Головна » Актуально » Як вивезти будівельне сміття у Луцьку

Як вивезти будівельне сміття у Луцьку

   Літо – пора відпусток та період активних будівельних і ремонтних робіт. Саме в цю пору року вже традиційно мешканці багатоквартирних будинків активно приступають до ремонтних робіт в квартирах та житлових будинках. Таким чином, згодом постає одне з проблемних питань – як і куди вивезти будівельне сміття? За останні десять років обсяги побутових відходів, що утворює кожна людина в Україні, у середньому збільшилися на 40 %.

   Йдучи повз двори багатоквартирних житлових будинків, час від часу можна спостерігати картину – завалені будівельним сміттям майданчики для розміщення сміттєвих контейнерів або складені мішки з будівельним сміттям біля під’їздів чи реконструйованих квартир.

   Будівельне сміття - всі відходи, які утворюються в ході ремонтно-будівельних робіт (демонтаж, ремонт, будівництво) і підлягають тільки спеціалізованому вивезенню та утилізації.

   Якщо зафіксують факт викидання будівельного сміття у контейнери, буде складено адміністративний протокол та людину, що це зробила, притягнуто до адміністративної відповідальності. Порушення державних стандартів, норм і правил у сфері благоустрою населених пунктів, правил благоустрою територій населених пунктів - тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб, громадян - суб'єктів підприємницької діяльності - від п'ятдесяти до ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

   Виносити будівельне сміття власники квартир та будинків повинні самостійно, оскільки в правилах утримання будинків та прибудинкових територій послуга по вивезенню будівельного сміття не входить. Інший шлях – звернутись в спеціалізоване підприємство чи установу, яка спеціальними автомашинами вивезе сміття на міське сміттєзвалище, яке знаходиться в с. Брище.

   В м. Луцьку кожен мешканець або організація чи установа може звернутись до Луцького спеціалізованого комунального автотранспортного підприємства «Луцькспецкомунтранс», де можна замовити вантажний автомобіль або навантажувач.

   Також мешканці міста та навколишніх сіл можуть вивезти сміття самостійно на полігон твердих побутових відходів в с. Брище, де його можна вивантажити за наступними тарифами: для фізичних осіб – 5,35 грн. за 1 м куб, для юридичних осіб – 6,08 грн. за м куб.

    Отже, щоб позбутися від будівельних відходів Ви можете звернутись до комунального підприємства «Луцькспецкомунтранс» за телефонами (0332) 24-55-27, 24-54-51 у відділ заключення договорів.

 

   КП «Луцькспецкомунтранс»