Головна » Актуально » "SMS-маяк" : Як оберегти себе від шахрайства з Вашою нерухомістю?

"SMS-маяк" : Як оберегти себе від шахрайства з Вашою нерухомістю?

   Сьогодні у кожного громадянина України є можливість бути проінформованому про будь-які реєстраційні дії, які вчиняються стосовно його нерухомого майна у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, а також мати інформацію про те, хто цікавився їхнім майном.

   Для запобігання шахрайств із нерухомістю шляхом використання підроблених документів, зокрема судових рішень, наприкінці грудня 2016 року, Міністерство юстиції України оголосили про запуск нового сервісу SMS-інформування SMS-Маяк. Даний інноваційний сервіс інформує:

   - фізичних та юридичних осіб про зміну статусу об'єктів нерухомого майна в реєстрі; - власників майна про подання заявок на проведення будь-яких реєстраційних дій щодо їх об'єктів нерухомого майна, а також дату і час реєстрації таких заяв. Нова сервісна послуга надається технічним адміністратором Державного реєстру прав з використанням телекомунікаційних засобів за бажанням фізичної або юридичної особи на платній основі на підставі укладених договорів. Щоб скористатися такою послугою, потрібно отримати реєстраційний номер об'єкта нерухомості (він вказаний у реєстраційних документах та безпосередньо в реєстрі), відкрити кабінет власника майна на інформаційно-правовій і комунікаційній Платформі LIGA:ZAKON за посиланням: http://smsmayak.com.ua/ і там поставити майно на відповідний контроль та вказати номер телефону, куди будуть приходити повідомлення. З цього моменту власник зможе дізнатися про всі зміни в реєстрі через SMS-повідомлення на власний телефон, у вигляді електронного листа, а також через сповіщення в кабінеті користувача програми SMS-Маяк. Сервіс SMS-Маяк суттєво підвищує шанси на оперативне реагування й ефективний захист ваших порушених прав, адже часовий фактор у даному питанні є одним із найважливіших моментів. Отримуйте сповіщення про факт подання та суть заяви про зміну статусу об’єкта, а також про прийняття рішення щодо зміни статусу та своєчасно звертайтесь до правоохоронних органів із заявою про неправомірність реєстраційних дій, а також до  Комісії з питань розгляду скарг у сфері державної реєстрації Міністерства юстиції України зі скаргою на рішення державного реєстратора або до суду з позовною заявою про скасування проведених реєстраційних дій. Міністерство юстиції України постійно працює над тим, аби речові права та інтереси громадян були забезпечені надійним захистом, а ризик можливості незаконного заволодіння майном був зведений до мінімуму. Тож відтепер Ви маєте можливість бути проінформованими про будь-які реєстраційні дії, які вчиняються з Вашою нерухомістю, а отже, оперативно відреагувати та захистити свої законні права.

 

   Відділ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень Луцької міської ради.

   Тел. 7719900g