пограти на нервах батьків, дехто спекулює, однак я заявляю – напризволяще наших волинян ніхто не залишив, – підкреслив голова облдержадміністрації Володимир Гунчик. – У розмові з першим заступником начальника Генерального штабу я порушував питання концентрації нашої 51-ї бригади, її ротації, відновлення на посаді її колишнього командира Володимира Яцківа. За проханням матерів я звернувся до Адміністрації Президента організувати зустріч Петра Порошенка з представниками батьківських комітетів. Відповідне звернення від волинянок я передав Президенту». Крім того, він розповів, що практично вирішено питання демобілізації другого брата з родини Карабанових та двох волинян, яких призвали в зону АТО попри проблеми зі здоров'ям, а також – надання відпусток нашим бійцям.

   «Одним із головних моїх завдань в Адміністрації Президента та Міноборони було питання про передислокацію 51-ї бригади. Сьогодні вона розділена і підпорядковується як командуванню «Північ», так і командуванню «Південь». А її необхідно передати під єдине командування», – розповів голова облдержадміністрації.

  «Ми звернулися в прокуратуру області, про передачу конфіскату нашим бійцям у зону АТО. Прокурор області вніс пропозицію передати тютюнові вироби. Ми обговорюємо також питання щодо вилучених автомобілів. Щодня 95% свого часу я працюю над цими питаннями. Я хочу щоб ви зрозуміли: кожен воїн, який знаходиться на фронті – це людина, яка захищає нас всіх. Я заявляв у ЗМІ і ще раз наголошую: голова обласної державної адміністрації не є осторонь тих проблем, які існують сьогодні в кожній волинській родині. Сьогодні ми всі спільно з депутатами облради, волинськими нардепами, робимо все для того, щоб 51-шу бригаду сконцентрувати і відвести в зону передислокації. Це – перша бригада, яка була повним складом відправлена на фронт і вона перша стала на захист Вітчизни», – зазначив він.

   Володимир Гунчик також повідомив, що в області завершується третя хвиля мобілізації. Сформовано відповідні резерви. Частина з них – батальйони територіальної оборони, – вже відправилися на Схід. У зону бойових дій відправлені спецпідрозділи МВС, СБУ. Після третьої хвилі мобілізації в області будуть сформовані територіальні підрозділи оборони, які захищатимуть кордони нашого краю.

   Батьки волинських військових у своєму зверненні вимагали терміново внести зміни в законодавство та здійснити демобілізацію військовозобов’язаних, які були призвані у першу хвилю мобілізації. Також – відсторонити від виконання обов’язків усіх членів керівництва штабу АТО, звільнити з посади Міністра оборони та начальника Генштабу ЗСУ. Окрім цього, представників влади закликали спрямовувати свої зусилля не на політичні ігрища, пов’язані із виборами до Верховної Ради, а на найшвидше розв’язування конфлікту мирним шляхом. Як доповнення до звернення, внесли пункт про вимогу відновлення на посаді колишнього командира бригади Володимира Яцківа та усунути від керівництва чинного очільника 51-ї ОМБ. Звернення підтримали усі депутати, присутні у сесійній залі.