Головна » Актуально » Організація літнього відпочинку та оздоровлення дітей в області у 2012 році

Організація літнього відпочинку та оздоровлення дітей в області у 2012 році

   Оздоровлення дітей на державному рівні здійснюється відповідно до Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей», який вступив в дію з січня 2010 року.

   В області оздоровлення дітей здійснюється відповідно до Обласної цільової соціальної програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2011-2015 роки (рішення обласної ради від 28 грудня 2010 року № 2/45). На даний час не прийнята Державна  цільова соціальна програма оздоровлення  та відпочинку дітей на 2011 – 2015 роки, розпорядженням Кабінету Міністрів України від 3 листопада 2010 року  лише затверджена Концепція  Державної програми.

   Окрім цього, в області напрацьовано ряд розпорядчих документів. Прийняті розпорядження голови облдержадміністрації від 28.04.2012 №181 «Про організацію та проведення оздоровлення і відпочинку дітей  у 2012 році», від 07.05.2012 №188 «Про затвердження  Плану заходів з реалізації у 2012 році  Обласної цільової соціальної програми оздоровлення та відпочинку дітей на 2011 – 2015 роки», якими затверджено конкретні заходи з підготовки і проведення літньої оздоровчої кампанії 2012 року, прогнозні показники по відкриттю таборів відпочинку та оздоровленню дітей пільгових категорій. Окрім цього розпорядженням голови облдержадміністрації  затверджено новий склад обласної міжвідомчої комісії з питань організації і проведення    оздоровлення  та відпочинку  дітей.

   У містах і районах поновлено інформацію про кількість дітей пільгових категорій, напрацьовано прогнозні показники по роботі таборів відпочинку,  чисельності дітей, яких планується охопити оздоровленням та відпочинком влітку поточного року.

   Також прийняті два доручення голови облдержадміністрації від 10.04.2012  №2125/17/2-12 та №2140/17/2-12, відповідно до яких переглянуто прогнозні показники з оздоровлення дітей окремими міськвиконкомами та райдержадміністраціями, проведено перевірку готовності позаміських закладів оздоровлення та відпочинку до літнього сезону. Комісією, до складу якої увійшли спеціалісти санепідемстанції, пожежної охорони, держгірпромнагляду, проведено обстеження усіх позаміських закладів оздоровлення та відпочинку, які будуть працювати під час літнього сезону.  За результатами проведеного обстеження складено відповідні акти про стан готовності оздоровчої бази. Представниками контролюючих служб, які будуть надавати дитячим закладам дозвіл на їх роботу в оздоровчому сезоні, зазначені вимоги по усуненню виявлених недоліків.  

   Копії актів перевірки надані власникам і директорам позаміських закладів оздоровлення та відпочинку для подальшого реагування. З метою контролю по своєчасною підготовкою дитячих таборів до оздоровчого сезону, копії актів обстеження цих закладів надані управлінню освіти і науки облдержадміністрації та раді федерації профспілок області.

   24 травня ц.р. відбулася Всеукраїнська селекторна нарада з питання підготовки до літнього оздоровчого сезону. Ставиться завдання  охопити оздоровленням та відпочинком 50% дітей шкільного віку регіону. З них: 70% дітей із малозабезпечених сімей,  70% дітей із багатодітних сімей та 100% дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Аналогічні показники  затвердженні і розпорядженням голови облдержадміністрації по оздоровленню дітей. Дорученням Президента України передбачено завдання щодо 100% оздоровлення дітей, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи.

   Пріоритетними напрямками по оздоровленню дітей у поточному році і надалі залишаються - безпека перебування дітей у дитячих таборах, безпека при перевезенні груп дітей на оздоровлення, забезпечення відпочиваючих  якісними оздоровчими послугами, в т.ч.-  послугами  по харчуванню. 

    З метою організації якісної  підготовки до проведення літньої оздоровчої кампанії 28 березня цього року проведено семінар-навчання з власниками та директорами позаміських закладів оздоровлення та відпочинку, де обговорювалися  питання  щодо  вимог  по  оздоровленню  дітей  у  поточному році, стану готовності дитячих закладів до оздоровчого сезону, усунення до початку літнього оздоровчого сезону недоліків і недопрацювань. Захід відбувся за участю представників санітарно-епідеміологічної станції, інспекції у справах захисту прав споживачів, центру стандартизації, метрології та сертифікації, управління Держтехногенбезпеки в області,  територіального управління Держгірпромнагляду.  

   26-27 квітня ц.р. організовано дводенний семінар-навчання для начальників  відділів у справах сім’ї, молоді та спорту міськвиконкомів, райдержадміністрацій,      на який були запрошені спеціалісти головного фінансового  управління, фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності, власники та директори дитячих закладів. Розглядалися питання щодо організації та проведення оздоровлення і відпочинку дітей у поточному році, проведення тендеру по закупівлі путівок за кошти субвенції з обласного бюджету, залучення коштів Фонду для придбання путівок тощо.

   17 травня управлінням освіти та науки облдержадміністрації проведено  семінар-навчання із спеціалістами відділів освіти і науки міськвиконкомів та райдержадміністрацій. Аналогічні заходи організовано структурними підрозділами управління освіти і науки на місцевому рівні - із педагогічним персоналом, який  працюватиме влітку в дитячих таборах.

     Літній оздоровчий сезон в області розпочато 26 травня цього року.  Працюють усі 12 позаміських закладів оздоровлення та відпочинку  (із   яких  – 7 знаходиться  у   підпорядкуванні   освітян,  5 – галузевих профспілкових комітетів). Мережа таборів додається.    Планується, що  протягом літа в позаміських дитячих закладах усіх форм власності та підпорядкування буде оздоровлено 4870 дітей.   Станом на 02 липня у стаціонарних закладах оздоровлено1507 дітей, перебуває на оздоровленні – 1247 дітей. Вартість ліжко – дня у місцевих оздоровчих таборах у середньому складає 100 гривень. Оздоровчі зміни  триватимуть як по 21 дню, так і по 14 (по 3-4 зміни у кожному позаміському таборі).  

   Також, будуть проводити оздоровлення дітей санаторії «Дачний», «Згорани», «Турія» та «Шахтар».  Середня вартість путівки в  стаціонарні заклади в цьому році складає 100 грн. ліжко – день.

    У позаміських закладах оздоровлення та відпочинку  проведені  поточні ремонтні роботи, основна частина таборів відкрилася до оздоровчого сезону 10 - 15 червня. Табір «Оберіг» відділу освіти Ковельської райдержадміністрації розпочав свою роботу 1 червня в Міжнародний день захисту дітей.

    Відкриття усіх оздоровчих закладів проводитися відповідною комісією, до складу якої входять спеціалісти пожежної служби, держнаглядохоронпраці, санепідемстанції та інші.   

    У червні проведено державну атестацію позаміського закладів оздоровлення та відпочинку імені Олега Кошового обкому профспілки працівників державних установ, у липні буде проведено державну  атестацію табору «Прикордонник» управління освіти Нововолинського міськвиконкому.  Таборам буде присвоєна відповідна категорія, що дасть їм право здійснювати оздоровлення дітей за бюджетні кошти протягом 5 років. На даний час уже пройшли державну атестацію дитячі табори «Оберіг», «Ровесник», «Барвінок», «Чайка», «Супутник», «Веселка».

   Окрім позаміських закладів міськвиконкомами, райдержадміністраціями, структурними підрозділами управління освіти і науки облдержадміністрації планується відкрити 634 табори відпочинку (із них: 608  з денним перебуванням, 25- праці та відпочинку, 1- наметове містечко), де активним дозвіллям планується охопити майже 50 тисяч дітей.  Більшість таборів відпочинку з денним перебуванням працюють на базі загальноосвітніх і позашкільних навчальних закладів. Як правило, вони  функціонують в одну зміну, із терміном перебування дітей - 14 днів. Табори даного типу розпочали свою роботу 26 травня – 1 червня. 

   Станом на 2 липня  відкрито 605 таборів відпочинку, де активним дозвіллям охоплено 49282 дітей.

    У поточному році оздоровленням та відпочинком планується охопити  70256 осіб, що складає 58% від загальної  кількості дітей шкільного віку. Із них: оздоровленням – 10,3%, відпочинком – 47,7% .

   У звітному періоді в першочерговому порядку оздоровлюватимуться діти пільгових категорій. Зокрема, оздоровленням та відпочинком планується охопити: 1321 особу - діти-сироти та діти, позбавлені батьківського  піклування (100%); 1584 особи - діти-інваліди (58%); 6971 особа - діти, які потерпіли внаслідок Чорнобильської   катастрофи (50,7%);  18117 осіб - діти із багатодітних сімей (70,6%); 6343 особи -  діти із малозабезпечених сімей (77,6%).

   Крім того, послуги з оздоровлення та відпочинку будуть надані дітям, які перебувають на диспансерному обліку; талановитим та обдарованим дітям; дітям працівників агропромислового комплексу та соціальної сфери села; дітям, батьки яких загинули на виробництві та при виконанні службових обов’язків.

   Станом на 2 липня оздоровленням та відпочинком охоплено 54415 дітей, що складає 44,9%, із них:оздоровленням – 4585 дітей (3,8%), відпочинком – 49830 (41,1%).

    На організацію оздоровлення та відпочинку дітей із міських та районних бюджетів планується  використати 7764,7 тис. грн., з  обласного  бюджету -15580,71 тис.гривень.  Міськвиконкомам та райдержадміністраціям виділена субвенція з обласного бюджету у сумі 1817 тис.грн. на придбання путівок для оздоровлення дітей пільгових категорій.  У 2012  році планується використати через  фонд  соціального  страхування  з  тимчасової втрати працездатності 2091 тис.грн. та залучити майже 1 млн. грн. позабюджетних, спонсорських коштів.

    Область отримала фінансову підтримку в сумі 101,4 тис.грн. з державного бюджету (через  Міністерство аграрної політики та продовольства України), що дасть можливість оздоровити додаткову кількість дітей працівників агропромислового розвитку та соціальної сфери села. 

   Оздоровлення дітей, потерпілих внаслідок Чорнобильської катастрофи, за путівками Міністерства соціальної політики України розпочалося з 5 квітня цього року. На 2 квартал 2012 року  на область виділено 1656 путівок для дітей цієї категорії. Із них: 1545 путівок для дітей у складі груп та 111 путівок  для дітей віком до 10 років у супроводі одного з батьків. Протягом поточного року планується оздоровити 5487 дітей цієї категорії, у тому числі - 2541 особу в літній період.

    Управлінням у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації спільно з міськвиконкомами та райдержадміністраціями здійснюється направлення дітей пільгових категорій в МДЦ «Артек» (АР Крим) та ДЦ «Молода гвардія» (м.Одеса). З початку року уже направлено на оздоровлення 145 дітей в дитячий центр “Молода гвардія” та 326 дітей  в Міжнародний дитячий центр “Артек”.  

    Також, протягом літа міськвиконкомами, райдержадміністраціями, благодійними фондами, громадськими організаціями здійснюється направлення груп дітей за кордон на оздоровлення. Направлення груп дітей за кордон здійснюється відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України “Про Порядок організації виїзду дітей за кордон на відпочинок та оздоровлення”, обов’язки щодо надання дозволів на виїзд груп дітей на оздоровлення за кордон покладені на управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації. Щорічно направляється на оздоровлення за кордон  150 – 250 дітей. 

    2 червня цього року Ковельською міською радою направлено на оздоровлення в Німеччину групу дітей пільгових категорій у кількості 23 особи,  які  перебуватимуть на  оздоровленні за кордоном до  6 липня. Цим же міськвиконкомом 29 червня у Німеччину направлено ще 45 дітей. Сьогодні, 3 липня виїзжають на оздоровлення у  Швецію 13 дітей, які направляються обласною громадською організацією «Ми плюс».

     Протягом літа заплановано провести 6 виїзних засідань обласної міжвідомчої комісії з питань організації і проведення оздоровлення та відпочинку дітей та заслухати роботу з цього питання  усі міськвиконкоми та усі райдержадміністрації.  12 червня ц.р. проведено виїзне засідання обласної міжвідомчої комісії у Камінь - Каширському районі, де заслухано роботу Камінь – Каширської, Любешівської та Маневицької райдержадміністрацій, здійснено виїзд у табори з денним перебуванням.

     26 червня виїзне засідання обласної міжвідомчої комісії проведено у Турійському районі, заслухано роботу Ковельського міськвиконкому, Ковельської та Турійської райдержадміністрацій, здійснено виїзд у позаміський заклад оздоровлення та відпочинку «Оберіг», санаторій «Турія». 5 липня буде проведене виїзне засідання міжвідомчої комісії у Ківерцівському районі, де буде заслухано роботу Луцького міськвиконкому, Ківерцівської та Луцької райдержадміністрацій. До завершення літнього періоду ще будуть проведені виїзні засідання у Любомльському, Іваничівському, Горохівському  районах.