Головна » Актуально » Житлова субсидія як державна підтримка малозабезпеченим сім’ям

Житлова субсидія як державна підтримка малозабезпеченим сім’ям

    Житлова субсидія є одним із видів допомог сім’ям, які потребують соціального захисту. Користуватись субсидією мають право сім’ї, у яких розмір плати за житлово-комунальні послуги в межах норм споживання та з врахуванням пільг перевищує 15 (10) відсотків свого середньомісячного сукупного доходу. За умови призначення субсидії сім’я, яка складається лише з непрацездатних громадян (пенсіонерів, інвалідів), сплачує 10 відсотків свого доходу. Сім’я, у складі якої є діти до 18 років, інваліди першої чи другої групи, також платить 10 відсотків свого середньомісячного сукупного доходу, якщо розмір їх доходу на одну особу не перевищує прожиткового мінімуму (з січня цього року прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць становить 1176 гривень). Дохід сім’ї визначається за 6 попередніх місяців до місяця звернення.

       Субсидія призначається на норму володіння загальною площею житла виходячи з 21 кв. метра на наймача і кожного зареєстрованого у житловому приміщенні та додатково 10,5 кв. метра на сім’ю, а для громадян, які проживають в однокімнатній квартирі - на загальну площу незалежно від розміру квартири. За надлишки площі сім’я повинна сплачувати в повному обсязі. При наявності індивідуальних засобів обліку комунальних послуг субсидія розраховується, виходячи з фактичного споживання послуг, але не більше від установлених норм.

       Субсидія для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначається на 6 місяців з місяця надходження заяви. У разі, якщо за опалення сім’я сплачує протягом опалювального періоду, субсидія призначається на цей період. При зміні тарифів і цін на житлово-комунальні послуги субсидії призначаються протягом трьох місяців з часу їх підвищення. Перерахунок діючих субсидій провадиться без звернень громадян з місяця, в якому відбулась зміна тарифів.

         При призначенні житлової субсидії враховується майновий стан громадян. Зокрема, субсидія не призначається, якщо:

-         серед зареєстрованих є працездатні особи, які не працюють, не вчаться, не перебувають на обліку у службі зайнятості як такі, що шукають роботу, протягом трьох місяців перед зверненням;

-         сім’я має у володінні більше ніж одне житлове приміщення загальною площею, яка перевищує норму та більше одного автомобіля, термін експлуатації яких не перевищує 10 років для транспортних засобів вітчизняного виробництва та 15 років для інших;

-         житлове приміщення здається в найм або в оренду, а також придбане не більше року тому;

-         будь-хто із зареєстрованих осіб протягом 12 місяців здійснив дороговартісну покупку або оплатив послугу на суму, яка перевищує 10-кратну величину прожиткового мінімуму для сім’ї;

-         під час обстеження матеріально - побутових умов сім’ї державним соціальним інспектором виявлено незадекларовані доходи та майно.

       Наявність у громадян нереструктуризованої заборгованості за житлово-комунальні послуги, крім випадків несплаченого обов’язкового платежу в разі призначення субсидії, не впливає на визначення права на отримання житлової субсидії.

       Громадяни, яким призначено житлову субсидію, зобов’язані щомісячно сплачувати свою обов’язкову частку витрат на оплату цих послуг. Якщо ж, громадянином не сплачується обов’язковий платіж, то надання субсидії припиняється за поданням організацій, що надають житлово-комунальні послуги.

       Для визначення права на призначення житлової субсидії власнику (наймачу) житлового приміщення, на якого відкрито особовий рахунок, необхідно заповнити заяву і декларацію про доходи та майновий стан осіб, зареєстрованих у житловому приміщенні та надати довідки про доходи кожної працездатної особи, зареєстрованої у ньому в департамент соціальної політики за адресами: пр-т Волі, 4а; вул. Бенделіані, 7 (філія №2); пр-т Соборності, 29б (ЖЕК № 8 ЖБК); вул. Федорова, 9 (ЖКП № 11). Для з’ясування питань щодо порядку призначення субсидій діє «гаряча» телефонна лінія  723731.

 

   Департамент соціальної політики