Головна » Актуально » Організація і проведення оздоровлення та відпочинку дітей в області у 2013 році

Організація і проведення оздоровлення та відпочинку дітей в області у 2013 році

   Оздоровлення дітей на державному рівні здійснюється відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», який вступив в дію з січня 2010 року.

   В області оздоровлення дітей здійснюється відповідно до Обласної цільової соціальної програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2011-2015 роки (рішення обласної ради від 28 грудня 2010 року № 2/45). На даний час не прийнята Державна  цільова соціальна програма оздоровлення  та відпочинку дітей  на 2011 – 2015 роки,  розпорядженням  Кабінету  Міністрів України від 03 листопада 2010 року  лише затверджена Концепція  Державної програми.

   Окрім цього, в області напрацьовано ряд розпорядчих документів. Прийняті розпорядження голови облдержадміністрації  «Про організацію та проведення оздоровлення і відпочинку дітей у 2013 році» та  «Про затвердження  Плану заходів з реалізації у 2013 році  Обласної цільової соціальної програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2011 – 2015 роки», якими затверджено конкретні заходи з підготовки і проведення літньої оздоровчої кампанії 2013 року, прогнозні показники по відкриттю таборів відпочинку та оздоровленню дітей пільгових категорій. Окрім цього розпорядженням голови облдержадміністрації  затверджено новий склад обласної міжвідомчої комісії з питань організації і проведення    оздоровлення  та відпочинку  дітей.

   У містах і районах поновлено інформацію про кількість дітей пільгових категорій, напрацьовано прогнозні показники по роботі таборів відпочинку,  чисельності дітей, яких планується охопити оздоровленням та відпочинком влітку поточного року.

   Затверджено новий склад обласної міжвідомчої комісії з питань організації і проведення  оздоровлення  та відпочинку  дітей.

   З 14 по 18 травня цього року здійснено перевірку готовності позаміських закладів оздоровлення та відпочинку до літнього сезону комісією, до складу якої  увійшли спеціалісти санепідемстанції, пожежної охорони, територіального управління Держгірпромнагляду.

   28 березня цього року організовано проведення семінар-навчання для власників і директорів позаміських закладів оздоровлення та відпочинку. Розглядалися  питання  щодо вимог  до організації  оздоровчої кампанії   у поточному році, стану готовності дитячих закладів до оздоровчого сезону. Захід відбувався за участю представників санітарно-епідеміологічної та ветеринарної служб, інспекції у справах захисту прав споживачів, управління Державної служби  з  надзвичайних  ситуацій  в  області,  територіального  управління Держгірпромнагляду в області,  регіонального відділення Фонду соціального страхування з ТВП.  

   25 квітня організовано семінар-навчання для керівників структурних підрозділів у справах сім’ї та молоді (сім’ї, молоді та спорту) міськвиконкомів та райдержадміністрацій, 17 травня – для спеціалістів відділів (управлінь) освіти  міськвиконкомів та райдержадміністрацій.

   14 травня цього року проведено розширене засідання обласної міжвідомчої комісії  з питань організації і проведення оздоровлення та відпочинку дітей, де заслухано питання щодо готовності області до літньої оздоровчої кампанії 2013 року. Всього протягом літнього періоду планується провести 6 виїзних засідань обласної міжвідомчої комісії, які проходитимуть на базі міськвиконкомів, райдержадміністрацій та окремих таборів. 11 червня ц.р. виїзне засідання обласної міжвідомчої комісії відбулося у Маневицькому районі, де заслухано питання щодо початку літньої оздоровчої кампанії у Камінь-Каширському, Любешівському та Маневицькому районах. 26 червня ц.р. виїзне засідання обласної міжвідомчої комісії відбулося у Ковельському районі, заслуховувалося питання ходу літньої оздоровчої кампанії, дотримання вимог щодо умов проживання  та харчування у дитячих оздоровчих закладах у Турійському, Ковельському районах та місті Ковелі. 09 липня ц.р. аналогічне засідання заплановано провести у Луцькому міськвиконкомі, де заслуховуватиметься Луцький та Ківерцівський райони і м.Луцьк.

   Ряд тематичних нарад проведено під головуванням голови облдержадміністрації з головами райдержадміністрацій та міськими головами. 

   03 квітня ц.р. у Верховній Раді України відбулися парламентські слухання з питань оздоровлення та відпочинку дітей, 16 травня ц.р. – Всеукраїнська селекторна нарада  з питань підготовки і проведення оздоровлення та відпочинку дітей у 2013 році під головуванням Віце-прем’єр-Міністра України К.І.Грищенка, 28 травня ц.р. - Всеукраїнська нарада з питань підготовки і проведення оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2013 року, 07 червня 2013 року проведена Всеукраїнська селекторна нарада з аналогічних питань, де було дано ряд завдань щодо забезпечення проведення літньої оздоровчої кампанії 2013 року на належному рівні. Ставиться завдання  охопити оздоровленням та відпочинком 50% дітей шкільного віку регіону. З них: 70% дітей із малозабезпечених сімей,  70% дітей із багатодітних сімей та 100% дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Аналогічні показники  затвердженні і розпорядженням голови облдержадміністрації по оздоровленню дітей.  

   Пріоритетними напрямками по оздоровленню дітей у поточному році і надалі залишаються – безпека перебування дітей у дитячих таборах, безпека при перевезенні груп дітей на оздоровлення, забезпечення відпочиваючих  якісними оздоровчими послугами, в т. ч. -  послугами  по харчуванню. 

   На організацію оздоровлення та відпочинку дітей із міських та районних бюджетів планується  використати  понад  8  млн. гривень,  із обласного – понад 19 млн. грн., також буде залучено 7756 тис. грн із Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності та понад 800 тис. грн додаткових спонсорських коштів. 

   Міськвиконкомам та райдержадміністраціям виділена субвенція з обласного бюджету в сумі 2936,9 тис. грн на придбання путівок для оздоровлення дітей пільгових категорій. Основна частина міськвиконкомів та райдержадміністрацій здійснювала придбання путівок для оздоровлення дітей шляхом проведення тендерних процедур, путівки переважно закуплялися у місцеві дитячі оздоровчі заклади.

   Тендер по закупівлі путівок здійснювався і  Фондом соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, путівки також закуплялися у місцеві табори.

   Усього у 2013 році  заплановано відкриття 12 позаміських закладів оздоровлення та відпочинку різних форм власності та підпорядкування, в яких планується  охопити  послугами з оздоровлення  та  відпочинку  майже  5 тисяч дітей. В усіх оздоровчих об’єктах проведено поточні ремонтні роботи. Надання дозволу на відкриття таборів до роботи здійснювалося комплексною комісією, до складу якої входили спеціалісти санепідемстанції, пожежної охорони, Держгірпромнагляду, інших структур. Спеціалістами цих служб напередодні оздоровчого сезону було проведено ряд перевірок щодо безпеки перебування дітей в оздоровчих закладах. Зауваження та недоліки усувалися до початку роботи дитячого закладу. Фактів самовільного відкриття закладів оздоровлення та відпочинку не зареєстровано.

   Оздоровчі зміни у позаміських дитячих закладах оздоровлення та відпочинку тривають 21 день, середня вартість ліжко – дня у місцевих  закладах становить 115-120 грн. в день на одну дитину.

   Станом на 5 липня ц.р. працює 11 закладів, де оздоровленням охоплено майже 3 тис. дітей.  У зв’язку з проведенням групою піротехнічних робіт Луцького міськрайонного відділу  Управління ДСНС України в області очищення території Лищенської сільської ради від вибухонебезпечних предметів, Луцьким міськрайонним відділом Управління ДСНС України в області заборонено відкриття позаміського закладу оздоровлення та відпочинку «Юний турист» (с.Лище Луцького р-ну) до моменту повного очищення вищезгаданої території. Мережа позаміських дитячих закладів оздоровлення та відпочинку додається.

   Протягом літа заплановано провести державну атестацію  позаміських закладів оздоровлення та відпочинку: «Світязь» Володимир-Волинської спеціалізованої   школи-інтернату  І-ІІІ ступенів «Центр освіти та соціально-педагогічної підтримки» управління освіти і науки облдержадміністрації  (червень), «Ліцеїст» ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою управління освіти і науки облдержадміністрації (липень). 

   В області передбачається відкрити 624 табори відпочинку (із них: 596 – з денним перебуванням, 27 – праці та відпочинку, 1 – наметове містечко), де активним дозвіллям буде охоплено понад 52 тисячі дітей. 621 заклад даного типу охопив відпочинком уже майже 52 тис. дітей. 3 табори праці та відпочинку будуть працювати у серпні 2013 року на базі закладів освіти, відомчо підпорядкованих управлінню освіти і науки облдержадміністрації. 

   В області переглянуто прогнозні показники щодо оздоровлення та відпочинку дітей у поточному році. У 2013 році ці послуги  отримають понад 77 тис. осіб, що складає 64,1% від загальної  кількості дітей шкільного віку.  Із них: оздоровленням – 10,8%, відпочинком – 53,3%. 

   У першочерговому порядку оздоровлюватимуться діти пільгових категорій. Зокрема, планується охопити оздоровленням та відпочинком 1255 дітей-сиріт  та  дітей, позбавлених батьківського піклування (100%), 1717 дітей-інвалідів (64,3%), 7347 дітей із числа постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи (52,6%), 20563 дітей із багатодітних сімей (76,6%), 6533 дитини із малозабезпечених сімей (85,1%). Також, будуть оздоровлюватися діти інших пільгових категорій. 

   Станом на 5 липня 2013 року оздоровленням та відпочинком охоплено  майже 60 тис. осіб, що становить 50% від загальної чисельності дітей шкільного віку. Із загальної кількості дітей оздоровчими послугами охоплено на даний час 1220 дітей-сиріт  та  дітей, позбавлених батьківського піклування, 1420 дітей-інвалідів, 6176 дітей із числа постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи, 23668 дітей із багатодітних та малозабезпечених сімей, 7508 дітей, які перебувають у медичних закладах на диспансерному обліку, 13624 дитини із числа талановитих та обдарованих, 5 446 дітей працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села. 

   З початку року на оздоровлення до державного підприємства України «Міжнародний дитячий центр «Артек» (АР Крим) направлено на оздоровлення 186 осіб, до державного підприємства «Український дитячий центр «Молода гвардія» (м.Одеса) - 146 осіб. 

   Упродовж літа міськвиконкомами, райдержадміністраціями, благодійними фондами, громадськими організаціями здійснюватиметься направлення груп дітей на оздоровлення за кордон. Обов’язки щодо надання дозволів на такі виїзди покладені на управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації.  1 червня ц.р. Ковельським міськвиконкомом направлено на оздоровлення у  Німеччину 20 дітей, ще 42 дитини буде направлено 7 червня. 03 липня виїхали на оздоровлення у  Швецію 14 дітей (направляються обласною громадською організацією «Ми плюс»).

   У місцях відпочинку та оздоровлення дітей  забезпечується охорона громадського порядку, організовано чергування та патрулювання працівників міліції. Оздоровчі заклади укомплектовані кваліфікованими педагогічними та медичними кадрами.  Групи дітей, які направляються на оздоровлення та на екскурсії, супроводжуються працівниками державної автоінспекції, які здійснюють контроль за технічним станом автотранспорту.

   Головним управлінням держсанепідслужби в області, управлінням держслужби з надзвичайних ситуацій в області, представниками інших контролюючих організацій проводяться відповідні заходи та перевірки щодо забезпечення безпеки перебування дітей в оздоровчих закладах, дотримання санітарно-епідеміологічних вимог до організації харчування вихованців таборів тощо.

   Наказом управління охорони здоров’я облдержадміністрації  затверджено перелік лікувально-профілактичних закладів, закріплених за позаміськими закладами оздоровлення та відпочинку. З територіальними центральними міськими (районними) лікарнями укладені угоди про медичне обслуговування  таборів  відпочинку з денним перебуванням.