Головна » Актуально » Зростає страхова культура населення

Зростає страхова культура населення

   Страхування є, насамперед, системою економічних відносин між конкретними суб'єктами господарювання, де з одного боку виступа­ють страхувальники, а з іншого — страховики. Важливою передумо­вою застосування страхування є майнова самостійність суб'єктів гос­подарювання і їхня зацікавленість у переданні відповідальності за наслідки ризику спеціалізованим формуванням. Чим ця зацікавленість більша, тим і потреба у страхуванні вища.

   Людині завжди було властиво якось забезпечити себе від шкідливих наслідків життя або хоч би спробувати звести їх до мінімуму. Для одних це пов'язано з небезпечною роботою, де висока частка ризику. Багато громадян напередодні старості і пов'язаного з нею зниження працездатності хотіли б забезпечити собі хоч би прожитковий мінімум. Підприємці побоюються, що при зміні ринкової кон'юнктури можуть не виправдатися розрахунки на отримання прибутку. Будь-яка людина може виявитися жертвою пограбування або катастрофи, що не так і рідко в наші дні, раптово захворіти - так хіба мало які неприємності можуть відбутися в житті. У всіх вказаних випадках люди можуть удатися до страхування, при якому спеціалізовані організації (страховики) збирають внески з громадян і організацій, що уклали з ними договори страхування. За рахунок таких внесків у страховика утворюється особливий страховий фонд, з якого при настанні визначеної, наперед обумовленої в договорі, події (смерті, втрати працездатності, знищення майна і т.д.) страховик сплачує застрахованій (або іншому, вказаному в договорі) фізичній або юридичній особі обумовлену суму, що як правило перевищує розмір внесків, що вносяться.  Це, звичайно, не запобіжить настанню несприятливого випадку, але допоможе подолати його.

   Вважається, що саму ідею страхування придумали англійські купці, що зазнають збитки із-за кораблів, що пішли в плавання і так і не повернулися. Купці вирішили у випадках загибелі і пропажі кораблів розподіляти понесений збиток порівну, а не залишати в біді одного. Для цього проводилися відрахування до загального фонду - якась частина від майна, що бере участь в експедиції. З цього фонду і виявлялася допомога.

   У нашій країні протягом останніх років з'явилося достатньо багато страхових компаній - це може говорити тільки про те, що страховий бізнес - досить прибуткове заняття. В умовах конкуренції страхові компанії все більш розширюють круг страхових ризиків - подій, при настанні яких страховик виплачує застрахованій особі обумовлену суму. Зі всіх цих причин значущість страхування в сучасному суспільстві постійно зростає.

   Майнове страхування пов'язане з володінням, використанням і розпорядженням майном страхувальника. Майнове страхування об'єднує різні види страхування, які розділяються на дві групи - страхування майна юридичних і фізичних осіб. Страхування майна юридичних осіб включає страхування будівель, споруд, устаткування, транспорту, вантажів і багажу, урожаю, технічних ризиків, фінансових ризиків і інших майнових ризиків. Страхування майна громадян включає страхування автомобілів, нерухомості, домашнього майна, майна в господарствах, домашніх тварин і інших видів майна.

   Сьогодні все більше людей розуміє, що найцінніше майно краще застрахувати.
Відбувається збільшення попиту на всі види послуг в секторі страхування нерухомого і рухомого майна, що належить громадянам.

 

   Відділ інформаційної роботи міської ради

   (777904, 777946, 724727, 720665)