Головна » Актуально » «Міжнародна співпраця області»

«Міжнародна співпраця області»

(до Дня Європи)


Зовнішньоекономічна діяльність області у квітні 2014 року

   Зовнішньоторговельний оборот товарами у звітному періоді склав 206,4 млн дол. США (на 21,4% менше, ніж у січні-лютому 2013 року). При цьому обсяги товарного експорту збільшилися на 4,5% і у вартісному виразі дорівнювали 93 млн дол. США, а імпортні надходження зменшилися на 34,5% і становили 113,4 млн дол. США. Сальдо зовнішньої торгівлі становило 20,4 млн дол. США зі знаком «мінус» (у порівнянні з відповідним періодом 2013 року зменшилося на 24%).

   Експортно-імпортні операції товарами місцеві суб’єкти господарської діяльності проводили з представниками ділових кіл 72 країн світу.

   Інтенсивніше велася співпраця з країнами-членами Європейського Союзу, частка яких в сукупному зовнішньоторговельному обороті Волині складає майже 71,5%. У переліку 28 держав ЄС провідні позиції, за обсягами товарообороту, належать Німеччині (27,9% від сукупного ЗТО області), Польщі (14%), Угорщині (9,6%), Литві (2,7%) і Франції (2,5%), відповідно першому, другому, четвертому, шостому і сьомому бізнесовим партнерам Волині.

   У звітному періоді волинські суб’єкти підприємництва співпрацювали з діловими колами 9-ти країн СНД. Товарообіг з цими державами склав 47,6 млн дол. США (або 23,1% від загальних трансакцій). При цьому експортні поставки вітчизняного товару до країн СНД зменшилися на 7,4% та дорівнювали 27,4 млн дол. США (29,4% загальнообласного експорту). Обсяги імпортованих товарів, також, зменшилися на 34,4% та становили 20,2 млн дол. США (або 17,8% загальнообласного імпорту).

   Країни Митного союзу – Росія, Білорусь і Казахстан – залишаються головними торговими партнерами серед країн СНД. На них припадає майже 91,3% загального обсягу експорту в країни цього регіону та 27% загальнообласного, а імпорту – відповідно 99,6% та 17,8%.

   На країни Азії у звітному періоді припадає 3,3% від загальних об’ємів комерційних операцій області; на країни Америки та Африканського континенту – 0,6% та 0,2% відповідно.

   У товарній структурі експорту 27,2% від загальнообласного показника займають поставки електричних машин, 16,6% – механічного обладнання, 15,4% – деревини і виробів з неї, 10% – меблів, 5,4% – молочної продукції, 4,5% – зернових культур, 3,1% – пластмас і полімерних матеріалів, 2,6% – насіння і плодів олійних рослин, 2,5% – текстильного одягу, 1,9% – паперу та картону тощо.

   Основними споживачами продукції волинського виробництва є держави-члени Європейського Союзу, куди спрямовано товарів на 63,4 млн. дол. США, або 68,2% від загальнообласного обсягу експорту.

   Протягом двох місяців поточного року з-поміж країн ЄС значні експортні поставки товарів здійснювалися до Німеччини, Польщі, Угорщини, Австрії, Литви, Італії та Словаччини. Серед інших країн світу – до Туреччини, Пакистану, Об’єднаних Арабських Еміратів та Китаю.

   Найбільші надходження імпорту товарів зафіксовано з Німеччини (20% від загальнообласного обсягу імпорту), Польщі (13%), Білорусі (12,6%), Франції (4,2%), Росії (5,2%), Литви (3,7%), Нідерландів (3,3%).

   Номенклатуру імпорту складали такі позиції товарів: транспортні засоби (22% від сукупного імпорту), нафтопродукти (15,1%), електричні машини (14,2%), полімерні матеріали, пластмаси (12%), механічні пристрої (7,5%), чорні метали (4,1%), деревина і вироби з деревини (3,9%), м'ясо та їстівні субпродукти (3,2%), папір, картон (1,5%), залишки харчової промисловості та живі тварини (по 1,3%), вироби з чорних металів (1,2%), плоди та горіхи (1%).

 

Інвестиційна діяльність області у квітні 2014 року

   У Волинській області триває реалізація транскордонного проекту «Транскордонна система пошуку інвестора Польща-Україна», який співфінансується за кошти ЄС. Так, 3 квітня поточного року відбувся тренінг, у ході якого йшлося про суть, класифікацію, типи і тенденції прямих іноземних інвестицій (ПІІ). Разом з тим, було окреслено ключові завдання органів державної влади щодо залучення інвестиційних ресурсів, проаналізовано організаційну та інституційну основу для залучення ПІІ, а також вивчалися аспекти прийняття рішення інвестором про вибір території для інвестування.

   Аспекти розширення економічної співпраці, у т. ч. залучення іноземних інвестицій у пріоритетні сфери економіки, обговорили голова Волинської обласної державної адміністрації Григорій Пустовіт та Генеральний Консул Чеської Республіки у Львові Мірослав Кліма під час зустрічі 4 квітня у м. Луцьк.

   24 квітня делегація області на чолі з президентом Волинської торгово-промислової палати Надією Мотронюк взяла участь в відкритті VII Брестського інвестиційного форуму та ХVІ Міжнародної багатогалузевої виставки-ярмарку «Брест. Співдружність-2014», що відбулися у м. Брест Республіки Білорусь.

   До складу делегації також увійшли керівники волинських підприємств «Волиньспецторг» (виробництво та реалізація спецодягу), «Луцькпластмас» (виробництво поліетиленових плівок та інших виробів з пластмаси), «Текс- ВССК» (трикотажний одяг), «Нова аркада» (проведення будівельних робіт).

   Під час роботи виставки учасники мали нагоду оглянути товари народного вжитку, продукцію виробничо-технічного призначення, легкої, харчової промисловості тощо. У рамках Форуму представлено інвестиційні проекти у сфері харчової промисловості, інноваційних технологій, інфраструктури, розглянуто питання інвестиційного співробітництва, ефективного розвитку партнерських зв’язків.

    З метою налагодження нових перспективних контактів між діловими колами Білорусі, України, Польщі та Литви Брестською торгово-промисловою палатою організовано проведення контактно-коопераційної біржі. Під час цього заходу представлено переваги інвестування у вільну економічну зону «Брест». Після офіційної частини біржі суб’єкти господарської діяльності здійснили представлення своїх компаній та комерційних пропозицій, підписання договорів та протоколів про співпрацю.