Головна » Актуально » До уваги суб'єктів господарювання! Вивіски українською мовою!

До уваги суб'єктів господарювання! Вивіски українською мовою!

       На виконання рішення міської ради від 26.06.2012 № 27/34 «Про виконання в місті Луцьку конституційних положень щодо функціонування державної української мови» розпорядженням міського голови від 28.09.2012 № 476 затверджені заходи зі сприяння всебічному розвитку і функціонуванню державної української мови у місті Луцьку та приведення засобів зовнішньої реклами, вивісок тощо підприємств, установ та організацій у відповідність мовному законодавству України на 2013-2015 роки.

       Відповідно до постанови Кабінету Міністрі України від 29 грудня 2003 р.  № 2067 «Про затвердження Типових правил розміщення зовнішньої реклами»:

       «вивіска чи табличка - елемент на будинку, будівлі або споруді з інформацією про зареєстроване найменування особи, знаки для товарів і послуг, що належать такій особі, вид її діяльності (якщо це не випливає із зареєстрованого найменування особи), час роботи, що розміщений на зовнішній поверхні будинку, будівлі або споруди не вище першого поверху або на поверсі, де розташовується власне чи надане у користування особі приміщення (крім, випадків, коли суб'єкту господарювання належить на праві власності або користування вся будівля або споруда), біля входу у таке приміщення, який не є рекламою.».

       Згідно з цією постановою:

       «вивіски чи таблички:

       повинні розміщуватися без втручання у несучі конструкції, легко демонтуватися, щоб не створювати перешкод під час робіт, пов'язаних з експлуатацією та ремонтом будівель і споруд, на яких вони розміщуються;

       не повинні відтворювати зображення дорожніх знаків;

       не повинні розміщуватися на будинках або спорудах - об'єктах незавершеного будівництва;

       площа поверхні не повинна перевищувати 3 кв. метрів».

       Згідно з п. 12 Порядку провадження торговельної діяльності та правил торговельного обслуговування на ринку споживчих товарів (постанова Кабінету Міністрів України від 15.06.2006 №833): «На фасаді торговельного об'єкта розміщується вивіска із зазначенням найменування суб'єкта господарювання. Біля входу до торговельного об'єкта на видному місці розміщується інформація про режим роботи.

       Усі відомості оформляються відповідно до законодавства про мови».

       Згідно з п. 8 Правил побутового обслуговування населення (постанова Кабінету Міністрів України від 16.05.1994 №313): «На фасаді приміщення виконавця повинно бути зазначено державною мовою його назву, найменування власника або уповноваженого ним органу, режим роботи».

       Відповідно до п. 6 ст. 11 Закону України «Про засади державної мовної політики»: «Найменування органів державної влади і органів місцевого самоврядування, об'єднань громадян, підприємств, установ та організацій, написи на їх печатках, штампах, штемпелях, офіційних бланках і табличках виконуються державною мовою».

       Відповідно до п.2 ст.26 Закону України «Про засади державної мовної політики»: «Знаки для товарів і послуг наводяться у рекламі у тому вигляді, в якому їм надана правова охорона в Україні відповідно до закону».

       З метою сприяння всебічному розвитку і функціонуванню державної української мови у місті Луцьку та, враховуючи вищезазначене, суб'єкти господарювання повинні забезпечити наявність вивісок українською мовою на підпорядкованих об'єктах, при цьому враховувати, що вивіска має містити інформацію про зареєстроване найменування особи, знаки для товарів і послуг, що належать цій особі (за наявності), вид її діяльності (якщо це не випливає із зареєстрованого найменування особи).

       Розміщені вивіски чи таблички підлягають демонтажу у разі невідповідності розміщення вивіски чи таблички вимогам щодо її розміщення, наданим у визначенні, та архітектурним вимогам, державним нормам, стандартам і правилам, санітарним нормам.

       Порушення вищезазначених вимог є підставою для застосування представниками контролюючих органів штрафних санкцій відповідно до КУпАП та Закону України «Про захист прав споживачів».

       У разі розміщення на вивісці зображення знаку для товарів і послуг іншою мовою, суб'єкту господарювання необхідно надати в управління розвитку підприємництва та реклами міської ради підтверджуючі документи (копію свідоцтва на знак для товарів і послуг або копію патенту на промисловий зразок).

       З питань додаткового інформування та консультування можна звертатись в управління розвитку підприємництва та реклами міської ради (пр. Президента Грушевського, 1 (каб. 2а, 6, 8), тел. 280 228, 782 131, 782 129).

 

       Управління розвитку підприємництва та реклами міської ради