Головна » Актуально » Медичні та соціальні аспекти реабілітації стомованих хворих

Медичні та соціальні аспекти реабілітації стомованих хворих

       На конференції організованої Волинською обласною організацією стомованих інвалідів «Астом Волинь» було розглянуто актуальні питання медичної та соціальної реабілітації стомованих хворих.

       У вступному слові директор організації Катерина Мельник наголосила на важливості проведення медичних та соціальних реабілітаційних заходів для стомованих хворих, розробці програм реабілітації з участю державних та недержавних громадських організацій, закладів та установ, спонсорів та благодійників.

       У роботі конференції взяли участь заступник начальника управління охорони здоров’я міської ради Микола Якимчук та заступник директора департаменту соціальної політики міської ради Олег Главацький.

       Микола Якимчук відзначив, що у наш час зростає кількість онкологічних та інших захворювань шлунково-кишкового тракту, а саме товстої кишки. В більшості випадків оперативне втручання є вкрай необхідним для покращення стану здоров’я, а іноді й збереження життя людини. Внаслідок дуже складної операції з формуванням стоми (протиприроднього отвору на черевній стінці, через який виділяються рештки спожитої їжі) хворі вимушені користуватись протезами – стомійними засобами (так званими калоприймачами). Сам факт операції є для людини важким психологічним стресом, а безпорадність і матеріальна скрута ще збільшують духовний тягар.   

       Стомовані хворі отримують 1 або 2 групи інвалідості. Та, нажаль, пенсії не вистачає на належне післяопераційне лікування, а особливо, на калоприймачі. При неналежному догляді за стомою (відсутності калоприймача) у хворих з’являються ускладнення  у вигляді подразнень навколостомійного шкірного покриву, що поглибшає їх депресивний стан і вимагає додаткових витрат на лікування ран. Через етичні міркування людина соромиться свого стану, щоб розповісти про свою проблему,  не звертаються за допомогою в соціальні служби, залишаючись сам на сам зі своєю бідою.

       Станом на кінець 2013 року у м. Луцьку нараховувалось  54 стомованих хворих.  Це  люди різного віку. Післяопераційний і подальший догляд за стомованими  це досить важка справа, коли немає калоприймачів. Це  проблема  хворого і його близького оточення.

       Держава  піклується про осіб з обмеженими фізичними можливостями,  але нажаль, забезпечення  стомованих хворих калоприймачами  є недостатнім. Тому все, що робить правління щодо забезпечення калоприймачами членів організації за рахунок благодійництв та спонсорів заслуговує на велику похвалу.

       Особлива вдячність за це благодійному фонду «Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк».

       У підсумку Олег Главацький та Микола Якимчук відзначили, що медичні та соціально-реабілітаційні заходи стомованим хворим будуть проводитись відповідно до повноважень та виділених коштів із тісною співпрацею із громадськими організаціями.

 

 

       Управління охорони здоров’я