Головна » Актуально » Сьогодні – Міжнародний день стоматолога

Сьогодні – Міжнародний день стоматолога

   Традиція святкувати 9 лютого "Міжнародний день стоматолога" набирає обертів в усьому світі.

   Давні "стоматологи" використовували прототип першої бормашини ще 9 тисяч років тому. Таке неочікуване відкриття зробили вчені зі США і Франції.

   Про мистецтво давніх "стоматологів" свідчить той факт, що в ряді випадків просвердлені важкодоступні корінні зуби, причому один із отворів знаходився із внутрішнього боку щелепи. Сучасний лікар-дантист високо оцінив роботу майстра, що жив багато тисячоліть тому.

   Представники цієї професії – особливі. Вони виконують клопітку, часом надскладну і завжди – надзвичайно важливу справу. Стоматологи щодня допомагають людям стати щасливими, адже дарують їм красу усмішки, впевненість у собі, гарне самопочуття. До речі, зубний біль визнаний найнестерпнішим, зокрема для діток. І дуже часто стоматологи стають справжніми рятівниками для пацієнтів.

   Оскільки стоматологічна галузь тісно пов’язана з іншими медичними науками (загальна медицина, логопедія, психологія та ін.), якісний результат вимагає від спеціаліста відповідних глибоких знань й обізнаності. Тому досвідчені стоматологи просто вражають своїми навичками та вмінням. З професійним підходом до справи, вони перетворюються на чарівних скульпторів обличчя, на творців осяйної усмішки і білосніжних зубів.

   У Луцьку стоматологічну допомогу надають в КЛПЗ «Міська стоматологічна поліклініка», КЗ «Луцька міська дитяча поліклініка», де є відділення дитячої стоматології та в приватних стоматкабінетах.

   В міській стоматологічній поліклініці функціонує 2 терапевтичних, 4 ортопедичних, хірургічне відділення. Колектив поліклініки надає стоматдопомогу силами 106 лікарів-стоматологів, з яких 50% атестовані на вищу, 10,4% на першу кваліфікаційну категорію, 18,9% на другу кваліфікаційну категорію (всього атестованих 79,2%). 100 середніх медичних працівників, з них 60 медсестер, (з яких 45% атестовані на вищу, 15% на першу кваліфікаційну категорію (всього атестовано 70%), 40 – зубних техніків, (з яких 60% атестовано на вищу, 12,5% - на першу, 20% - на другу кваліфікаційну категорію (всього атестовано 92,5%).

   У 2015 році було впроваджено нові методики:

   Відновлення фронтальної групи зубів фотополімерним матеріалом G-aenial Anterior (GC) (Японія).

   «Траксодент» (Hremeer) – паста для гемостазу і ретракції ясен.

   Bіg – 0S (Швейцарія) – остеопластичний матеріал.

   Виготовлення безкламерних зубних протезів системи Акрон.

   У 2016 році методи роботи будуть тільки удосконалюватись, що й надалі дасть можливість працювати згідно з євростандартами.

   У КЗ «Луцька міська дитяча поліклініка» функціонує два стоматологічних відділення. У складі відділень працюють сертифіковані дитячі стоматологи – терапевти, ортодонти, хірурги. Лікарями-стоматологами проводиться профілактична робота серед школярів, дошкільнят, допризовників, призовників та диспансерна робота, як серед дитячого населення.

   У професійне свято дантистів - День стоматолога, ми приєднуємося до привітань на адресу всіх, хто пов’язав свою трудову діяльність з цієї корисною професією! Бажаємо Вам успіхів та завжди отримувати лише задоволення від своєї улюбленої роботи. Здоров’я Вам шановні стоматологи! Велике спасибі вам за наші чудові посмішки!

   Управління охорони здоров’я Луцької міської ради

   (тел. 724653)