Головна » Актуально » ОПОВІЩЕННЯ населення і порядок його дій в надзвичайних ситуаціях по сигналу цивільного захисту "УВАГА ВСІМ"

ОПОВІЩЕННЯ населення і порядок його дій в надзвичайних ситуаціях по сигналу цивільного захисту "УВАГА ВСІМ"

        Сигнал "УВАГА ВСІМ" - є  попереджуючим і подається включенням вуличних сирен, виробничих гудків та іншими, раніше встановленими, на об'єктах господарювання сигнальними засобами для привернення уваги населення перед мовною інформа­цією.

       Після цього сигналу необхідно включити радіо, телевізор, приймач радіотрансля­ційної сітки і прослухати повідомлення. Про прослухану інформацію повідомити сусідам.

       В подальшому діяти згідно з вка­зівками чергового управління з питань цивільного захисту.

 

       Найменування ситуацій:

      "Аварія на АЕС"
      У цьому випадлку оприлюднюється наступне повідомлення управління з питань цивільного захисту і порядок дії населення в такій ситуації: "УВАГА! Говорить управління з питань цивільного захисту”.

       "Громадяни! Відбулася аварія на  ________ в____ очікується випадання радіоактивних опадів, в зв'язку з цим жителям____________ знаходитись в приміщеннях, провести додаткову герметизацію жилих, виробничих, тваринницьких і других примі­щень, закрити шахтні колодязі та інші джерела водозабезпечення, прийняти йодистий препарат".

       Для захисту органів дихання та шлунково-кишечного тракту на відкритій місцевості приміняти респіратори, ватно-марлеві пов'язки, протипильні тканинні маски, при їх відсутності тимчасово можна використати протигаз і другі підручні засоби. Інформація про поведінку населення буде передаватися по радіотрансляційній сітці.

 

      Аварія на хімічно-небезпечному об'єкті

     "УВАГА! Говорить управління з питань цивільного захисту.

       Громадяни! Відбулася аварія на_____________ з виливом сильнодіючої (отруйної) ядовитої речовини. Хмара зараженого повітря розповсюджується в напрямку_____________В зону хімічного зараження попадають __________Населенню, яке проживає в ___________  залишити жилі будинки.

       Рухатись в напрямку____________________________ .

 

      ПРИ АВАРІЇ:

      а) з ХЛОРОМ: Надіти протигаз або ватно-марлеву пов'язку, змочену 2% розчином питної соди і вийти із зони за­раження перпендикулярно напрямку вітру. В критичних випадках піднятися на височину не менше трьох метрів. Повністю органи дихання захищає протигаз з коробкою "В". При ураженні верхніх дихальних шляхів прополоскати рот 2% розчином питної соди, випити молоко з содою або мінеральну воду. Нейтралізується водою, їдким натрієм, гіпосульфітом натрію;

       б) з АМІАКОМ: Надіти протигаз "КД" ("М", "К", "РПГГ-67 КД", ватно-марлеву пов'язку, протипильну маску, любу пов'язку з 3-5 шарів тканини, змоченою 5% розчином лимонної кислоти) та вийти за границі зони зараження перпендикулярно напрямку вітру. При ураженні дихальних шляхів тепле пиття, молоко з содою, при попаданні аміаку на шкіру робити примочки роз­чином оцтової або лимонної кислоти. Нейтралізується водою, відходами кислого характеру.


 
  

       Землетрус

      "УВАГА! Говорить управління з питань цивільного захисту’’ .

       Громадяни! В зв'язку з можливим землетрусом прийміть заходи безпеки: відключіть газ, воду, елекроенергію, загасіть вогонь в печах, візьміть необхідний одяг, документи, продукти харчування, воду і вийдіть на вулицю: Надайте допомогу при­старілим і хворим, займіть місце у далечині від бу­дівель і ліній електропередач. Знаходячись в при­міщенні під час першого поштовху, встаньте в двер­ний проріз.

  

      Урагани, бурі, смерчі та шквальні вітри

      "УВАГА!" Говорить управління з питань цивільного захисту’’.

       Громадяни! В зв'язку з можливим приближенням _________________ який очікується до________ прийміть необхідні заходи безпеки.   

       Закріпіть техніку, прийміть заходи для додаткового кріплення стіжків, дахів будинків, приховайте сільськогоспо­дарських тварин, закрийте вікна і двері у всіх будинках та виробничих приміщеннях, відключіть електроенергію, підготуйте необхідні речі (по сезону), продукти харчування, воду, електричні ліхтарі.

       Не стійте поблизу будов, великих дерев, ліній елект­ропередач. При необхідності сховайтесь в підвалах, льохах і наявних захисних спорудах. Надайте допомогу дітям, хворим і пристарілим.

 

      Повінь

      "УВАГА! Говорить управління з питань цивільного захисту’’ ’’

       Громадяни! В зв'язку з підвищенням рівня води в річці очікується підтоплення будинків___________ населенню, яке проживає в__________ взяти-одяг, продукти харчування, воду і вийти ___________ для реєстрації на збірному пункті евакуації для від­правлення в безпечні місця.

 

      Повітряна небезпека

      "УВАГА! Говорить управління з питань цивільного захисту’’’’

      Громадяни! "Повітряна тривога!" 

       Відключіть газ, воду, електроенергію, загасіть вогонь в печах, візьміть засоби індивідуального захисту, документи, запас продуктів харчування і води, надайте допомогу хворим і .при­старілим вийти із приміщення. Сховайтесь в захисній спо­рді або на місцевості.

       В учбових закладах припиняються заняття і всі прямують в захисні спорудження.

     Якщо ви на вулиці - прямуйте в найближче укриття.

     Якщо ви не встигли зайняти захисне спорудження - можна сховатись в підвальних приміщеннях, тунелях, підземних колекторах, траншеях, каналах і т.д.

     Якщо ви знаходитесь в негерметизованному захисному спорудженні, надіньте засоби захисту.  

     Якщо ви знаходитесь в громадському місці -прослухайте вказівки адміністрації про те, де можна сховатись і прямуйте у вказані місця.

     В сільській місцевості - робітники тваринницьких форм заганяють тварин в герметизовані і підготовленні для стійла приміщення або використовують природні укриття (яруги, балки, лощини і т.д.).

     У всіх випадках зберігайте встановлений порядок '"зайняття захисних споруд. Проходячи в захисні споруди, не затримуйтесь при вході. Діти і пристарілі люди пропускаються в першу чергу. Час, відведений для зайняття захисних споруд, дуже обмежений, вхід по закінченні встановленого строку, закривається

 

     Повітряна небезпека               

     "УВАГА! Громадяни!” 

     Відбій повітряної тривоги, всім повернутись до місця роботи або проживання.

 

      Загроза хімічного зараження

      "УВАГА! Говорить Управління з питань цивільного захисту’’ ". 

       Громадяни! Виникла загроза хімічного зараження. Надіньте протигази. Сховайте дітей в захисних дитячих камерах (КЗД).  Для захисту тіла використовуйте спортивний одяг, комбінезони та чоботи. При собі мати накидки, куртки або плащі з плівки. Перевіряйте герметизацію жилих приміщень. Стан вікон та дверей. Загерметизуйте продукти харчування і створіть в єм­костях запас води. Надайте допомогу хворим і пристарілим, відключіть електромагнітні прилади.

 

      Загроза радіактивного зараження

      "УВАГА! Говорить Управління з питань цивільного захисту’’ ".

       Громадяни! Виникла безпосередня загроза радіоактивного зараження. Приведіть в готовність засоби індивідуального захисту і тримайте їх при собі. По команді управління з питань цивільного захисту  надіньте їх, для захисту поверхні тіла від зараження радіоактивними речовинами використовуйте спортивний одяг, комбінезони, чоботи. При собі майте накидки, куртки, плащі із плівки. Перевіряйте герметизацію жилих приміщень. Стан вікон, дверей, загерметизуйте продукти харчування і створіть в єм­костях запас води. Сховайте сільськогосподарських тварин, корм. Надайте допомогу хворим і пристарілим.

       В тому випадку, якщо Ви знаходитесь на ураженій місцевості або Вам треба подолати дільницю зараження, прийміть радіоактивний захисний засіб № 1.

       Тварини переховуються в герметизованих та підготовлених для довгого утримання в приміщеннях або укриттях.

       Найбільш надійним захистом від радіоактивного зараження можуть бути цегляні будівлі, підвали, льохи і т.д.

       Прийом йодистих препаратів та режими захисту такі ж, як і при аварії на АЕС.