Головна » Актуально » Зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива

Зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива

   У зв’язку з прийняттям постанови Кабінету Міністрів України від 06.08.2014 р. № 409 «Про встановлення державних соціальних стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування» з 1 жовтня 2014 року внесено зміни до Положення про порядок призначення та надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива. Відтепер, громадянам, яким призначено субсидію на оплату житлово-комунальних послуг, встановлено нові соціальні нормативи користування житлово-комунальними послугами, щодо оплати яких держава надає пільги та субсидії.

 

    Нормативи споживання послуг

Послуга

Норма до 01.10.2014

Норма з 01.10.2014

Норма житла

пільги

21 м² на особу +

 

10,5 м² на сім’ю

не змінюється

субсидії

13,65 м² на особу +35,22 м²

на сім’ю

Споживання природного газу

на опалення

11 м³ на 1 м² площі (в опалювальний період)

7м³ на 1м² площі * коригуючий коефіціент (в опалювальний період)

на газову плиту

(приготування їжі)

9,8 м³ на особу

6 м³ на особу

на газову плиту

(приготування їжі і підігрів води)

18,3 м³ на особу

9 м³ на особу

на газову плиту і водонагрівач

 

23,6 м³ на особу

18 м³ на особу

Водопостачання

постачання холодної води

5,5 м³ на особу

2,4 м³ на особу (при гар/воді)

4,0 м³ на особу (без гар/води)

постачання гарячої води

3,65 м³ на особу

1,6 м³ на особу

водовідведення

3,65 м³ на особу

4,0 м³ на особу

Споживання електричної енергії

на опалення

28 кВт*год 1 м² площі (в опалювальний період)

65 кВт*год на 1м² площі * коригуючий коефіціент

(в опалювальний період)

з електроплитами

100 кВт*год на сім’ю з 1-2 осіб + 25 кВт*год

100 кВт*год на сім’ю з 1особи + 30кВт.год на іншого члена (при гар/воді)

150 кВт*год на сім’ю з 1особи + 30кВт*год на іншого члена (без гар/води)

без електроплити

75 кВт*год на сім’ю з 1-2 осіб + 15 кВт*год

90 кВт*год на сім’ю з 1особи + 30кВт*год на іншого члена (при гар/воді)

120 кВт*год на сім’ю з 1особи + 30кВт*год на іншого члена (без гар/води)

   Право на отримання житлової субсидії поширюється на громадян, які проживають у житлових приміщеннях (будинках) державного та громадського житлового фонду та кооперативів.

   Варто зазначити, що з 1 жовтня 2014 року житлові субсидії будуть призначатись за наявності різниці між розміром плати за житлово-комунальні послуги у межах соціальної норми житла та соціальних нормативів користування житлово-комунальними послугами з урахуванням пільг та обсягом визначеного Кабінетом Міністрів України обов’язкового відсотка платежу, який буде розраховуватись для кожного домогосподарства індивідуально ( середньомісячний дохід на одну особу ділиться на два розміри прожиткового мінімуму на одну особу (у 2014 році-1176грн.) та множиться на 15%). Таким чином, визначається відсоток обов'язкової плати за житлово-комунальні платежі.

   Також, зазначаємо про те, що субсидія буде призначатись одному з членів домогосподарства, на якого відкрито особовий рахунок за місцем реєстрації. В окремих випадках на підставі рішення комісії та акту обстеження матеріально-побутових умов домогосподарства субсидія може призначатися іншій особі, зареєстрованій у житловому приміщенні (будинку).

 

 

    Департамент соціальної політики