Головна » Актуально » З 1 липня вступають в дію нові тарифи на воду!

З 1 липня вступають в дію нові тарифи на воду!

    Червень — останній місяць, коли споживачі КП «Луцькводоканал» зможуть погасити борги перед водоканалом ще за старими цінами. З 1 липня 2014 р. вступають  в дію нові тарифи на воду!

      Національна комісія, що здійснює державне регулювання у сфері комунальних послуг встановила комунальному підприємству «Луцькводоканал» з 01.07.2014 р. нові тарифи на послуги водопостачання та водовідведення.  

Згідно з Постановою Нацкомісії від 30.05.2014 р. №636 «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та водовідведення КП «Луцькводоканал» набирають чинності нові тарифи:

    - централізоване водопостачання  - 4,31 грн. за 1 куб. м (з ПДВ);

   - централізоване водовідведення – 4,21 грн. за 1 куб. м (з ПДВ).

    Загальна вартість послуг водопостачання та водовідведення становить 8,52 грн. за 1 куб. м (з ПДВ).

    Дані тарифи будуть однакові і для населення, і для юридичних осіб.

    Таким чином, 1 кубометр води для лучан подорожчає з 2,52 грн. до 4,31 грн., 1 кубометр стоків - з 2,268 до 4,21 грн. В середньому для населення вартість водопостачання і водовідведення зросте на  77,9 %.

    Для підприємств і бюджетних організацій, згідно розпорядження Національної комісії з питань регулювання ринку комунальних послуг України, вартість 1 куб. м води зросте з 4,20 до 4,31 грн. та водовідведення з 4,10 до 4,21 грн. В середньому для юридичних  осіб вартість послуг зросте на 2,7%.

    На даний час тарифи для населення відшкодовують лише 70% фактичної собівартості цих послуг, тому й виникла необхідність підняття тарифів.

     Зі слів директора підприємства «Луцькводоканал» Корчука Івана Миколайовича - «Діючі тарифи не покривають витрати підприємства на виробництво, транспортування та постачання води. Тому підвищення тарифів є просто необхідною умовою для стабільної роботи водоканалів України та  вимогою кредитування МВФ. Адже експерти вимагають, щоб вартість послуг економічно відповідали затратам підприємств».    

      Разом з цим, з метою соціального захисту населення Кабінет Міністрів України ухвалив Постанову КМУ від 05.04.2014 року №83 «Про посилення соціального захисту населення в умовах підвищення цін і тарифів на комунальні послуги», якою затверджено Порядок призначення і надання населенню компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на послуги. Отримати відповідні компенсації можна з 1 липня 2014 року, тоді ж набуває чинності згадана постанова.

   Постановою передбачено, що сім’ї, у яких середньомісячний сукупний дохід за попередні шість місяців не перевищував величини прожиткового мінімуму для сім’ї, матимуть право на отримання компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг у зв’язку з підвищення цін і тарифів на послуги.

   Таким чином, малозабезпечені сім’ї не будуть платити більше, ніж платили до підвищення цін і тарифів.

   Для того, щоб отримати компенсацію, необхідно звернутися до органів соціального захисту населення за місцем проживання із відповідною заявою.

   Фінансування витрат, пов'язаних з наданням населенню компенсації додаткових витрат на оплату комунальних послуг в умовах підвищення цін і тарифів на послуги, здійснюватиметься за рахунок субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам.

    Станом на 01 червня 2014 року заборгованість населення за послуги водопостачання та водовідведення перед КП «Луцькводоканал» становить 4 854,9 тис.грн.

   Тому адміністрація КП «Луцькводоканал» окремо звертається до боржників - не зволікайте, поспішіть розрахуватися за спожиті послуги за діючими до 30 червня 2014 р. тарифами, оскільки з 1 липня 2014 р. нарахування за водопостачання та водовідведення  будуть проводитись за новими цінами!

 


    Прес-служба  КП «Луцькводоканал»