Головна » Актуально » Сьогодні – Всесвітній день травматолога

Сьогодні – Всесвітній день травматолога

   20 травня відзначають своє професійне свято лікарі-травматологи. Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я від пошкоджень опорно-рухового апарату щорічно помирає  2 млн. людей, а близько 30 млн. людей отримує травми різного ступеня важкості.

   Щорічні збитки від травматизму складають майже 4% світового валового прибутку. За прогнозами ВООЗ, до 2020 року, якщо не вжити радикальних заходів, смертність від травм вийде на 3 місце після серцево-судинних та онкологічних захворювань.

  У 2015 році в травмпункт Луцької міської клінічної лікарні звернулось на 415 пацієнтів більше (12926), ніж у 2014 році (12511).

   У структурі звернень продовжують переважати побутові та вуличні травми, кількість травм в наслідок ДТП збільшилась на 13 і становила у 2015 році 146 випадків.

   Продовжує зростати кількість пацієнтів, що звернулись в стані алкогольного сп’яніння (на 4 випадків більше у 2015, ніж в 2014 році, і на 22 випадки більше, ніж у 2013 році).

   Часто люди забувають, що навіть у звичайному домашньому побуті можна отримати ушкодження, які б можна було попередити.

   Дорожньо-транспортний травматизм вимагає значної уваги з боку держави, зокрема, контрольно-регулюючих органів, а також уваги водіїв та пішоходів.

   У профілактиці вуличного травматизму важливим є благоустрій вулиць (своєчасний ремонт покриття, посипання тротуарів і доріжок піском в ожеледицю, добре освітлення у вечірній час, організація вуличного руху), обладнання дворових майданчиків для дитячих розваг та ігор, нагляд за дітьми.

   Профілактика спортивного травматизму зводиться до удосконалення організації проведення тренувань та змагань, спортивних знарядь, дотримання дисципліни, поліпшення роботи керівників та тренерів спортивних колективів, контроль за виконанням санітарно-гігієнічних норм під час занять спортом, а також медичний контроль за спортсменами.

   Дитячий травматизм - сфера уваги всіх, в першу чергу держави, органів внутрішніх справ, освіти, охорони здоров’я, дошкільних закладів, школи, спортивних організацій, водіїв усіх видів транспорту і, насамперед, сім’ї. Найважливішими заходами його профілактики є контроль за вчинками дітей з боку дорослих, усунення з поля  зору дітей небезпечних предметів - ножів, ножиць, гострих палиць та спиць, сірників, хімічних речовин, ліків, заборона гратись на вулицях, купатися без нагляду дорослих та  інше.

   Сьогодні в арсеналі лікарів-травматологів є засоби, які дозволяють врятувати хворого та швидко повернути його до звичного життя. Гіпс і скальпель дедалі частіше поступаються новим методикам - малоінвазивним, ендоскопічним, мікрохірургічним. З'являються біологічно інертні імплантати. У діагностиці і лікуванні використовуються комп’ютерні технології. 

    У Луцькій міській клінічній лікарні у 2015 році впроваджено такі нові методики у лікуванні різних видів ушкоджень:

  • Металоостеосинтез заднього краю кульшової западини при переломо-звихах стегна.

  • Тотальне безцементне ендопотезування кульшового суглобу модульними ендоротезами ( два пацієнта).

  • Металоостеосинтез при періпротезних переломах стегнової кістки.

  • Артроскопічна пластика передньої схрещеної зв’язки колінного суглобу з використанням методик BTB та semi.

  • Малоінвазивний остеосинтез проксимального метаепіфізу стегнової кістки PFN.

  • Малоінвазивний остеосинтез п’яткової кістки гвинтами.

  • Відкритий остеосинтез кісток тазу пластинами.

  • Остеосинтез човноподібної та надпяткової кісток гвинтами Герберта.

    Щоденно лікарі-травматологи зустрічаються з безліччю найрізноманітніших травм пацієнтів, іноді трапляються дуже складні й важкі випадки, але завжди можна розраховувати на їхній досвід і компетентність.

   Сьогодні у Всесвітній день травматолога, бажаємо лікарям-спеціалістам у цій галузі професійного розвитку, успіхів у медичній практиці, міцного здоров’я та сімейного затишку.

 

   Управління охорони здоров’я міської ради

   (тел. 724653)