Головна » Оперативна інформація » Міська влада допомагає ОСББ з ремонтом житлового фонду

Міська влада допомагає ОСББ з ремонтом житлового фонду

13.09.2017

       У місті Луцьку продовжують успішно працювати дві програми, які спрямовані на підтримку діяльності об'єднання співвласників багатоквартирних будинків. Так, Програма сприяння діяльності об’єднань співвласників багатоквартирних будинків на території міста Луцька на 2015-2019 роки передбачає надання допомоги новоствореним та вже діючим ОСББ у проведенні робіт з капітального ремонту будинків та їх конструктивних елементів.

       Також у Луцьку з 2013 року діє Програма відшкодування відсоткових ставок за залученими кредитами. Нею передбачено, що ОСББ, які взяли кошти на впровадження енергоефективних заходів в своїх будинках, отримують відшкодовуються відсотків за кредитами.

       І от сьогодні перший заступник міського голови Григорій Недопад, радник міського голови Ігор Поліщук та директор департаменту ЖКГ Юрій Крась ознайомилися з результатами робіт, проведеними у рамках співфінансування з міського бюджету.

       Першим об'єктом стало ОСББ “Федорова, 4”. Голова об'єднання Георгій Давидюк розповів, що ОСББ тут створено 1 квітня 2016 року. Мешканці будинку вирішили взяти участь у міських програмах, адже впровадити енергозберігаючі заходи у будинку самостійно дуже дорого. Завдяки цьому уже встановлено індивідуальний тепловий пункт. Георгій Давидюк зауважив, що мешканці відчули економію коштів вже цієї зими. За його словами, коли у січні 2017 року тариф у Луцьку опалення одного квадратного метра становив більше 42 гривень, то на Федорова, 4 платили лише 19 гривень за метр квадратний.

       Цьогоріч же проводяться роботи з утеплення фасаду. Нині уже практично завершено фарбування стін. Потому будівельники перейдуть до ремонту даху.

       Також Георгій Давидюк є головою ОСББ й у будинку на вулиці Конякіна, 29а. Цей будинок також бере участь у програмах Луцької міської ради. Тут встановлено ІТП, проведено ремонт даху. Нині ж активно тривають роботи з утеплення фасаду будинку.

       Побували керівники міста в ОСББ на проспекті Відродження, 30. Голова об'єднання Неоніла Слюсар наголосила, що нині тривають роботи з ремонту даху. За її словами, це є лише початок. Далі у планах - замінити внутрібудинкові мережі. Також вона попросила у керівництва міста відремонтувати прибудинкову територію, яка знаходиться у незадовільному стані. Радник міського голови Ігор Поліщук пообіцяв включити цей двір у перелік тих, які ремонтуватимуть наступного року.

       Останнім об'єктом став двоповерховий багатоквартирний будинок у мікрорайоні Вересневе на вулиці Цукрова, 1. Тут проведено капітальний ремонт шатрового даху, який був у незадовільному стані та створював незручності мешканцям.

       Радник міського голови Ігор Поліщук наголосив, що міська влада приділяє особливу увагу співпраці з ОСББ. На його думку, така форма є найефективнішим методом управління будинком, адже мешканці самі визначають, куди і на що треба спрямовувати кошти. “У цьому році підтримка ОСББ є найбільшою за усі роки. З міського бюджету виділено більше 13 мільйонів гривень. Під час сьогоднішнього огляду ми ознайомлюємося, наскільки ефективно використовуються кошти з міських програм. Люди замінюють внутрішньобудинкові мережі, ремонтують дахи, утеплюють фасади, встановлюють ІТП. І це вже дає результат, адже люди економлять кошти на оплату за комунальні послуги”, - зауважив він та додав, що наступного року збільшуватимуть кількість коштів на програми підтримки діяльності ОСББ.

 

       Відділ інформаційної роботи міської ради

       (777904, 777946, 724727, 720665)