Головна » Актуально » Поради як підготуватися до купання в ополонці на Хрещення Господнє

Поради як підготуватися до купання в ополонці на Хрещення Господнє

    Наближається велике свято - Хрещення Господнє. Щоб не нашкодити здоров'ю, занурюватися в ополонку без підготовки не варто.

     Щоб підготувати організм до купання в ополонці на Водохреща, спочатку 2-3 дні обливайте холодною водою передпліччя та гомілки протягом двох секунд, наступні 2-3 дні - руки та ноги, і лише коли організм адаптувався до холоду, можна обливати все тіло. В останню чергу можна обливати холодною водою голову. Завершувати процедуру потрібно контрастним душем.

       Занурення в ополонку один раз в році 19 січня - найсильніший стрес для організму. Необхідно дотримуватись основних правил:

     - занурюватися (купатися) слід у спеціально обладнаних місцях біля берега, бажано поблизу рятувальних станцій, під наглядом рятувальників;

     - безпосередньо перед тим, як зануритися в крижану воду, необхідно розігріти тіло, зробивши розминку або пробіжку;

     - занурюватися краще по шию не замочивши голови, щоб уникнути рефлекторного звуження судин головного мозку. Не радимо стрибати у воду та занурюватись у воду з головою через те, що це збільшує втрату тепла та може викликати холодовий шок. Заходячи у воду вперше необхідно швидко досягти потрібної глибини, але не плавати. Пам'ятайте, що холодна вода може викликати прискорене дихання;

     - перебувати у воді можна не довше однієї хвилини. Щоб ​​уникнути переохолодження організму, краще обмежитися 5-10 секундами;

    -після купання необхідно розтерти рушником і надягнути сухий одяг. При цьому одяг і взуття мають бути простими, з мінімальною кількістю гудзиків,  застібок і шнурівок. У разі оніміння пальців, слід потримати їх на шиї або животі кілька секунд, зігріти диханням і продовжити одягатися.

      Категорично забороняється вживати перед та після занурення у воду алкогольні напої. Алкоголь розширює судини. Це істотно збільшує втрату тепла. Також не рекомендується палити - це порушує кровообіг і збільшує охолодження організму. Наприклад, одна викурена сигарета знижує температуру шкіри пальців ніг на 1 градус.

    Утриматися від купання необхідно людям, які мають проблеми зі здоров'ям:

    запальні захворювання носоглотки, придаткових порожнин носа, отити;  

   серцево-судинні захворювання;

   епілепсія, перенесені травми черепа;

   склероз судин головного мозку;

   неврити, поліневрити; цукровий діабет, тиреотоксикоз;

   глаукома, кон'юнктивіт;

   туберкульоз легенів, запалення легенів, бронхіальна астма, емфізема;

    нефрит, цистит, запалення придатків, запалення передміхурової залози;

    виразкова хвороба шлунка, ентероколіт, холецистит, гепатит;

   венеричні захворювання.

    Вважається, що саме в цей день вода набуває цілющої сили, а той, хто скупається в ополонці на Водохреща, буде здоровим на протязі всього року.

    Управління охорони здоров’я