Головна » Оперативна інформація » Підписано Меморандум про співпрацю з німецьким Ліппе

Підписано Меморандум про співпрацю з німецьким Ліппе

28.11.2014

   Сьогодні, 28 листопада, міський голова Микола Романюк підписав Меморандум про співпрацю з Лантратом краю Ліппе. У рамках візиту Миколи Романюка до Німеччини у м. Детмольд відбулася зустріч з Фріделем Гойвінкелем, під час якої сторони задекларували свої наміри.

   У Меморандумі, зокрема, йдеться: «Сподіваючись, що співпраця Сторін принесе користь розвитку обох регіонів, враховуючи попередній багаторічний досвід співробітництва за підтримки та посередництва Спілки «Мости в Україну» Сторони заявляють про бажання розширити та розвивати співпрацю поміж регіонами, виявляють зацікавленість здійснити відповідні формально-правові кроки, підписавши Меморандум про співпрацю, та вважають за необхідне розпочати роботу з підготовки повномасштабної партнерської угоди та створення спільної робочої групи з цього питання».

 

   Впродовж останніх років співпраця між Луцьком та районом Ліппе значно пожвавилася. Це стало можливим завдяки діяльності спілки «Мости в Україну», а також завдяки особистим прагненням професора Карла-Германа Крога та Луцького міського голови Миколи Романюка.

   Починаючи з 1998 року, за сприяння Крога двомісячне стажування на підприємствах, у банках і установах району Ліппе пройшло 290 студентів із Луцького національного технічного університету та Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки, 64 вчителі німецької мови з Волині стажувалися у німецьких школах. Співпрацюють школи, зокрема Луцька гімназія № 4 імені Модеста Левицького та німецька школа Фріденсталь. Щорічно гурти «Бандура», «Дивоструни» та хор «Оранта» надають близько 30 концертів у районі Ліппе. Волинь отримала 1325 лікарняних ліжок, 2200 кг медикаментів, 3 рентгени, 6 автомобілів швидкої медичної допомоги.

   Довідка. Ліппе – район в Німеччині, в складі округу Арнсберг землі Північний Рейн-Вестфалія. Адміністративний центр — місто Детмольд. Населення району становить 349201 осіб (станом на 2011 р.). Район поділяється на 6 комун та 10 міст.

 

   Управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності