Головна » Актуально » «Волинь на 23-й річниці незалежності»

«Волинь на 23-й річниці незалежності»

Економіка

   Основою розвитку економіки є розвиток підприємництва.  Тому сьогодні в Україні вдосконалюється правове поля в напрямку дерегуляції, зокрема, скорочується перелік видів діяльності, для здійснення яких потрібне отримання ліцензії, а також зменшується кількість дозвільних документів,  вдосконалюється система їх отримання.

   Сьогодні бізнес має унікальну можливість отримати європейські ринки. З  23 квітня  ЄС односторонньо запроваджено Автономний преференційний торговий режим для України. Це зроблено з метою стимулювання економіки України, поступового вивчення українськими виробниками та експортерами можливостей і переваг «Угоди про асоціацію між ЄС та Україною».

   Для волинських підприємств європейський ринок був і є надзвичайно важливим. Питома вага експорту продукції наших підприємств до Європейського Союзу  в загальному обсязі зовнішньоекономічних операцій становить 68 %.

   Зараз волинські підприємства активно просувають свою продукцію на європейські ринки. Експорт товарів волинських виробників з початку року має стійку тенденцію до зростання (за 5 місяців – 110,7%).

   Упродовж 2014 року забезпечується позитивна динаміка приросту обсягів в основних галузях економіки області. Індекс промислової продукції у січні - червні 2014 року до січня-червня 2013 року склав 102,9 %. Приріст обсягів промислового виробництва забезпечено в основних галузях:  виробництві харчових продуктів, напоїв,  машинобудуванні, виробництві хімічних речовин і хімічної продукції,   гумових та пластмасових виробів.

   Створювались умови для сприятливого інвестиційного клімату. За Рейтингом інвестиційної привабливості регіонів України 2014, підготовленим Міжнародним інститутом соціології на замовлення Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами,  Волинь зайняла 7 позицію в Україні. А за м’якими факторами (тобто сприйняття економічного середовища інвесторами та ефективність прийняття управлінських рішень) цього рейтингу  – 3 місце в державі.

   Обсяг прямих іноземних інвестицій, внесених в економіку області за весь період інвестування, на 1 квітня цього року становив 308,5 млн дол., або в середньому по 297,3 дол. на одного жителя області. Інвестиції в область надійшли з 39 країн світу, з країн ЄС - 5,4 млн дол., що становит 80,6% загального обсягу.

   За січень-березень 2014 року суб’єктами господарювання області за рахунок усіх джерел  фінансування освоєно 652,8 млн грн капітальних інвестицій, що на 24% більше відповідного періоду 2013 року. В середньому на одного жителя області припадало 628,9 грн інвестицій.

   Вагомий внесок у розвиток економіки вносить малий та середній бізнес. На Волині зареєстровано майже 5 тисяч малих, 350 середніх підприємств.

   Частка малих та середніх підприємств у загальнообласному обсязі реалізованої продукції, робіт та послуг становила 56%.

   Усього цими підприємствами реалізовано продукції, робіт, послуг на 29,4 млрд. гривень.

   У малому і середньому бізнесі області зайнято понад 40 відсотків економічно активного населення працездатного віку.

   Часта надходжень до бюджетів усіх рівнів від малих, середніх підприємств  та фізичних осіб-підприємців у порівнянні з відповідним періодом 2013 року зросла і становила  понад 46%.

   Зусилля влади спрямовувались на подальше формування та удосконалення існуючої підприємницької інфраструктури, зокрема на  наближення адміністративних послуг до громадянина або підприємця, які звертаються за ними, та отримання ними максимальної кількості послуг при мінімальній кількості відвідувань.

   Відповідно до Закону України «Про адміністративні послуги» створені та  функціонують  Центри надання адміністративних послуг в усіх містах обласного значення. З початку року  ними надано суб'єктам звернень майже 50 тисяч адміністративних послуг.           

   Ефективно працює Центр надання адміністративних послуг у місті Луцьку. У Центрі впроваджена  система електронного документообігу, яка дозволяє взаємодіяти адміністраторам центру з суб’єктами надання адміністративних послуг, запроваджений електронний цифровий підпис для адміністраторів ЦНАП), застосоване електронне керування чергою, наявні електронні визначники робочих місць, системи відеозапису та аудіозапису.

   Функціонують 12 сервісних центрів обслуговування платників податків.

   Забезпечено функціонування: інформаційно-довідкового веб-сайту «Адміністративні послуги органів виконавчої влади та місцевого самоврядування Волинської області» та спеціалізованого веб-порталу «Прозорий контроль», на якому розміщена інформація для суб’єктів підприємницької діяльності про планові заходи державного нагляду і контролю.

   Перед бізнесом стоять важливі завдання. Необхідно активно працювати у напрямку підвищення якості виробленої продукції в усіх галузях. І тоді  відкриються не тільки європейські, але й інші ринки.

 

Промисловість

Добувна галузь

ДП «Волиньвугілля»

   За перше півріччя 2014 року діючими шахтами ДП «Волиньвугілля» видобуто 137,95 тис. тонн вугілля, план видобутку виконано на 69,7%. За звітний період реалізовано 68,8 тис. тонн вугілля. Станом на 01.06.2014 року залишки рядового вугілля на вугільних складах шахт становлять 21,6 тис. тонн, що на 77% менше ніж на кінець першого півріччя 2013 року.

Шахта № 10 «Нововолинська»

   З метою збільшення обсягів видобутку вугілля, в області завершується будівництво шахти № 10 «Нововолинська». З початку будівництва, станом на 01.01.2014 рік, освоєно капітальних вкладень в обсязі 1201,3 млн. грн., споруджено 12,3 км підземних гірничих виробок, будівельна готовність будови у фізичних обсягах сягає 84%.

   Незважаючи на відсутність фінансування у 2014 році, на будівництві шахти виконано більш ніж на 30 млн. гривень. В поточному році споруджено 257 погонних метрів підземних гірничих виробок, виконуються роботи з підтримки та збереження раніше збудованих гірничих виробок.

ДП «Волиньторф»

   За перше півріччя 2014 року підприємством «Волиньторф» видобуто 83,8 тис. тонн фрезерного торфу, що становить 89,7% від показника відповідного періоду минулого року. За 6 місяців 2014 року реалізовано 40,9 тис. тонн торфобрикетів.

 

Туризм

   Відбулось ряд презентацій туристичного потенціалу на  міжнародних туристичних виставках у м. Києві, м. Жешув (Республіка Польща).

   Крім того, 11 липня у Палаці культури м. Луцька для представників туристичної галузі та мас-медіа відбулась презентація проекту «Волинь туристична». До його реалізації долучилась громадська організація «Асоціація регіонального розвитку Волині».

   12 та 16 травня у м. Любешів і м. Луцьк (в Районному центрі зайнятості), а також 16 та 17 червня у с. Гуща (Любомльського району) проведено навчальні курси «Сільський туризм – шлях до самореалізації».

   6 червня ц.р. в Шацьку було проведено обласну нараду з питань організації літнього оздоровлення і відпочинку громадян на території області у 2014 році; 20 червня у залі засідань Луцького міського центру зайнятості відбувся круглий стіл «Проблеми та перспективи розвитку туризму у Волинській області»;

   Ведуться роботи щодо інформаційного наповнення «Туристичного порталу великої Волині» www.travelvolyn.com.ua.

   Завершується робота щодо видання путівника «Волинь. Туристичні маршрути» окремий розділ якого буде присвячено сільському туризму та туристичної карти-схеми області (укр. та англ. мовами ).

 

Транспорт

   За перше півріччя 2014 року автотранспортом та міським електротранспортом  перевезено понад 51  млн.пасажирів та  1,6   млн. тонн вантажів.

   Розвивається та вдосконалюється мережа автобусних маршрутів, та на даний час вона нараховує 1163 маршрути загального користування, з них: міських – 98,  приміських – 545 (2698 оборотних рейсів) та міжміських внутрішньообласних  – 405 (806 оборотних рейси), 43 міжнародних та 72 міжобласних.

   Облдержадміністрацією з 158-а  перевізниками укладено 478 договорів про організацію перевезень пасажирів на приміських та міжміських внутрішньобласних маршрутах загального користування.

   У березні 2014 року  відбулося засідання конкурсного комітету ( 50 об’єктів конкурсів) на перевезення пасажирів на приміських та міжміських внутрішньообласних автобусних маршрутах загального користування, за результатами якого визначено переможцями 11 перевізників.

   У липні 2014 року оголошено конкурси на міжміських та приміських автобусних маршрутах (50 об’єктів конкурсів). Конкурси будуть проводились 5 серпня 2014 року.

   У 2014 році заплановано проведення конкурсу на визначення претендента по управлінню системою моніторингу та забезпеченню дієвого контролю та обліку роботи пасажирського транспорту загального користування, шляхом  запровадження GPS-системи на транспортних засобах.

 

Дорожня галузь

   За бюджетною програмою «Розвиток мережі доріг загального користування»  у 2014 році  області заплановано виділити на ремонт та утримання доріг державного і місцевого значення 74,3 млн гривень. Станом на 01.07.2014 року надійшло 22,49 млн грн, що становить 30,3 відсотка до запланованого на рік. Зокрема, кошти були спрямовані на ремонт земляного полотна, організацію безпеки руху, утримання лінії зовнішнього освітлення, роботи з прибирання автопавільйонів, придорожньої смуги, майданчиків відстою автотранспорту,  роботи з видалення дерев,  косіння трав та ліквідації порослі, роботи по зимовому утриманню, а також роботи з ліквідації ямковості  проїзної частини доріг загального користування.

   Станом на сьогодні  роботи з ліквідації ямковості виконано на   автодорогах загальною протяжністю 937,3 км доріг,  площею 24 тис. 363 м2, що становить 59,1  відсоток від загальної площі доріг, уражених ямко вістю.

   Служба автомобільних доріг в області прийняла усі обсяги виконаних робіт з експлуатаційного утримання доріг загального користування у підрядників за укладеними  договорами. Роботи з ліквідації ямковості  продовжуються. Слід також зауважити, що є потреба у збільшенні фінансування  ремонтних робіт на дороги загального користування,  частина яких гостро потребує ремонту.

   На 2014 рік на будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання вулиць і доріг комунальної власності у населених пунктах області заплановано 112,34 млн грн, у тому числі за рахунок субвенції з державного бюджету: місцевим бюджетам – 61,288 млн грн, обласному бюджету - 33,56 млн грн, та за рахунок коштів обласного бюджету – 17,5 млн гривень.

   На сьогоднішній день за рахунок коштів субвенції з державного бюджету обласному бюджету  оплачено робіт на суму 6,8 млн грн, та 3,36 млн грн коштів обласного бюджету.

   По субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам оплачено робіт на 10,9 млн грн та по місцевих бюджетах 7,9 млн грн.

 

Виконання бюджету області за перше півріччя 2014 року

   Не дивлячись на те, що з початку цього року нам доводиться працювати в складних  політичних та економічних умовах,  в яких сьогодні перебуває наша держава,  органи влади та місцевого самоврядування області вживають усіх необхідних заходів для підтримки соціально-економічної стабільності в регіоні. Одним із найважливіших факторів в цьому напрямі є виконання бюджету. За перше півріччя цього року  бюджет області отримав понад 526 млн грн власних доходів, що на  19 млн грн більше, ніж за  відповідний період минулого року.

   Майже на 247 млн грн зріс обсяг перерахованих з державного бюджету дотацій та  субвенцій, який на 1 липня цього року становить понад 2 млр 217 млн грн.

   Отриманий фінансовий ресурс дав змогу забезпечити своєчасне фінансування невідкладних витрат, пов’язаних із створенням необхідних умов для безперебійної діяльності установ та закладів бюджетної сфери області. У встановлені терміни проводиться виплата заробітної плати бюджетникам, у повному обсязі до нарахувань здійснюються соціальні виплати сім’ям з дітьми, малозабезпеченим  громадянам, прийомним сім’ям та дитячим будинкам сімейного типу. На їх фінансування у цьому році область отримала 948,9 млн грн, до кінця року очікується ще 725,8 млн гривень.

   У зв’язку із зростанням цін і тарифів на комунальні послуги державою  запроваджено надання населенню компенсації цих додаткових витрат.  Змінами до державного бюджету збільшено бюджетні витрати на цю мету на 34 млн гривень.

   Упродовж останніх років плануються цільові надходження з державного бюджету на  реформування системи охорони здоров’я. Цей фінансовий ресурс  у 2014 році становить 6,7 млн. грн., за рахунок яких здійснюється придбання витратних матеріалів для медичних закладів, медикаментів для забезпечення швидкої медичної допомоги, проводиться часткове відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб з гіпертонічною хворобою.

   Кошти місцевих бюджетів залучаються для здійснення мобілізаційних  заходів на території області. З обласного бюджету на реалізацію Програми матеріально-технічного забезпечення військових частин та підрозділів правоохоронних органів в області виділено 4 млн грн та  спрямовано 1875 тис. грн бюджетам районів та міст для придбання засобів захисту, речового майна та спорядження  військовим. Крім того, перераховано понад 2 млн грн  на надання матеріальної допомоги сім’ям загиблих та поранених у ході антитерористичної операції.

   За перше півріччя 2014 року до бюджетів усіх рівнів органами доходів і зборів мобілізовано 988,7 млн грн, у т.ч. до державного бюджету - 406,5 млн грн, з них збір податку на прибуток склав 132,6 млн грн, надходження по податку на додану вартість - 227,4 млн гривень.

   З метою зменшення втрат доходів органами доходів і зборів області у січні-червні поточного року забезпечено надходження до державного бюджету 11,5 млн грн за результатами контрольно-перевірочних заходів, 0,4 млн грн фінансових санкцій за порушення у сфері обігу алкогольних напоїв та тютюнових виробів, а за рахунок погашення податкового боргу до зведеного бюджету надійшло 25,1 млн грн, у т.ч. до місцевих бюджетів - 5,4 млн гривень.

   Протягом першого півріччя 2014 року відшкодовано суб’єктам господарювання області грошовими коштами 155,4 млн грн податку на додану вартість, з яких 69,2 відс., або 107,6 млн грн в автоматичному режимі.

   До місцевих бюджетів області у першому півріччі ц.р. надійшло 582,2 млн грн платежів, виконання бюджетних призначень забезпечено на 103,2 відс., понад план залучено 18,1 млн гривень.

   У порівнянні з відповідним періодом минулого року надходження збільшились на 1,7 відс., або на 9,8 млн грн, у т.ч. по податку на доходи фізичних осіб - на 4,6 відс., або на 19,3 млн грн; платі за землю - на 2,7 відс., або на 1,4 млн грн; єдиному податку - на 12,4 відс., або на 5,7 млн гривень.

   Всього надходження податку на доходи фізичних осіб у січні-червні ц.р. склали 439,9 млн грн, плати за землю - 52,7 млн грн та єдиного податку - 51,5 млн гривень.

   Результатом спільних дій територіальних органів Міндоходів в області та органів місцевого самоврядування в першому півріччі 2014 року є те, що 146 платників погасили заборгованість із виплати заробітної плати на суму 1,7 млн грн, зі сплатою до бюджету 0,9 млн грн податку на доходи фізичних осіб.

  Також продовжується робота з підприємствами, які впродовж тривалого часу виплачували середньомісячну заробітну плату працівникам у розмірах, нижче мінімально встановленого рівня, і при цьому здійснювали діяльність, отримували прибутки та нарощували їх обсяги. В результаті 1154 податкових агенти підвищили рівень оплати праці, до бюджету додатково сплачено 234,6 тис. грн. податку на доходи фізичних осіб.

   В області є значний позитивний досвід проведення кампанії залучення до бюджету коштів від заготівлі лісових ресурсів місцевого значення. Так, станом на 24.07.2014 до бюджету сплачено 2839,6 тис. грн податків від такої діяльності, в т.ч. 2232,0 тис. грн податку на доходи фізичних осіб та 603,1 тис. грн збору за спеціальне використання лісових ресурсів.

   У першому півріччі 2014 року надійшло 1345,6 млн грн єдиного внеску на загальнообов’язкове державне страхування, що в порівнянні з аналогічним періодом 2013 року на 43,6 млн грн більше, або на 3,3 відсотка.

 

Розвиток сільського господарства

   Одним з пріоритетних напрямків діяльності органів влади та місцевого самоврядування є створення умов для сталого розвитку сільських територій. Хороші показники і темпи розвитку демонструє галузь агропромислового комплексу, забезпечуючи продовольчу безпеку області та держави. За I півріччя 2014 року обсяги виробництва сільськогосподарської продукції в усіх категоріях господарств області склали 1,5 млрд грн. Забезпечено приріст виробництва сільськогосподарської продукції на 6,8 відсотка, у тому числі агроформуваннями – на 21,3 відсотка. Більш динамічно розвиваються агроформування.

   В загальноукраїнському обсязі виробництва сільськогосподарської валової продукції питома вага області складає 3,4 відсотка, за темпами виробництва Волинь займає 3 місце, а за обсягами   виробництва на 1 жителя регіону - 6 місце в державі.

   Агровиробники Волині, займаючи лише 2,3 відсотка від площ сільськогосподарських угідь України, утримують 4 відсотки усього поголів’я ВРХ, в тому числі 5 відсотків поголів’я корів, а щодо поголів’я м’ясного напряму продуктивності, то  це - 4 частина наявного у державі поголів’я, в тому числі – третина усіх корів м’ясного напряму продуктивності.

   Всіма категоріями господарств за січень–червень вироблено 78,9 тис. т м’яса в живій вазі, 234,9 тис. т молока, 122,7 млн шт. яєць. Виробництво м’яса зросло на 18,6  відсотка, в тому числі у сільськогосподарських підприємствах – на 32 відсотки.

   Для прикладу, ПАТ «Володимир-Волинська птахофабрика» за І півріччя поточного року реалізувала на забій 29 тис. тонн птиці в живій вазі, що на 50 відсотків більше, ніж за цей період 2013 року.

   Завдяки використанню сучасних технології у молочному скотарстві  досягнуто хороших результатів з виробництва молока у  СГПП «Рать», СГПП «Дружба» Луцького району, ТзОВ «Прогрес» Володимир-Волинського району, ПОСП ім. Франка та ім. Шевченка Горохівського району, ФГ «Перлина Турії» Турійського району.         

   Стрімко нарощується чисельність поголів’я м’ясного напряму продуктивності в ТзОВ «Ратнівський аграрій» Ратнівського району, розпочавши господарську діяльність 3 роки тому на поліських землях, нарощено стадо до 1600 голів великої рогатої худоби, в тому числі 650 корів.

   Позитивна динаміка і у рослинницькій галузі: під урожай поточного року збільшено посівні площі на 4,7 тисяч гектарів. Розрахунковий очікуваний валовий збір зерна у поточному році становитиме у межах 930 тис. тонн, що майже на 30 тис. тонн більше, ніж у 2013 році.

   Завершено збирання озимого ячменю, намолочено 16,5 тис. тонн при середній урожайності 35 ц/га. Кращі врожаї отримали у СГПП «Вікторія» Луцького району (керівник Степанович Василь Сергійович), ФГ «Перлина Турії» Турійського району – 67 ц/га (керівник – Яренчук Володимир Арсентійович), ТзОВ «П’ятидні» Володимир-Волинського району – 60 ц/га (керівник – Діброва Валерій Григорович), ТзОВ «Прогрес» Володимир-Волинського району – 54 ц/га (керівник – Вітрук Анатолій Олександрович).

   Озимий ріпак зібрано на площі майже 19 тис. га, при середній врожайності 32 ц/га – це кращий показник по Україні (середня врожайність становить 23 ц/га). Такі результати досягнуті за рахунок впровадження новітніх технологій, якісного посівного матеріалу. Кращі показники мають: ТзОВ «Великий Прометей» Ковельського району (керівник – Фіщук Віталій Миколайович), ТзОВ «Волинь Нова» Горохівського району (керівник – Вавринович Валентин Володимирович) і ТзОВ «Лище» Луцького району (керівник Карбовський Святослав Євгенович), де врожайність становить в межах 50 ц/га.

   Обмолочено 35 тис. га озимої пшениці, з якої намолочено 122 тис. т,  при середній урожайності майже 35 ц/га. На окремих площах аграрії зібрали рекордні врожаї озимої пшениці:  в СГПП «Рать» Луцького району – 91 ц/га (керівник – Шумський Віктор Анатолійович), ТзОВ «Романів» Луцького району – 88 ц/га (керівник – Заремба Віталій Миколайович), ТзОВ «Городище» Луцького району – 75 ц/га (керівник – Никонюк Анатолій Олександрович).

   Підприємства галузі АПК забезпечують вчасну виплату орендної плати, за останні 3 роки плата зросла в середньому з 330 гривень за гектар до 600 гривень у поточному році. Першочергова увага приділяється питанню рівня заробітної плати в агроформуваннях області. Так, за травень 2014 року середньомісячна заробітна плата у аграрних господарствах області у розрахунку на одного штатного працівника склала  2020 грн  – на 3 відсотки більше до відповідного періоду минулого року. За рівнем заробітної плати в аграрній галузі область за січень-травень 2014 року піднялася з 25 на 21 місце. Ряд підприємств виплачують заробітну плату понад 2000 грн, для прикладу: ТзОВ «Агідель» - 4516 грн, ТзОВ «Ратнівський аграрій» - 3786 грн, СГПП «Дружба» Луцького району - 2594 грн та СГПП «Рать» - 2566 грн.

   Не дивлячись на те, що з року в рік зростає частка виробництва великотоварних підприємств, завдяки ринковим перетворенням вагому частку у загальне виробництво вносять особисті селянські господарства, якими виробляється 63 відсотки сільськогосподарської продукції. На даному етапі їм вдається утримувати переважаючі позиції у виробництві картоплі, овочів, молока. Саме тому пріоритетом роботи виконавчої влади є підтримка особистих селянських господарств, сімейних (родинних) ферм.

   Здобутки сільськогосподарських виробників дають можливість розвивати харчову та переробну промисловість, яка забезпечує майже 30 відсотків загального обсягу реалізації промислової продукції регіону.

   Збільшилося виробництво масла вершкового в 11 разів, м’яса птиці свійської свіжого чи охолодженого – на 31 відсоток, м’яса свиней свіжого чи охолодженого – майже на 6 відсотків, ковбасних виробів – на 4 відсотки, соків фруктових та овочевих – на 18 відсотків.

   Область повністю забезпечує себе такими основними продуктами харчування, як м'ясо та м'ясопродукти, молоко та молокопродукти, цукор, хлібобулочні вироби, борошно.

   Насичення споживчого ринку продукцією місцевих виробників за доступними для споживача цінами – спільне завдання і влади, і бізнесу. Адже  для всіх очевидним є те, що головним інвестором економіки є власний споживач.

   Найкращі волинські товари ПАТ «Теремнохліб», ТОВ «ІРС Сістем» (макаронні вироби «Ріжки» ТМ «Аванті), ПОСП імені Шевченка (масло солодковершкове 73 відсотки жиру та сир кисломолочний 9 відсотків жиру ТМ «Угринівмолоко», молоко коров'яче пастеризоване 2,5 відсотка жиру  визнано переможцями Всеукраїнського конкурсу якості продукції (товарів, робіт, послуг) – є чудовим прикладом і переконливим доказом того, що наші підприємства можуть сповна задовольнити потреби національного ринку та виходити на ринки країн ЄС.

   Наближення аграрного виробництва до вимог ЄС надалі будуть основним завданням розвитку галузі АПК і сільських територій.

 

Сфера житлово-комунального господарства

   В рамках виконання Регіональної програми підвищення енергоефектив-ності Волинської області на 2011-2015 роки, за оперативними даними, у першому півріччі 2014 року в області впроваджено 413 енергозберігаючих заходів, на реалізацію яких використано 38 млн гривень. Розрахунковий економічний ефект становить 45,6 млн гривень. За звітний період досягнуто економію ПЕР в обсязі 32,3 тис. т.у.п., що становить 3,9 відсотка від загального енергоспоживання господарського комплексу області.

   В бюджетній сфері реалізовано 176 енергозберігаючих заходів, на що спрямовано з усіх джерел фінансування 6,3 млн гривень. Економія ПЕР у бюджетній сфері становила 3 тис. т.у.п., вартість яких 2,7 млн гривень.

   Також продовжуються роботи із реконструкції існуючої (або непрацездатної) мережі зовнішнього освітлення області в розрізі доріг різних категорій із використанням енергоефективного освітлювального обладнання. Станом на 01.07.2014 року, загальна кількість світильників систем зовнішнього освітлення, що функціонують в населених пунктах області становить 42169 одиниць. Із урахуванням зростання розрахункової потреби у світлоточках, рівень оснащення світильниками в середньому по області становить 72,3 відсотка до потреби.

   Відповідно до відкоригованої інформації, найвищі рівні оснащення зовнішнім освітленням населених пунктів у Турійському (86,3 %), Маневицькому (80,3 %) та Ковельському (79,3 %) районах.

   Протягом січня-червня 2014 року роботи по влаштуванню зовнішнього освітлення здійснювалися у 41-у населеному пункті області, встановлено 770 світильників (безпосередньо у сільській місцевості – 659). На ці роботи спрямовано 1667,211 тис. грн, з яких 1308,868 тис. грн – бюджетні кошти, а 358,343 тис. грн – залучені кошти.

   Окремо зазначимо, що у 9 сільських населених пунктах області в 2014 році вперше виконано роботи із проведення зовнішнього освітлення.

   З метою підготовки господарства області до опалювального сезону 2014 - 2015 років, головою облдержадміністрації було видане розпорядження від 23 травня 2014 року № 168 «Про забезпечення своєчасної підготовки та сталого функціонування господарства області в опалювальний сезон 2014-2015 років».

   Були розроблені та затверджені заходи щодо підготовки підприємств житлово-комунального господарства і паливно-енергетичного комплексу  області до роботи в осінньо-зимовий період 2014-2015 років. Відповідні розпорядження видані райдержадміністраціями та виконкомами міських (міст обласного значення) рад та затверджені відповідні заходи.

   Відповідно до розроблених заходів до зими  планується комплексно підготувати 3036 будинків різних форм власності, з них зокрема 2828 будинків комунальної власності, 178 будинків – ОСББ і ЖБК та 30 будинків інших форм власності (відомчий та громадський житловий фонд). В рамках вказаних заходів заплановано відремонтувати 425 покрівель, 508 систем централізованого опалення, 181 систему гарячого водопостачання, 409 систем холодного водопостачання, виконати промивку 240 систем опалення.

 

Охорона здоров’я

   Основні зусилля щодо реформування системи охорони здоров’я області були спрямовані на:

   1) стабілізацію кадрового забезпечення медичної допомоги, зокрема  лікарями;

   2) дієвий розподіл первинної та вторинної медичної допомоги для забезпечення доступності в першу чергу сільського населення;

   3) оптимізацію лікарняної мережі;

   4) створення системи екстреної медичної допомоги.

   Вживалися заходи щодо реалізації визначених пріоритетних напрямів розвитку, таких як: охорона здоров’я матері та дитини, боротьбу з соціально значущими та соціально небезпечними хворобами, залучення додаткових фінансових ресурсів.

   Діяльність управління охорони здоров’я облдержадміністрації була і надалі спрямована на реалізацію цілей і завдань, викладених в стратегічних документах державного рівня, відповідних регіональних програмах, які передбачають здійснення заходів, спрямованих на збереження і зміцнення здоров’я, забезпечення населення доступною і якісною медичною допомогою, продовження реформ в системі медичної допомоги. Чіткий розподіл медичної допомоги за рівнями з втіленням в життя головного принципу – профілактичної спрямованості діяльності, зумовив створення Центрів первинної медико-санітарної допомоги. Основним завданням Центрів ПМСД є проведення організаційно-методичної роботи за напрямом первинної медико-санітарної допомоги, забезпечення взаємодії між підрозділами центру та закладами охорони здоров’я, що надають інші види медичної допомоги в рамках збереження та зміцнення здоров’я населення.

   У 2014 році створено 5 центрів первинної медико-санітарної допомоги. Станом на 01.04.2014 року в області  вже пройшли юридичну реєстрацію 20  центрів первинної медико-санітарної допомоги.

   Розроблено перспективний план розвитку надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги лікувально-профілактичних закладів Волинської області на період до 2017 року.

   В січні завершилась робота з монтажу високоточного сучасного обладнання-лінійного прискорювача для лікування новоутворень в обласному онкологічному диспансері. Придбання обладнання стало можливим завдяки співпраці влади та бізнесу. Придбав лінійний прискорювач благодійний фонд Ріната Ахметова «Розвиток України» в рамках державно-приватного партнерства між Фондом та обласними держадміністрацією і радою. На лінійному прискорювачі, передусім,  лікуватимуть хворих з пухлинами головного мозку, прямої кишки, сечового міхура, простати та молочної залози.

   До Волинського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф прибуло 33 автомобілі «Peugeot Boxer», придбані Міністерством охорони здоров’я України за кошти державного бюджету. Зокрема, це 23 карети «швидкої» класу В, в яких можна здійснювати інтенсивну терапію в дорозі,  3 авто класу С (реанімаційних  автомобілів) та  7 авто класу А,  якими будуть доставляти до лікувального закладу хворих, які не потребують інтенсивної медичної допомоги в дорозі. Нові «швидкі» обладнані за останніми досягненнями медичної техніки. Усе обладнання в закуплених автомобілях – від провідних світових виробників Італії, Німеччини, Туреччини, Нідерландів, України. Таким чином, значно підвищується якість і рівень надання медичної допомоги. Зокрема автомобілі типу А2 налічують близько 14 найменувань основного обладнання та десять допоміжного, яке знаходиться у сумках та укладках. Серед обов’язкового обладнання наявні високотехнологічні ноші та пристрої для перевезення та іммобілізації, дефібрилятор тощо. 

   З 21 по 26 лютого здали кров більше шестисот донорів. Обсяг заготовленої крові майже 170 літрів. Кров спочатку досліджували, робили аналізи, а потім вже фільтрували для виділення плазми. Ця плазма є необхідною для надання допомоги  поранених у громадських акціях, зокрема у м.Києві на майдані.

   7 квітня  стартувала Всеукраїнська благодійна акція «Серце до серця». Вона тривала до 27 квітня. Мета IX-ї щорічної акції допомогти дітям з вадами зору та придбати відповідне медичне обладнання в дитячу обласну лікарню для діагностики та лікування захворювань очей у дітей.

   В області продовжено реалізацію регіональної програми запобігання та лікування серцево-судинних захворювань "Волинькард". У рамках згаданої програми на 2014 рік передбачено 3700,0 тис. грн, на даний час проводяться торги щодо закупівлі лікарських засобів та виробів медичного призначення. За рахунок коштів програми проводиться обстеження хворих з серцевою патологією з усіх районів та міст області. Широко використовується тромболізисна терапія - сучасний метод лікування, який проводиться на рівні центральних районних і міських лікарень.

   Забезпечено проведення  медичних оглядів ветеранів війни.

   Управління охорони здоров’я облдержадміністрації брало участь у конкурсі Світового банку щодо виділення коштів на розвиток та модернізацію медицини. Волинь  виграла  ресурси у сумі 30 млн дол. від Світового банку на розвиток та модернізацію медицини. Ці кошти будуть спрямовані на вдосконалення медичної допомоги хворим серцево-судинною патологією на первинному рівні, буде реорганізовано 85 амбулаторій з повноцінним медичним обладнанням і санітарним автотранспортом, зміцнення матеріально-технічної бази кардіологічних відділень вторинного рівня, значно розшириться об’єм кардіохірургічної допомоги.

   Організовано роботу позаштатної постійно діючої військово-лікарської комісії Волинського обласного військового комісаріату, для організації медичних оглядів громадян - кандидатів на військову служба за контрактом та забезпечення призову громадян України на строкову військову службу.

   Забезпечувалось, при необхідності, надання медичної допомоги громадянам (біженцям), які прибули з Автономної Республіки Крим та  переміщеним особам з території проведення АТО у Донецькій та Луганській області.

   У липні проведено обласний конкурс «Краща медична сестра Волині 2014». 31 учасник змагалися за звання найкращого і захищали честь своїх медичних закладів, де вони працюють. Переможець конкурсу буде представляти Волинь на республіканському конкурсі.

   Відповідно до Постанови Уряду продовжено часткове відшкодування вартості ліків для хворих на гіпертонію.

   У Ковельському міськрайонному територіальному медичному об’єднанні  за кошти з бюджету розвитку м. Ковеля в пологовому будинку встановлено дизельну електростанцію Р88-1 (потужність 88 кВА/70,4 кВТ, напруга 400/230В., частота 50 Гц., 1500 об./хв.) та проведено реконструкцію мереж електропостачання на суму 420,6 тис. грн. Дизельна електростанція в разі потреби буде забезпечувати подачу електроенергії в першу чергу в регіональне відділення інтенсивної терапії новонароджених, в відділення анестезіології з ліжками для інтенсивної терапії, в операційне та інші відділення. Для лікування дерматовенерологічних хворих в шкірно-венерологічному диспансері  введена нова методика лікування шкірних хвороб шляхом опромінення ультрафіолетовими променями.

   Локачинській центральній районній лікарні встановлено цифровий діагностичний рентген-апарат « INDI Graf »  вартість 523 тис. грн отримано за державний бюджет.

   У Турійській центральній районній лікарні Волинським обласним благодійним фондом «Європейський Вектор» передано, як позичку, у безоплатне користування автомобіль «Мерседес-Бенц», модель «Спрінтер 316 СД» для надання медичної допомоги населенню району. В медичну практику впроваджено Ехо-КС ( УЗД серця), та ректальне ультразвукове обстеження передміхурової залози.

   У КЗ «Луцька міська клінічна лікарня» впроваджуються нові технології діагностики та лікування. Так в інтервенційному блоці лікарні, який було відкрито в жовтні 2013 року, за допомогою ангіографічного комплексу протягом І півріччя 2014 року виконано 194 втручання на коронарних артеріях: встановлено 59 стентів, проведено 6 ангіопластик. Крім того виконано 4 ангіографії і 2 емболізації мозкових артерій при аневризмах та 2 емболізації артерій матки при міомах. Продовжувалась робота з виконання заходів проекту «Транскордонна взаємодія для запобігання і лікування важких випадків опіків на польсько-українському кордоні» програми Транскордонного Співробітництва Польща-Білорусь-Україна 2007-2013. Ще шість лікарів закладу пройшли стажування в публічному закладі охорони здоров’я міста Ленчна. Укладено договори закупівель обладнання, передбаченого заходами проекту. Завершено розробку «дорожної карти» надання допомоги хворим з термічною травмою під час надзвичайних подій.

   Впроваджено нові лікувально-діагностичні технології: комп’ютерна периметрія, що дозволяє діагностувати глаукому на самих ранніх стадіях та спостерігати її за перебігом в динаміці; оптична когерентна, що дозволяє з високою точністю оцінити стан зорового нерву всіх шарів сітківки та переднього відрізку очного яблука; діагностика «Ультраскан», що дозволяє виявити патологічні зміни в задніх відділах очного яблука (новоутвори, відшарування сітківки, крововиливи в скловидне тіло, тощо);  автокерато-рефракто-пахі-пневмотонометрія, визначає товщину і кривизну рогівки ока та вимірює внутрішньоочний тиск безконтактним методом; використання щілинної лампи «Топкон», що дозволяє обстежувати очне дно (заднюю стінку ока) за допомогою контактних та безконтактних лінз та дає можливість найбільш точно визначити наявність патологічних змін;  здійснення УЗ діагностики з проведенням компресійної еластографії з метою диференціальної діагностики злоякісних та доброякісних пухлин, а також визначає ступень фіброзу печінки при вірусних гепатитах та стеатогепатитах, що повністю заміняє пункційну біопсію печінки. У відділенні інвазивних методів діагностики та лікування вперше в Західному регіоні розпочато операції з приводу марбідного ожиріння - лапароскопічна вертикальна резекція шлунку. В  клініко-діагностичній лабораторії розпочато визначення онкомаркерів СА-125, НЕ - 4 з розрахунком індексу Рома для скринінгу раку ячників (специфічність даного тесту досягає 96%).

 

Освіта

   У 2014 році робота закладів освіти області спрямовувалась на подальше втілення в життя Національної стратегії  розвитку освіти України до 2020 року, виконання указів Президента України щодо реформування галузі.

   До початку 2013-2014 навчального року здійснені заходи щодо  оптимізації мережі загальноосвітніх навчальних закладів. На сьогодні  в області функціонує 769 денних, 3 вечірні загальноосвітні школи системи освіти, 2 школи  інших міністерств і відомств та 1 приватна школа.

   Усіма видами харчування охоплено 99,3 відсотка учнів. Вартість харчування 1 учня в день у середньому становить у сільській місцевості – 4,50 гривні, у міській – 4,00 гривні, 1 вихованця загальноосвітньої школи-інтернату – від 31 до 34 гривень.

   В області працює 470 дошкільних навчальних закладів, в яких здобувають дошкільну освіту 33 308 дітей віком від 1 до 6 років.

   У 40 позашкільних навчальних закладах  області працює 2809 гуртків, в яких  займаються за інтересами 49804 вихованці, що становить 40,1 % від загальної кількості учнів навчальних закладів, проти 29,3 % у 2012 році. Крім того, у 20 дитячо-юнацьких спортивних школах відвідують  гуртки  7337 учні, що становить 6% від загальної кількості школярів. В цілому позашкільною освітою охоплено 46,0 % учнів загальноосвітніх навчальних закладів, проти 35,5 % у 2012 році.

    В області забезпечено реалізацію державної політики у сфері освіти.  У фінальних етапах Всеукраїнських  олімпіад волиняни вибороли 43 перемоги, з яких: 3 перших, 10 других та 30 третіх місць. Двоє учнів увійшли до складу збірної України для участі у  Міжнародних олімпіадах з географії й  хімії. Перемогу на Всеукраїнському конкурсі – захисті науково-дослідницьких робіт Малої академії наук України здобув 41 учень. Проведено обласні етапи Всеукраїнських турнірів юних журналістів, істориків та інформатиків, учасниками стали 50 команд юних інтелектуалів краю. У фінальних етапах здобуто дві перемоги.

   Управлінням освіти і науки облдержадміністрації, управліннями освіти міських рад, відділами  освіти райдержадміністрацій, навчальними закладами  проведено заходи щодо збереження мережі таборів. Упродовж червня-липня поточного року організовано роботу  540 дитячих закладів, у яких відпочили  41589 дітей, зокрема, у 515 таборах денного перебування -  39623 дітей, у 20 таборах праці та відпочинку - 1208 дітей.

   На оздоровлення та відпочинок дітей пільгових категорій лише з обласного бюджету виділено 4,6 млн грн, з яких  використано 2,7 млн грн.

   Усього в області нараховується 154 автобуси, що забезпечують регулярне безкоштовне підвезення дітей та вчителів сільської місцевості. Проте, для забезпечення якісного перевезення  та проведення модернізації мережі навчальних закладів області необхідно придбати ще 48 шкільних автобусів.

   В області функціонує 21 державний професійно-технічний навчальний заклад,  три з них є структурними підрозділами вищих навчальних закладів, в яких навчається більше 10 тис. учнів та слухачів, 68,5% учнів разом з професією здобувають повну загальну середню освіту.

   На даний час на Волині функціонує 27 вищих навчальних закладів І-ІV рівнів акредитації, в т.ч. 7 ВНЗ  ІІІ-ІV рівнів акредитації та 20 – І-ІІ рівнів акредитації. Вищі навчальні заклади ІІІ-ІV рівня акредитації області забезпечують реалізацію перспективних наукових та інноваційних розробок, що відповідають пріоритетним напрямам розвитку науки і техніки України, здійснюють патентно-ліцензійну діяльність.

   В області завершена виплата відпускних працівникам освітньої галузі. Розпочата підготовка закладів до нового навчального року та роботи в осінньо-зимових умовах: виконуються роботи з поточних, капітальних та косметичних ремонтів, оновлюється обладнання, шкільні меблі, здійснюється благоустрій територій, ремонтується надвірне обладнання спортивних майданчиків, завозиться паливо.

  Станом на 15 липня до роботи в зимових умовах підготовлено 217 дошкільних навчальних закладів (52%), 389 загальноосвітніх шкіл (50 %), 9 професійно-технічних навчальних закладів (53 %), 30 позашкільних установ (75 %), 300 котелень та паливних (50 %). Замінено 14 котлів (40 % до потреби), 1,6 км тепломережі (52 %), 1,6 км водопровідних мереж (52 %), 1,4 км каналізаційних мереж (36 %).  Забезпечення закладів вугіллям становить 39 %, торфобрикетом –  36 %, дровами –  49 %.

 

Соціальний захист населення

   В області  державну соціальну підтримку отримують 112,4 тисячі родин, що виховують дітей.

   Загальний фінансовий ресурс, що спрямований для забезпечення виплати державних допомог з січня по липень поточного року становить 942,1 млн гривень.

   В середньому для забезпечення виплати державних допомог щомісяця перераховується одержувачам області 134 млн. гривень, виплати проводяться вчасно, заборгованість відсутня.

   З метою соціального захисту населення в умовах підвищення цін та тарифів на житлово-комунальні послуги дієвою є Програма житлових субсидій.

   Станом на 01.07.2014 року 2014 року 8,8 тисячам сімей призначено субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, перераховано організаціям-надавачам послуг 14,74 млн гривень.

   Аналіз категорій отримувачів житлових субсидій в області свідчить про те, що 93 % родин отримують субсидію із розрахунку 10 відсотків середньомісячного доходу, тобто це сім’ї, до складу яких входять інваліди, діти, пенсіонери. Тобто, підтримку шляхом надання субсидій отримують саме ті сім’ї, які найбільше її потребують.

   Протягом 2014 року 1811 родинам призначено готівкову субсидію на тверде паливо та скраплений газ. Середній розмір призначеної готівкової субсидії в порівнянні з 2013 роком зріс на 19 %  і становить  819,44 гривень (у 2013 становив 684,57 гривень).

   В умовах підвищення цін та тарифів на послуги з 01 липня 2014 року запроваджено новий вид підтримки в оплаті комунальних послуг – надання населенню компенсацій додаткових витрат на оплату комунальних послуг.

   В області проводиться активна робота над створенням системного забезпечення якісних соціальних послуг. На виконання Закону України «Про соціальні послуги » впроваджуються нові соціальні послуги в т.ч. платні.

   Протягом 2014 року територіальними центрами виявлено і обслужено більше 52 тисяч осіб, які потребували різних видів соціальної допомоги.

   Відділеннями територіальних центрів (70) з початку року стовідсотково до потреби надані необхідні соціальні послуги.

   Функціонування системи забезпечують понад дві тисячі працівників, в їх числі майже 1,5 тисячі соціальних працівників та соціальних робітників.

   Територіальними центрами надаються понад 40 різновидів соціальних послуг пенсіонерам, одиноким непрацездатним громадянам, інвалідам, запроваджено таку інноваційну модель соціальної роботи, як Університет третього віку.

   На повному державному утриманні в 6-ти будинках інтернатах для престарілих та інвалідів перебуває близько 800 підопічних.

   Інтернатні установи функціонують в сталому режимі. Проводять заплановані заходи по медичному, побутовому обслуговуванню підопічних, по виконанню ремонтних робіт, веденню допоміжного господарства і допоміжних промислів тощо.

  Постійно здійснюється контроль за якістю харчування, соціально-побутового і медичного обслуговування підопічних та додержанням санітарно-протиепідемічного режиму інтернатних установ.

   Майже 348 тис. пільговиків забезпечено надання пільг з оплати житлово-комунальних послуг, твердого палива та скрапленого газу, послуг зв’язку, санаторно-курортного оздоровлення та пільгового проїзду тощо. Для цієї мети з державного бюджету профінансовано 78,9 млн гривень.

   Протягом першого півріччя 2014 року за рахунок путівок з Мінсоцполітики оздоровлено 333 ветерани війни та інваліди загального захворювання.

   Організовано оздоровлення інвалідів загального захворювання та з дитинства, ветеранів війни та ОУН-УПА в місцевих санаторно-курортних закладах за рахунок коштів обласного бюджету. Профінансовано з обласного бюджету 66,0 тис. грн.

   За перше півріччя 2014 року забезпечено інвалідів та дітей інвалідів технічними та іншими засобами реабілітації. Зокрема, видано 329 технічних засобів реабілітації, в тому числі 217 крісел колісних. Із зазначеної кількості засобів 140 видано дітям-інвалідам, з яких 53 крісла колісних.

   Через Луцький протезно-ортопедичний цех видано 783 одиниці протезно-ортопедичних вироба, з них - дітям-інвалідам 177 одиниць, 1066 пар ортопедичного взуття, в тому числі 528 пар ортопедичного взуття дітям-інвалідам.

   За рахунок коштів державного бюджету у Міжнародну клініку відновного лікування імені В.Козявкіна (м.Трускавець) з початку року направлено на реабілітацію 3 дітей-інвалідів, хворих дитячим церебральним паралічем. Обсяг профінансованих коштів становить 18,5 тис. гривень.

 

Пенсійне забезпечення

   Робота органів Пенсійного фонду України в області була спрямована на забезпечення своєчасної виплати пенсій і інших соціальних виплат, поліпшення обслуговування громадян, вдосконалення взаємодії з органами  доходів і зборів по забезпеченню надходження коштів від сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, реалізації запланованих заходів.

   Протягом І півріччя 2014 року до бюджету Пенсійного фонду України в області з усіх джерел фінансування надійшло 2330,1 млн грн, що у порівнянні з відповідним періодом минулого року більше на 236,2 млн грн.         

   План по власних коштах з початку року виконано на 102,6%. За перше півріччя надійшло 1187,2 млн грн, що на 53 млн грн більше у порівнянні з  відповідним періодом минулого року.

   Станом на 1 липня 2014 року на обліку в органах Пенсійного фонду України в області перебуває 279489 пенсіонерів, з них 268156 – цивільних пенсіонерів, 11333 – пенсіонери силових структур.

   За шість місяців 2014 року в області виплачено пенсій на суму 2359,5 млн грн, що на 82,9 млн грн (або на 3,6%) більше в порівнянні з відповідним періодом 2013 року.

   Протягом І півріччя 2014 року органами Пенсійного фонду України в області призначено пенсії 5907 громадянину, у тому числі 136 пенсій особам із числа військовослужбовців, 4162 працюючим пенсіонерам проведені перерахунки пенсій з урахуванням страхового стажу або стажу та заробітної плати, набутих після призначення (попереднього перерахунку) пенсій, 67 особам призначено грошову допомогу  відповідно до пункту 7-1 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування” у розмірі  10-ти місячних пенсій, 756 жінкам призначено дострокову пенсію за віком відповідно до пункту 7-2 Закону України „Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування”. Встановлено (збільшено) 444 пенсії за особливі заслуги відповідно до Закону України “Про пенсії за особливі заслуги перед Україною”. Здійснено понад 7600 інших перерахунків, які вплинули на розмір пенсії та проіндексовано пенсії  37228 пенсіонерам області (12,5%).

   В результаті проведених перерахунків середній розмір пенсії складає 1374,78 грн, цивільних пенсіонерів — 1337,34 грн (що на 67 грн 23 коп. більше ніж станом на 1 липня  2013 року, або середній розмір зріс  на 5,3 відсотки), військових — 2260,75 грн.

   Виплата пенсій та грошової допомоги проводиться своєчасно та в повному обсязі.

   Стан ринку праці

   Упродовж січня-червня 2014 року послугами обласної служби зайнятості скористались  37,3 тис. незайнятих громадян.  Активними заходами сприяння зайнятості охоплено 18,2 тис. осіб. 

   Станом на 01.07.2014 року на обліку в центрах зайнятості області перебувало 11862 безробітних громадян, з них отримували допомогу по безробіттю – 9483 особи.

   Серед зареєстрованих безробітних:

-  жінки – 6209 осіб (52,3%);

-  молодь – 5250 осіб (44,3%);

-  особи, що проживають у сільській місцевості – 5021 особа (42,3%);

-  особи, які мають додаткові гарантії у сприянні працевлаштуванню –  4706 осіб (39,6%).         

   Кількість  громадян працевлаштованих за сприяння служби зайнятості зросла на 2,5% в порівнянні до відповідного періоду минулого року і становить 11715  осіб.

   Позитивна динаміка спостерігається при виплаті  одноразово  допомоги  по безробіттю  для організації підприємницької діяльності:  за 6 місяців 2014 року - 368 осіб, 6 місяців 2013 року – 313 осіб. 

   Працевлаштовано 185 безробітних  на нові робочі місця, за яких роботодавцю здійснюється компенсація єдиного внеску.  Загальна сума компенсації за І півріччя склала 663,1 тис. грн.

   Направлено на навчання 2789 осіб, що на 3% більше відповідного періоду 2013 року.  Видано  36 ваучерів на навчання особам старше 45 років. Найбільше видано ваучерів за професіями плодоовочівник, тракторист-машиніст сільськогосподарського (лісогосподарського) виробництва, електрогазозварник.

   Залучено до громадських робіт 3701 особа, що на 22,6% більше відповідного періоду минулого року. Залучено до організації таких робіт  336,1 тис. грн коштів Фонду загальнообов’язкового державного соціального страхування  на випадок безробіття та 336,1 тис. грн місцевих бюджетів.

   Станом на 1 липня 2014  року в базі даних Волинської обласної служби зайнятості  налічувалось 987 актуальних вакансій.  На 1 вакансію в середньому  претендувало 16 громадян, що шукали роботу. Середня тривалість укомплектування вакансій - 5 календарних днів. Середня тривалість зареєстрованого безробіття - 133 календарні дні.

   Серед загальної кількості вакансій на ринку праці Волині питома вага пропозицій для робітників складає ­­­­ 64%, для службовців – 23%, для осіб без кваліфікації –  13%.

 

Культура

   Значні мистецькі дійства відбулися на Волині з нагоди відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка та Року Тараса Шевченка, серед яких: прем’єри вистав облмуздрамтеатру "Хорунжий  Назар Стодоля та його любовні поневіряння" за драмою Тараса Шевченка (за фінансової підтримки благодійного фонду "Фонд Ігоря Палиці – Новий Луцьк"),  "Тарас", "Думи кобзаря" театру ляльок; обласні фестивалі-конкурси нащадків депортованих українців з етнічних земель на території Польщі "Ти не згасла, зоре ясна",  народного танцю та духової музики,  музейні та бібліотечні виставки, тематичні масові заходи і концертні програми за участі професійних митців та аматорів сцени.

   Підготовлено та видано ряд рекламно-інформаційних матеріалів, буклетів   та   путівників,    присвячених    200-річчю   від   дня народження Т.Г. Шевченка - "Шевченківський календар-2014", "Монументальна Шевченкіана Волині", "Шевченківська світлиця Миколи Куделі у Волинському краєзнавчому музеї", аудіодиск "З Кобзарем у серці".  Урочисто презентовано "Волинський кобзарик" - унікальне видання творів Т.Шевченка з ілюстраціями юних художників Волині. 

   В обласному центрі, районах і містах області відбулися панахиди, покладання квітів до пам’ятників і тематичні культурно-мистецькі заходи з відзначення 69-ї річниці Перемоги над нацизмом. В урочищі партизанської слави "Лопатень" Ківерцівського району був організований обласний фестиваль-конкурс вокально-хорового мистецтва, розмовного жанру ветеранів війни і праці, учасників національно-визвольних змагань.

   Вагомою подією культурно-мистецького життя області стало проведення музичного фестивалю "Стравінський та Україна".

   Урочисто відзначено 85-річчя Волинського краєзнавчого музею та 65-річчя Колодяжненського літературно-меморіального музею Лесі Українки.  

   На 2014 рік встановлено 70 щомісячних персональних стипендій голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради провідним діячам і ветеранам культури, мистецтва та інформаційної галузі, розмір яких збільшений до 250 грн.

   За кошти обласного бюджету придбано новий автобус ЗАЗ для камерного оркестру "Кантабіле" Волинської обласної філармонії. На суму 47,0 тис. грн виготовлено костюми для заслуженого народного ансамблю пісні і танцю України "Колос".

   У новозбудованому приміщенні Центру дозвілля в селі Галузія Маневицького району у квітні ц.р. відкрито клуб та бібліотеку.

 

Охорони навколишнього природного середовища області у 2014 році:

   У 2014 році в напрямку покращення та стабілізації стану навколишнього природного середовища в області було проведено наступну роботу.

   У відповідності до діючих державних та регіональних програм профінансовано природоохоронних заходів на суму 10,6 млн грн, в тому числі фінансування Регіональної екологічної програми "Екологія 2011-2015 та прогноз до 2020 року" складає 4,2 млн грн.

   У 2013 році за аналогічний період профінансовано природоохоронних заходів на суму 12,5 млн грн, в тому числі фінансування Регіональної екологічної програми "Екологія 2011-2015 та прогноз до 2020 року" складає 7,8 млн грн.

   Розпочато роботи із водовідведення з території ЗОШ № 2 по вул. Сухомлинського у м. Ковелі та з ліквідації (рекультивації) стихійних сміттєзвалищ на території населених пунктів області. Проведено посів та посадку на 1213 га земель державного лісового фонду. За рахунок власних коштів підприємства продовжено реконструкцію діючого картонного виробництва ТзОВ "Луцька картонно-паперова фабрика" (збільшення потужності переробки макулатури).

   Проводилася реконструкція ІІІ-ї черги КОС підприємства “Луцькводоканал” за власні кошти підприємства), капітальний ремонт водопровідних мереж у с. Міжгір’я Локачинського району (16,475 тис. грн- кошти міського фонду ОНПС ), за кошти міського фонду було розроблено проектно-кошторисну документацію на будівництво полігону ТПВ у м. Володимирі-Волинському.

   Для продовження ефективної роботи по фінансуванню розпорядженням голови облдержадміністрації від 27.05.2014 № 179 затверджено "Перелік природоохоронних заходів, що фінансуються у 2014 році за рахунок коштів обласного фонду охорони навколишнього природного середовища" на суму 936,507 тис. грн (обсяг видатків переліку на 2013 рік складав 2014,857 тис. грн).

   З метою зменшення впливу антропогенного навантаження на довкілля та на виконання природоохоронного законодавства:

 - 45 підприємств отримало  дозволи на викиди в атмосферне повітря (за аналогічний період 2013 року - 95);

 - 60 суб’єктів  господарської діяльності отримало дозволи на спецводокористування (за аналогічний період 2013 року - 99);

   Суттєва увага приділялася сфері поводження з відходами. За І півріччя  2014 року головами сільських рад погоджено 16 паспортів місць видалення відходів (у 2013 році за аналогічний період – 7). Юридичними особами на утворення відходів отримано 17 дозволів (за аналогічний період 2013 р. - 75), затверджено 9 лімітів (за аналогічний період 2013 р. - 13) та зареєстровано 71 декларацію.

   Особливе місце у природоохоронній діяльності займають питання збереження природних комплексів. Підготовлено матеріали на створення 4 нових об’єктів природно-заповідного фонду місцевого значення. Поновлено 206 охоронних зобов’язань та положень землекористувачам (лісокористувачам) та землевласникам (у віданні яких знаходяться території та об’єкти природно-заповідного фонду). Погоджено проект Указу Президента України "Про природні території та об’єкти природно-заповідного фонду", яким збільшується площа парку-пам’ятки садово-паркового мистецтва "Байрак", який розташований на території Рокинівської селищної ради.

   У 2014 році площа природно-заповідного фонду не змінилась.

   До початку заготівлі ягід, грибів та лікарської сировини, з метою збільшення надходження коштів до місцевих бюджетів, затверджено ставки збору за заготівлю другорядних лісових матеріалів, здійснення побічних лісових користувань та використання корисних властивостей лісів. 

   До виконання найближчим часом намічено ряд завдань:

   1. Проведення роботи з розпорядниками коштів щодо цільового та ефективного використання коштів (в тому числі обласного фонду охорони навколишнього природного середовища), запланованих на виконання природоохоронних заходів.

   2. Співпраця з виконавчим комітетом Луцької міської ради щодо будівництва нового полігону твердих побутових відходів з сортувальною лінію у с. Брище Луцького району.

   3. Продовження співпраці з Республікою Білорусь щодо розробки кар’єру "Хотиславський" (Малоритський район Брестської області) та розробка спільної системи моніторингу довкілля в зоні впливу кар’єру.

   4. Збільшення площі та винесення в натуру (на місцевості) територій та об’єктів природно-заповідного фонду, що розташовані на території області.