Головна » Актуально » «Євроінтеграція України: реалії, необхідність, перспективи»

«Євроінтеграція України: реалії, необхідність, перспективи»

Кроки української влади на шляху до підписання Угоди про асоціацію з ЄС

  

Підписання Програми українсько-польського співробітництва на 2013-2015 роки

 

   Президент України Віктор Янукович та Президент Республіки Польща Броніслав Коморовський 7 жовтня у Кракові підписали Програму українсько-польського співробітництва на 2013-2015 роки.

   Президент України Віктор Янукович наголошує на важливості розвитку та поглиблення прикордонного співробітництва між Україною та Польщею.

   «Ми будемо сприяти, щоб наші прикордонні регіони мали можливість і спілкуватися, і вирішувати свої життєві проблеми - це наш обов’язок», - сказав Глава держави під час зустрічі з представниками ЗМІ у Кракові.

   Віктор Янукович повідомив, що у грудні цього року відбудеться його чергова зустріч з Президентом Польщі на прикордонному переході між Україною і Польщею.

    За словами Глави держави, Україна і Польща активно розвивають прикордонне співробітництво.

   Програма українсько-польського співробітництва на 2013-2015 роки розроблена для якісно нового змістовного наповнення стратегічного партнерства між Україною та Республікою Польща. Попереднім аналогічним документом була Дорожня карта українсько-польського співробітництва на 2011-2012 роки.

   У Програмі чітко визначено пріоритетні завдання як розвитку політичного діалогу, так і поглиблення взаємодії в усіх сферах двостороннього співробітництва.

   Документом передбачено посилення взаємодії обох країн на євроінтеграційному напрямку, в тому числі й щодо підготовки до проведення Вільнюського саміту «Східного партнерства» у листопаді 2013 року та дій, спрямованих на підписання в рамках цього заходу Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

   Протягом 2013-2015 років увага сторін зосереджуватиметься на посиленні таких сфер українсько-польського співробітництва як торговельно-економічна та інвестиційна діяльність, безпека і оборона, енергетична безпека, розвиток прикордонної та міжрегіональної співпраці, співробітництво у галузі сільського господарства, співробітництво у сфері культури і освіти, поглиблення міжлюдських контактів.

 

Зустріч Президента України Віктора Януковича з делегацією політичної групи Європейського Парламенту «Альянс лібералів і демократів заради Європи»

   Президент України Віктор Янукович сподівається, що нинішній склад Європарламенту візьме участь у ратифікації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Про це Віктор Янукович сказав під час зустрічі з делегацією політичної групи Європейського Парламенту «Альянс лібералів і демократів заради Європи». «У нас є певний оптимізм, що нинішній склад Європарламенту ратифікує Угоду про асоціацію з ЄС, – зазначив Глава держави.

   Президент висловив сподівання, що візит в Україну представників Європарламенту стане ще однією нагодою відзначити позитивні зміни, які відбуваються в нашій країні в контексті підготовки до Вільнюського саміту.

   «Для нас дуже важливі контакти з Європарламентом, практично ми усвідомлюємо, що той механізм відносин, які будуються останнім часом між Україною та Євросоюзом, багато в чому буде залежати від позиції Європарламенту», - сказав Віктор Янукович.

   Він наголосив, що Україна має добрі відносини з «Альянсом лібералів і демократів заради Європи» як на рівні партійних зв'язків, так і на державному рівні. «Такий діалог дуже потрібен», - додав Президент.

   Глава держави також звернув увагу на об'єднання української влади та опозиції навколо європейських прагнень України. «Цьому в значній мірі сприяє той об'єднавчий процес, який відбувається в Україні навколо її європейського вибору», - сказав він.

   «Ми відзначаємо той факт, що в Україні дійсно відбуваються дуже великі зміни, не тільки в сфері економіки і політики, а також у виборчому законодавстві, судовій реформі, яка відбувається», – сказала депутат Європарламенту від Бельгії Аннемі Нейтс-Уйттебрук.

 

         Прес-конференція Президента України Віктора Януковича з представниками ЗМІ у місті Таллінні Республіки Естонії

   Президент України Віктор Янукович під час зустрічі з представниками ЗМІ в Таллінні заявив, що укладення Угоди про асоціацію з Європейським Союзом відповідає інтересам як України, так і ЄС. «Переконаний, що укладення Угоди відповідає нашим спільним інтересам, передусім із точки зору подальшої модернізації України на основі європейських цінностей та стандартів», - сказав Глава держави.

   За словами Віктора Януковича, Україна відчує практичні переваги взаємодії з Європейським Союзом незабаром після підписання угоди про зону вільної торгівлі, яка є складовою Угоди про асоціацію.

   «Ми очікуємо, зокрема, запровадження поглибленої та всеохоплюючої зони вільної торгівлі, що дозволить як українцям, так і європейцям уже незабаром відчути практичні переваги взаємодії між Україною та ЄС у новому форматі», – зазначив він.

   Віктор Янукович наголосив, що підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС на саміті «Східного партнерства» є ключовим завданням України.

   За його словами, Україна налаштована розпочати імплементацію окремих положень Угоди про асоціацію вже після її підписання.

   У свою чергу, Президент Естонської Республіки Тоомас Хендрік Ільвес зазначив, що договір про зону вільної торгівлі з ЄС надасть Україні вихід на величезний, стабільний ринок із 500 мільйонами споживачів. «До цього ж, договір припав би на час, коли поновлюється підйом економіки ЄС. Європейський Союз є важливим торговим партнером для України вже зараз», – сказав Тоомас Хендрік Ільвес. «Широкий консенсус партій та політиків України щодо інтеграції до ЄС додає сили вашим сподіванням та почуття впевненості Європі, що український вибір свого майбутнього є продуманим, найкращим шляхом для вашої держави та народу», - додав він.

   Україна досягла прогресу в реалізації реформ, необхідних для інтеграції з Європейським Союзом, наголошує Президент України Віктор Янукович.

   «Україна послідовно продовжує реалізацію необхідних реформ. Прогрес у цьому процесі свідчить про відданість нашої держави політичній асоціації та економічній інтеграції з ЄС», – сказав Глава держави під час зустрічі з представниками ЗМІ в Таллінні.

   За словами Віктора Януковича, Україна цінує готовність Естонії надавати допомогу у впровадженні внутрішніх перетворень.

   «Для України є дуже цікавим успішний досвід естонської моделі реформ, які дали змогу вашій країні увійти до кола світових лідерів у питаннях конкурентоздатності, прозорості підприємницького середовища, інвестиційної привабливості та ефективності управлінських механізмів», - зазначив Віктор Янукович.

   Він підкреслив, що пріоритетним завданням взаємодії України та Естонії є також активізація двостороннього торговельно-економічного співробітництва, розширення контактів між діловими колами двох країн.

   «Вважаємо перспективним реалізацію спільних проектів у транспортній, енергетичній, будівельній та інформаційно-комунікаційній галузях», – сказав Глава держави.

   За його словами, Україна зацікавлена в розширенні інвестиційного співробітництва з Естонією, зокрема, в участі естонських інвесторів у регіональних проектах. «Естонія цікава також і для українських інвесторів», - сказав Президент.

   У свою чергу, Президент Естонської Республіки Тоомас Хендрік Ільвес наголосив, що відповідальністю Європи у процесі євроінтеграції України є заохочування України до проведення реформ, зокрема, конституційної, суддівської, правоохоронної, покращення ділового та інвестиційного клімату.

   «Відповідальність перед успішним та безпечним сусідством у ЄС та на нашому континенті є тією причиною, чому Естонія підтримує підписання Україною Угоди про асоціацію з ЄС на Вільнюському саміті «Східного партнерства», – сказав Президент Естонської Республіки.

 

         Підготовка України до саміту «Східного партнерства» у місті Вільнюсі Республіки Литва

 

   Саміт «Східного партнерства» у Вільнюсі стане підбиттям підсумків роботи України в напрямку євроінтеграції, особливо в останні три роки. Про це заявив Президент України Віктор Янукович під час спілкування з представниками ЗМІ у Світлодарську Донецької області. «І якщо в листопаді буде підписано такий договір, –  а я не маю сумнівів, що його буде підписано, – отже, ми досягли на даному етапі мети», – сказав Глава держави, говорячи про Угоду про асоціацію з ЄС.

   «Ми багато років займалися підготовкою країни до переходу на нові стандарти в різних галузях... Саме європейські стандарти - це вимога часу», – зазначив Президент.

   Він нагадав, що Україна є експортоорієнтованою країною, 60% продукції якої експортується в різні країни світу. «Модернізуючи нашу промисловість, наші підприємства, ми, перш за все, ставили завдання бути конкурентоспроможними», - зазначив Глава держави.

   «Коли йдеться про європейську інтеграцію, ми говоримо про те, що перш за все ми повинні будувати Європу у себе, в Україні», – підкреслив Віктор Янукович.

   Він також зауважив, що, підписавши договір про зону вільної торгівлі, Україна одразу перейде на інші умови взаємовідносин із споживачами. «Ми отримаємо величезний ринок  – 28 країн. Я впевнений у тому, що, отримавши таку можливість, ми отримаємо кращий фінансовий результат, і в обсягах реалізації продукції цей ринок відкриється абсолютно по-новому», – сказав Президент.

   Говорячи про відносини з країнами Митного союзу, Віктор Янукович наголосив, що «у нас немає ніякої необхідності ці відносини погіршувати». «У нас є необхідність їх покращувати, я думаю, ця необхідність є з двох сторін», – заявив Глава держави.

 

Зустріч Президента України Віктора Януковича з Виконавчим головою Всесвітнього економічного форуму Клаусом Швабом


   Регіональний економічний форум у Києві, який відбудеться в рамках Всесвітнього економічного форуму (ВЕФ), повинен дати позитивний сигнал для Вільнюського саміту «Східного партнерства», на якому Україна планує підписати Угоду про асоціацію з Європейським Союзом. Про це Президент України Віктор Янукович сказав під час зустрічі з Виконавчим головою Всесвітнього економічного форуму Клаусом Швабом.

   «Дуже важливо, що цей форум відбудеться фактично напередодні проведення Вільнюського саміту. Саме на Вільнюському саміті ми очікуємо, що буде підписана Угода про асоціацію одночасно з угодою про всеохоплюючу зону вільної торгівлі. Для нас дуже важливо, щоб український регіональний економічний форум Всесвітнього економічного форуму дав відповідний сигнал на Вільнюс, і це також було б важливою складовою для прийняття позитивного рішення», – сказав Віктор Янукович.

   Він зазначив, що сьогодні триває величезна робота з підготовки до проведення в Україні регіонального економічного форуму. «Створено 88 груп, у яких зібрані кращі світові фахівці, експерти, політологи, економісти, котрі сьогодні готують пропозиції за різними напрямками», – сказав Глава держави.

   За словами Президента,  дискусія на київському форумі буде корисною для України. Водночас, на переконання Віктора Януковича, ця дискусія повинна бути продовжена на Давоському форумі. «Ми добре усвідомлюємо, що рекомендації Давоського економічного форуму для України будуть дуже важливі як для держави, яка сьогодні входить до тридцятки найбільших експортерів у світі. Українська економіка має дуже багато больових точок, пов'язаних зі світовою економічною кризою», – сказав Глава держави.

   Він нагадав, що завдяки тим реформам, які проводяться в Україні з 2010 року, владі вдається стримувати негативні процеси в економіці. У цьому контексті Президент наголосив на важливості співпраці України із Всесвітнім економічним форумом.

   Виконавчий голова Всесвітнього економічного форуму Клаус Шваб, у свою чергу, привітав рішучість Президента у проведенні реформ. «Нинішня глобальна ситуація, економічний клімат у світі не сприяють проведенню таких реформ. На цьому етапі реформи представляють більше складнощів, ніж переваг, тому я високо оцінюю ті зусилля, які Україна здійснює на шляху реформування», – сказав Клаус Шваб.

   Він додав, що започатковані реформи для України є необхідними з огляду на те, яке місце наша країна планує посісти у глобальній економічній системі.

   Клаус Шваб подякував Віктору Януковичу за підтримку у спільній роботі. «Для нас важливо представити нашу доповідь і пропозиції на засіданні, яке відбудеться 5-6 листопада в Києві», – зазначив він.

   За словами Виконавчого голови ВЕФ, спільна робота над реформами в Україні є потужним сигналом і в контексті підписання Угоди про асоціацію з ЄС та ЗВТ.

   «У цьому плані Давос стане тією платформою, де можна буде представити наші спільні напрацювання. Це початок довготривалого, перспективного процесу для того, щоб Україна подолала свій перехідний період під Вашим керівництвом. Програма наших реформ сприятиме тому процесу, який розпочнеться після підписання Україною Угоди про асоціацію та ЗВТ», - сказав Клаус Шваб.

   «Я розглядаю нинішню зустріч, заходи у Вільнюсі та подальші заходи у Давосі як можливість посилити той бренд, який ми спільно створюємо, з тим, щоб залучити до України прямі іноземні інвестиції, і те, що після підписання Угоди про асоціацію Україна стане важливим партнером не лише для європейських країн, а й в усьому світі», – додав він.

 

Премєр-міністр України про євроінтеграцію України

   Україна прямує до Європи з визнаним світом науковим потенціалом і можливостями. На цьому наголосив Прем'єр-міністр України Микола Азаров на засіданні Уряду 9 жовтня 2013 року, коментуючи підписання у Женеві Угоди між Україною та Європейською організацією ядерних досліджень (ЦЕРН) про надання нашій державі статусу асоційованого члена. «Тут ми стали першими серед країн Східної Європи», – зазначив Глава Уряду.

   Микола Азаров додав, що поглиблення співробітництва з найавторитетнішою науковою фундацією в Європі і у світі – це еталон євроінтеграції України.

   За його словами, Україна має всі підстави входити до міжнародних об’єднань на правах країни з самодостатнім науковим, унікальним технологічним та потужним промисловим потенціалом.

   Микола Азаров відзначив, що підписання Угоди дозволить Україні отримувати замовлення від ЦЕРН на виготовлення високотехнологічного обладнання. Наше  наукове співтовариство матиме можливість просувати свої і долучитись до створення новітніх світових технологій, братиме участь у спільних навчальних та дослідницьких програмах. Крім іншого, це зупинить відтік талановитої молоді за кордон. Українські вчені отримають додаткові можливості для фундаментальних досліджень з використанням найбільш сучасного обладнання, яке існує сьогодні в світі.

   Крім того, повідомив Прем'єр-міністр, статус асоційованого члена дозволить українським науково-дослідним установам і підприємствам брати участь у тендерах ЦЕРН і отримувати замовлення для різних проектів у галузі сучасної прикладної фізики, брати участь у створенні нових матеріалів, а також отримувати можливість розвивати дослідження у галузі ядерної медицини та технологій, нанотехнологій, інформаційних технологій та матеріалознавства тощо.

   «Сучасна, нова Україна є і повинна бути саме такою – всесвітньо визнаною науковою європейською державою. Таке завдання поставив перед Урядом Президент України», – наголосив Микола Азаров.

 

         Підтримка волинською владою євроінтеграційного курсу України

   «Президент України Віктор Янукович, говорячи про євроінтеграцію, чітко визначає, що перш за все потрібно будувати Європу в Україні», – підкреслив голова облдержадміністрації Борис Клімчук 22 жовтня під час  оперативної наради.

   «Ми маємо виконати ще чимало завдань, особливо щодо приведення норм законодавства, правил ведення бізнесу, регуляторної політики до європейських стандартів», –  зазначив   голова облдержадміністрації. «А після підписання Угоди про Асоціацію з ЄС роботи стане ще більше, бо треба буде у короткі терміни впровадити повсюдно європейські стандарти: від діловодства і до виробництва», – наголосив він.

   Борис Клімчук також повідомив, що у Волині, як прикордонному регіону буде ще більше шансів на поглиблення транскордонного співробітництва. Однак вже зараз, за словами голови облдержадміністрації,  результати міжнародної співпраці нашого регіону є досить значними: «Ми використовуємо шанси. Вже працює низка проектів за програмою «Польща-Білорусь-Україна» на загальну суму понад 25 млн євро. А в рамках транскордонного об’єднання «Єврорегіон «Буг» їх  зреалізовано на суму  понад 10 млн дол. США».

   Борис Клімчук також повідомив, що область також бере участь у розробці нової Програми прикордонного співробітництва «Польща-Білорусь-Україна» у рамках Європейського інструменту сусідства на 2014-2020 років. Вже розробляються проекти  для отримання фінансування.

   Громадська рада при Волинській ОДА підтримує  президентський курс на євроінтеграцію України. Як повідомили 7 жовтня представники громадських організацій краю, волиняни  схвально ставляться до підписання Угоди про Асоціацію з ЄС.

   За словами члена громадської ради при ОДА, голови правління ВОГО «Асоціація регіонального розвитку» Петра Гоцалюка, ініційований громадським об’єднанням збір підписів лучан на підтримку Угоди про Асоціацію вцілому показав, що мешканці обласного центру позитивно сприймають наміри держави приєднатися до Євросоюзу.

  У свою чергу, присутній на засіданні Ради заступник голови облдержадміністрації Олександр Курилюк зазначив: «Курс на євроінтеграцію був окреслений Президентом України Віктором Януковичем ще у 2010-му. Приєднання до європейської спільноти – стратегічне завдання нашої держави».

   14 жовтня, у день Покрови Пресвятої Богородиці, на Київському майдані  обласного центру Волині, звучала спільна молитва за Україну. Митрополит Луцький і Волинський Михаїл Української Православної Церкви Київського Патріархату відслужив літургію за добробут та благополуччя нашої держави.

   «Наша спільна молитва – це єднання у вірі, єднання у наших прагненнях. Адже, сьогодні у нашій державі відбувається те, про що мріяли наші діди та прадіди, – бути великою європейською  родиною», – сказав владика Михаїл. – Помолившись, ми благословляємо тих, хто працює на благо нашої держави: Президента України, Верховну Раду, Міністрів. Завдяки виваженій позиції Віктора Януковича  сьогодні Україна досягла вже  багато».

   У своєму вітальному слові голова облдержадміністрації Борис Клімчук зазначив: «Сьогодні в усіх волинських церквах моляться за Україну, за Покрову. Нехай Божа Матір береже всіх нас, ту Україну, яку ми сьогодні маємо – від Західного Бугу до Дінця, від Хутора-Михайлівського до Ялти, від Сімферополя до Чернігова. Історично склалось – ми європейці».

   «І зараз ми не повертаємося в Європу,  а лише  заявляємо про себе як рівноправного партнера», – підкреслив голова облдержадміністрації і від імені всієї громади краю подякував народним обранцям від Волині за підтримку в євроінтеграційних прагненнях держави.

   Владика Михаїл вручив голові облдержадміністрації та голові облради прапори Євросоюзу, які були попередньо освячені. Один із них замайорів перед головною адміністративною будівлею області.