Головна » Актуально » Інформація щодо механізму призначення субсидій з 1 травня 2015 року

Інформація щодо механізму призначення субсидій з 1 травня 2015 року

       Кому призначається субсидія?
       Субсидія призначається одному з членів домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації, або особі, яка не зареєстрована, але фактично проживає у житловому приміщенні (будинку) на підставі договору найму (оренди) житла, і на яку відкрито особові рахунки із сплати житлово-комунальних послуг (далі — орендар).
В окремих випадках на підставі рішень районних у м. Києві держадміністрацій та виконавчих органів міських і районних рад або утворених ними комісій та актів обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства субсидія може призначатися іншій особі, зареєстрованій у житловому приміщенні (будинку), а також індивідуальним забудовникам, будинки яких не прийняті в експлуатацію, але які сплачують вартість одержуваних житлово-комунальних послуг.


       Куди звертатися для отримання субсидій? Які документи потрібно надати?
       Для призначення субсидії громадянин, особа якого посвідчується паспортом або іншим документом, подає структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації (орендарі — за місцем проживання):
       -     заяву про призначення житлової субсидії за встановленою формою
       -     декларацію про доходи і витрати осіб, які звернулися за призначенням житлової субсидії, за встановленою формою;
       -     довідки про доходи за бажанням громадян призначення субсидії на основі середньомісячного за шість місяців, що передують місяцю звернення сукупного доходу осіб);
       -     договір найму (оренди) житла (за наявності).
       Зазначені заява та декларація можуть бути надіслані поштою структурному підрозділу з питань соціального захисту населення за місцем реєстрації заявника (орендарі — за місцем проживання).
       Особам, які отримували житлову субсидію протягом опалювального періоду 2014/15 року, субсидія на наступний період призначається на підставі раніше поданих документів без їх звернення.

       Де особа може отримати заяву та декларацію?
       До 15 квітня та до 1 листопада 2015 року підприємствами, що надають послуги з газопостачання, електропостачання та централізованого опалення, будуть доставлені до споживачів бланки заяв про призначення житлової субсидії та декларації про доходи і витрати.
       Термін надання субсидії
       Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 12 місяців з місяця звернення за її призначенням.
       Після закінчення строку отримання субсидії структурні підрозділи з питань соціального захисту населення здійснюють розрахунок субсидії на наступний період для домогосподарств, які отримували субсидію у попередньому відповідному періоді, без звернення громадянина.

       Які наслідки подання недостовірних даних особою?
       Громадянин несе відповідальність за подані відомості про доходи, майно, що вплинули або могли вплинути на встановлення права на призначення субсидії та на визначення її розміру.
       Громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця поінформувати структурні підрозділи з питань соціального захисту населення про зміни у складі зареєстрованих  у житловому приміщенні (будинку) осіб (орендарі — про осіб, які фактично проживають), їх соціального статусу, зміни у переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, про купівлю товарів або оплату послуг на суму, що перевищує 50 тис. гривень протягом 12 місяців перед місяцем звернення.
       Надання раніше призначеної субсидії припиняється:
       -     за поданням організацій, що надають житлово-комунальні послуги, якщо змінився власник особового рахунка або громадянин, якому призначено субсидію, не сплачує відповідну частку житлово-комунальних послуг;
       -     якщо громадянин приховав або свідомо подав недостовірні дані про доходи та майновий стан;
       -     у разі переїзду сім'ї в іншу місцевість;
       -     у разі набуття права власності на житло (житлове приміщення) іншою особою;
       -     за заявою уповноваженого власника (співвласника) житла.
       Сума субсидії, перерахованої (виплаченої) надміру внаслідок свідомого подання громадянином документів з недостовірними відомостями або неповідомлення громадянином про набуття права власності на житло (житлове приміщення) іншою особою, яка не була в ньому зареєстрована, повертається ним у подвійному розмірі за вимогою органу, що призначив субсидію.

       Щодо призначення субсидії за новим порядком, мешканцям міста необхідно надсилати заяву та декларацію поштою або звертатись до департаменту соціальної політики Луцької міської ради (пр-т Волі, 4а) та його філій (вул. Бенделіані, 7; пр-т Соборності, 18) лише з 1 травня 2015 року.