Головна » Актуально » ЯК УБЕРЕГТИСЯ ВІД ПОГРАБУВАННЯ?

ЯК УБЕРЕГТИСЯ ВІД ПОГРАБУВАННЯ?

   У вечірній чи нічний час при поверненні додому у вас чи ваших знайомих з рук вирвали сумочку, вдарили важким предметом по голові та «почистили» кишені, або в під’їзді будинку зірвали сережки тощо. Подібні випадки, як це не прикро, не рідкість.

   Працівники міліції роблять чимало, щоб протистояти напливу таких злочинів. У вечірній час посилюється патрулювання вулиць і кожен може звернутися за допомогою до працівників міліції в критичній ситуації. Все ж часто потерпілі розплачуються за власну легковажність і довірливість, сприяючи скоєнню таких кримінальних злочинів. Отож варто постійно дотримуватися рекомендацій, за допомогою яких можна перешкодити зловмиснику вчинити злочин.

    Насамперед, уникайте безлюдних, неосвітлених місць. У пізню пору краще ходити там, де більший рух автотранспорту, є перехожі. Коли бачите, що до вас наближається група агресивних підлітків, краще перейти на інший бік вулиці, адже від раптового нападу вберегтися надзвичайно важко. Частина грабіжників нападає тільки на жінок, щоб вирвати в них сумочку. Тому у вечірній час треба носити її на ремінці через плече, притискаючи під пахвою.

   Коли на вас напали, голосно кличте на допомогу. Коли бачите, що грабунку вам не уникнути і ви не можете чинити надійного опору злочинцеві, віддайте те, що у вас вимагають. При цьому все – таки зверніть увагу на особливі прикмети злочинця і повідомте про все міліцію.

 

   ЩО ТРЕБА РОБИТИ, АБИ ВБЕРЕГТИСЯ ВІД КВАРТИРНОЇ КРАДІЖКИ?

  • Не запрошуйте сторонніх, незнайомих вам людей у квартиру, особливо для розпивання спиртних напоїв. Злочинці можуть домішати в алкоголь, який принесли із собою, снодійні препарати.
  • Не повідомляйте домашню адресу та номер телефону стороннім без потреби.
  • Коли даєте оголошення про продаж цінних речей, не вказуйте час вашої відсутності у квартирі.
  • Не зберігайте ключі від квартири разом з документами. Не приєднуйте до них чогось такого, що вказувало б на вашу домашню адресу. Загубивши ключі, негайно замініть замки, а також зміцніть двері додатковими засувами. Не залишайте ключі під килимками, у поштових скриньках тощо. Як тільки виявите негаразди із замками, у яких хтось встиг покор писатися, особливо з метою зняття відбитків терміново вжийте попереджувальних заходів.
  • Не допускайте нагромадження кореспонденції в поштовій скриньці, яка може вказати на вашу тривалу відсутність. Домовтеся із сусідами чи родичами, аби вони забирали пошту під час вашої відсутності.
  • Зачиняйте вікна та кватирки, особливо коли мешкаєте на першому поверсі або у квартирах, розміщених поблизу пожежних драбин, прибудов тощо.
  • Не відчиняйте двері, не з’ясувавши, хто саме до вас прийшов. Не можна відразу впускати незнайомих осіб, навіть у міліцейській формі, якщо ви не викликали працівників міліції. З’ясуйте, з якого він відділу міліції, телефон чергового, обов’язково вимагайте документ, що засвідчує особу.
  • Застрахуйте власне майно на випадок крадіжки.

 

   НЕ ДОВІРЯЙТЕ ШАХРАЯМ

         Надмірна довірливість – наш перший ворог, який працює на руку шахраям. У багатьох випадках величезних утрат могло б не бути, якби сама жертва проявила хоча б трохи обережності. Коли вашу домівку відвідала невідома особа і під будь – яким приводом просить пожертвувати кілька гривень. Часто це буває звичайною вигадкою, добре продуманою історією. Більшість людей дає легко себе обдурити особливо пенсіонери та особи похилого віку.

         Не користуйтеся послугами незнайомців для придбання дефіцитних товарів, вирішення питання щодо оформлення реєстрації, отримання житла, встановлення телефону, вступу до вищого навчального закладу та інших подібних послуг. Коли вам пропонують вигідні умови влаштування на роботу за кордоном, швидкий заробіток, значні відсотки під зайняті гроші, миттєвий виграш, завжди пам’ятайте: безкоштовний сир може бути тільки в мишоловці.

         Численні випадки, коли шахрайки в нас, так би мовити, ворожінням «знімають порчу». Вибираючи в основному жінок та дівчат, дві шахрайки протягом тривалого часу видурювали з них коштовності й гроші. Єдиний порятунок – не довіряти незнайомим людям, не вступати з ними в будь-який контакт.

 

         Міліція просить громадян дбати про свою безпеку. Взаємодія з правоохоронними органами є запорукою успіху в затриманні злочинців, у відшкодуванні завданих Вам збитків, невідворотності покарання правопорушників.

   Телефон чергової частини «102» або 24-22-95

   Начальник відділу дільничних інспекторів міліції 24-21-90 

   Гаряча лінія Луцької міської ради 15-80

   Відділ муніципальної дружини 28-33-58