Головна » Актуально » Як отримати інформацію про власників квартир у вашому будинку? До уваги ОСББ!!!

Як отримати інформацію про власників квартир у вашому будинку? До уваги ОСББ!!!

Відділ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень Луцької міської ради інформує про безоплатність отримання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Абзацом першим частини другої статті 32 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» визначено, що для фізичних та юридичних осіб інформація за об’єктом нерухомого майна та суб’єктом речового права надається в електронній формі через офіційний веб-сайт Міністерства юстиції України, за умови ідентифікації такої особи (фізичної або юридичної) з використанням електронного цифрового підпису чи іншого альтернативного засобу ідентифікації особи, або в паперовій формі.

Порядок надання інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі – Державний реєстр прав) затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року № 1127 «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі – Порядок).

Так, пунктом 5 Порядку передбачено, що за надання інформації з Державного реєстру прав сплачується адміністративний збір, крім випадків, передбачених законом.

Звертаємо увагу, що безоплатність одержання інформації з Державного реєстру прав співвласниками багатоквартирного будинку встановлена Законом України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», а саме згідно з пунктом 4 частини першої статті 6 цього Закону співвласники багатоквартирного будинку мають права безоплатно одержувати інформацію про суб’єктів права власності на всі квартири та нежитлові приміщення у багатоквартирному будинку і площу таких квартир та приміщень у порядку і межах, визначених законом.

Крім того, наголошуємо, що відповідно до частини першої статті 32 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» інформація про зареєстровані права на нерухоме майно та їх обтяження, що міститься у Державному реєстрі прав, є відкритою, загальнодоступною та платною, крім випадків, передбачених Законом. Тому будь-яка особа на платній основі може дізнатись про власника тієї чи іншої квартири шляхом отримання інформації з Державного реєстру прав. Для цього необхідно звернутись з відповідною заявою до Центру надання адміністративних послуг у м.Луцьку (м.Луцьк, вул.Лесі Українки,35) або скористатись он-лайн послугами через офіційний веб-сайт Міністерства юстиції України: https://kap.minjust.gov.ua/.

 

Відділ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень Луцької міської ради

+38(0332)771880