Головна » Актуально » ОБЕРЕЖНО НА ВОДІ

ОБЕРЕЖНО НА ВОДІ

    Шановні мешканці міста !

    Звертаємо вашу увагу на необхідність дотримання правил поведінки біля води та на воді. Через їх порушення щороку в місті на воді гине 5-10 купальників.

    Аналіз статистичних даних свідчить, що причиною загибелі людей на воді найчастіше є не стільки незнання правил поведінки, скільки нехтування ними.

   Особливе занепокоєння визиває купання людей на відрізку річки Стир між вулицями Ковельською та Шевченка. В поточному році там втопилося 3 особи. Це місце необладнане для купання, тому купатись там  ЗАБОРОНЕНО.

    Саме тому нагадуємо відпочиваючим:

 

    Коли купатись?

   Найбільш сприятливою для купання є безвітряна, сонячна погода з температурою повітря 22 градуси, та води 18 градусів. Найкращій час - ранок або вечір, коли сонце гріє, але немає небезпеки перегрівання. Після тривалого перебування на сонці не пірнайте у воду з розбігу, заходьте поступово, можна спочатку декілька разів зануритися. Різка зміна температури дуже небезпечна для людського організму, особливо для людей з хворим серцем. Плавати у воді треба не більше 20 хвилин.

 

    Де купатись?

    Купатись треба на пляжах на пляжі в районі парку культури і відпочинку іменні Лесі Українки. Пляж обладнаний всім необхідним для відпочинку на воді, надання допомоги потерпілим, організовано чергування матросів-рятувальників з необхідним для рятування людей обладнанням. Крім того коли поруч з вами багато людей, то в разі нещастя можна розраховувати на допомогу. Якщо ви у воді відчуваєте, що втрачаєте сили, або тіло зводять судоми, чи ви побачили потопаючого, а самі не вмієте плавати, - не соромтеся, кличте на допомогу.

 

   Де і як пірнати?

   Пірнати можна лише там, де є для цього достатня глибина, прозора вода, рівне дно. Перший стрибок краще робити ногами вниз - "солдатиком". Не пірнайте в мілких, темних та невідомих місцях, особливо з розбігу вниз головою, ви можете вдаритися об дно, знепритомніти та загинути.

 

     Категорично забороняється:

   розпивати спиртні (алкогольні) напої і купатись у нетверезому стані;

   запливати за територію пляжу, яка огороджена буями;

   підпливати до суден, вітрильників, веслових і моторних човнів та інших плавзасобів, що рухаються;

   стрибати у воду з плавзасобів, споруд та предметів, які для цього не призначені, і в місцях, де невідомі глибина та стан дна;

   залізати на технічні та попереджувальні знаки, буї та інші предмети;

   використовувати рятувальні засоби і спорядження не за призначенням;

   використовувати для плавання надувні матраци, подушки, автомобільні камери, дошки, несправні човни;

   допускати у воді грубі ігри з хватанням за руки та ноги;

   подавати фальшиві сигнали тривоги заради жарту

   залишати без нагляду малолітніх дітей;

   забруднювати і засмічувати водойму, берег та територію пляжу;

   використовувати моторні, вітрильні, веслові човни, інші гребні і моторні плавзасоби, водні велосипеди, швидкісні моторні плавзасоби, водні мотоцикли у зонах пляжів, у громадських місцях купання у зоні купальної зони, огородженої буями;

   приводити із собою собак та інших тварин;

   тим, хто не вміє плавати, заходити у воду глибше ніж по пояс.

   Не нехтуйте правилами поведінки на воді. Будьте уважними !

 

   Рятування та надання першої медичної допомоги потерпілим на воді

   Потопати може людина, яка не вміє добре плавати, фізично ослаблена або стомлена, хвора або поранена, а також людина, яка опинилась у холодній воді або випадково впала у воду. Якщо не допомогти цій людині, вона може загинути. Про те, що людині потрібна допомога, можуть свідчити таки ознаки:

   спроба плисти не призводить до просування вперед;

   на обличчі з’являється вираз відчаю;

   людина кличе на допомогу або махає руками, щоб привернути увагу;

   хвора або поранена людина може триматись однією рукою за уражену частину тіла;

   людина намагається наблизитись до берега або човна, хапається за пліт або борт човна;

   потопаюча людина хаотично махає руками, намагаючись висунутись із води, щоб набрати повітря, замість того, щоб намагатись плисти;

   тіло у воді перебуває у вертикальному положенні, ноги не виконують плавальних рухів.

 

   Рятування потерпілих

   Прийняття рішення

   У такій ситуації особливе значення має вірна оцінка власних можливостей та правильний вибір способу надання допомоги потерпілому. Огляд місця виявлення реальної та потенційної загрози відіграє в такому випадку важливу роль.

    Слід розуміти, що потопаюча людина діє несвідомо та інстинктивно. Навіть якщо це дитина, ваш приятель чи близька вам людина, вона може учепитись у вас мертвою хваткою та будуть тягнути вас під воду навіть тоді, коли вони перебувають вже під водою, але ще не знепритомніли. В такому разі ви не тільки не допоможете, але й самі можете потонути. Ось чому, допомагаючи потопаючому, ніколи не наближайтесь до нього близько спереду. Спереду можна наближатись, тримаючи поперед себе рятувальний круг, жердину чи інший плавучий засіб (рятувальний жилет, рятувальний нагрудник і т. ін.). Тому потрібно швидко оцінити обставини і прийняти найбезпечніше рішення.

 

   Способи надання допомоги потопаючому

   Завжди розпочинайте із найпростішого, а в разі невдачі пере тим, як приступити до біль ризикованих дій, краще подумайте, як зменшити ризик.

 

   Словесний метод

   Перебуваючи в безпечному для вас місці, чітко та коротко скажіть потопаючому, що і як він має робити, підбадьорюйте його словами, намагайтесь заспокоїти, тоді він швидше зрозуміє ваші поради.

 

   Метод дистанційної подачі рятувальних засобів

   Якщо поблизу вас є який-небудь плавучий предмет (краще рятувальний круг), киньте його так, щоб потопаючий міг за нього вхопитися. Якщо є можливість, то прив'яжіть до нього шнурок (пасок), за яку потім зможете підтягнути потерпілого до берега чи на мілину.

  Якщо ви знайшли вірьовку, то один кінець її закріпіть на плавзасобі або за береговий предмет, а другий - за рятувальний круг чи інший плавучий предмет, який ви подаєте потопаючому. Перед витягуванням потопаючого станьте так, щоб у вас була гарна опора, або ухопіться за плавзасіб чи за береговий предмет, щоб ви самі не впали у воду і потопаючий не потягнув вас за собою.

 

   Вхід у воду на мілководді

   Якщо нещастя сталося на мілководді, можливо, ви зможете наблизитись до потерпілого вбрід, щоб подати рятувальний засіб, але тримайте рятувальний засіб так, щоб він був між вами та потерпілим. Міцно стійте ногами на дні, тримайтесь однією рукою за яку-небудь опору, наприклад гілку дерева (кущ тощо), та протягніть довгу жердину потерпілому. Якщо присутніх багато, утворіть живий ланцюжок, міцно взявшись за руки.

 

   Використання човна

    Спробуйте наблизитись до потопаючого на човні так, щоб кинути йому який-небудь плаваючий предмет або простягнути жердину. Якщо човен невеликий, подавати жердину треба із носа або із корми, щоб при підтягуванні потопаючого човен не перекинувся.

   Ніколи не стійте в човні на повний зріст під час рятування потопаючого.

 

   Рятування уплав

   При наближенні до потопаючого уплав, слід тримати поперед себе будь-який плаваючий предмет (краще рятувальний круг), щоб потопаючий хапався за нього а не за вас, і подавати його на витягнутих руках, щоб потопаючий не зміг до вас дотягнутись. Підтримуйте із ним зоровий та голосовий контакт. Підбадьорюйте потерпілого, намагаючись примусити його працювати ногами в той час, коли за допомогою плаваючого предмета будете тягти його до берега чи до найближчої мілини.

 

    Буксирування потерпілого

         При буксируванні вплав потерпілий може бути не в змозі працювати ногами, щоб допомогти вам, але може вхопитись за вас руками. Тому потрібно буксирувати його на якомога більшій відстані від себе.

   Управління з питань надзвичайних ситуацій та цивільного захисту населення ( 244886, 244986)