Головна » Актуально » Про спеціалізовані медично-волонтерські навчання

Про спеціалізовані медично-волонтерські навчання

   З метою поліпшення в області стану медичного забезпечення під час проведення АТО на Сході України відбулися навчальні заходи по відпрацюванню комплексної взаємодії служб цивільного захисту органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування, територіальних управлінь міністерств та відомств, волонтерських та громадських організацій області, які залучаються до ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій і терористичних актів.

   У районах та містах області проводяться спеціалізовані медично-волонтерські навчання з моделюванням випадків масового ураження людей під час терористичних актів.

   Навчання мають на меті перевірити готовність органів управління та сил цивільного захисту, підрозділів спеціалізованих служб цивільного захисту (медичної служби, аварійно-рятувальної служби та служби охорони громадського порядку), з’ясувати проблемні питання, що виникли під час навчання, визначити основні напрямки роботи з удосконалення дій органів управління та сил функціональної підсистеми медичного, біологічного та психологічного захисту населення з надання медичної допомоги у разі масового ураження людей під час терористичних актів.

   Одне із таких навчань нещодавно відбулося у місті Луцьку. Була змодельована ситуація, що на території стався терористичний акт з масовим ураженням людей: 10 важкопоранених, 8 середньої важкості та 10 з легкими пораненнями.

   Після отримання повідомлення чергові працівники лікарні оперативно повідомили керівництво та працівників лікарні та спеціалізовані аварійні служби міста.

   До місця навчань вже за 5 хвилин прибули чергова варта частини спеціальної пожежної техніки, 8 бригад швидкої допомоги обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф, аварійна бригада служби газу, працівники міліції, керівництво управління охорони здоров’я та представники органів місцевої влади.

   Спеціалізовані служби організували надання домедичної допомоги та екстреної медичної допомоги, провели медичну евакуацію постраждалих до Луцької міської клінічної лікарні. Працівниками аварійно-рятувальної служби було проведено гасіння пожежі у корпусі, відключення газо- та електропостачання будівлі від загальної мережі. У заході було залучено 14 одиниць техніки та понад 40 співробітників служб екстреного реагування міста.

   Після оголошення умовного «терористичного акту» пожежники винесли із готелю «Профспілковий» поранених. Їх було біля двох десятків. Далі медики оперативного розгорнули місця для надання потерпілим першої медичної допомоги. Були розгорнуті величезні полотнища різних кольорів, котрі позначали стан хворих - важкий-, середні й- та легкий ступінь поранення. Із потерпілими також працював психолог. Після першої медичної допомоги нібито потерпілих відправляли до лікарень. Ролі потерпілих виконували студенти Луцького базового медичного коледжу.

   На другому етапі навчань було відпрацьовано організацію роботи Луцької міської клінічної лікарні з надання спеціалізованої медичної допомоги постраждалим, яких доставлено із зони ураження внаслідок терористичного акту.

   По завершенню ліквідації умовного «терористичного акту» відбувся майстер-клас щодо надання першої медичної допомоги при різних видах ураження (травми, опіки, переломи, кровотечі, стресові ситуації) для представників закладів освіти, тренерів спортивних шкіл, громадських, волонтерських та молодіжних організацій, який провели лікарі обласної клінічної лікарні та медсестри Луцької міської організації Товариства Червоного Хреста України.

   Важливим елементом навчань було ознайомлення представників підприємства, устав, громадських, волонтерських та молодіжних організацій із навчальними програмами з надання першої медичної допомоги.