До уваги внутрішньо переміщених осіб, виборців без зареєстрованого місця проживання та виборців, які фактично проживають не за зареєстрованим місцем проживання!

Помилки в електронній заяві на зміну виборчої адреси можна усунути протягом 15 днів з дня її подання!

10 вересня 2020 року минув термін подачі заяв на зміну виборчої адреси виборцями, які фактично проживають не за зареєстрованим місцем проживання або які не мають зареєстрованого місця проживання.

Така заява розглядається органом ведення Державного реєстру виборців не пізніше п’ятнадцяти днів від дня її отримання.

Відповідно до п.3.1 Порядку розгляду звернення виборця щодо зміни виборчої адреси відповідно до частини третьої статті 8 Закону України "Про Державний реєстр виборців", затвердженого постановою ЦВК від  18 травня 2020 року № 88 (із змінами)  та п.3.2 Порядку визначення виборчої адреси виборця, який не має зареєстрованого місця проживання, затвердженого постановою ЦВК від 11 червня 2020 року № 103, якщо заява не містить даних, які повинні в ній зазначатися, чи містить помилки та неточності, які потребують виправлення або уточнення виборцем, орган ведення Державного реєстру виборців невідкладно інформує виборця про наявність у заяві недоліків, що перешкоджають її розгляду, та можливість їх усунення у визначений строк.

У зв’язку з цим виборці, які зверталися до відділу ведення Державного реєстру виборців Луцької міської ради та яким було відмовлено в задоволенні заяви, поданої в електронному вигляді, через зазаначені вище обставини, не пізніше п’ятнадцяти днів з дня подання такої заяви можуть особисто звернутися до відділу із заявою в паперовому вигляді щодо зміни виборчої адреси. Усунення виборцем таких недоліків у межах визначеного строку не є поданням нової заяви.

Заява щодо зміни виборчої адреси у Державному реєстрі виборців

Заява у паперовій формі може бути подана особисто або через уповноважену особу, повноваження якої оформлено відповідно до законодавства, що дозволить безперешкодно скористатися цією процедурою людям з інвалідністю. Заява в електронному вигляді створюється шляхом заповнення виборцем відповідної форми на веб-сайті Державного реєстру виборців із застосуванням кваліфікованого електронного підпису через Сервіси Державного реєстру виборців “Кабінету виборця” у закладці “Заяви, запити”.

Звертаємо вашу увагу, що тепер виключено вимогу щодо документального підтвердження фактичного місця проживання виборця. У відповідній заяві необхідно лише вказати адресу житла, за якою виборець фактично проживає та яку просить визначити його новою виборчою адресою.

Інформуємо також, що звернутися із новою заявою про зміну виборчої адреси виборець зможе не раніше, ніж через один рік після дати внесення до Реєстру останньої зміни виборчої адреси, визначеної за погодженням з Відділом.

Всього до Відділу було подано 237 заяв на зміну вибочої адреси, з них 169 надійшли в електронній формі з використанням мережі “Інтернет”.

Нагадаємо, що заяву на зміну виборчої адреси, визначеної за погодженням з Відділом, можна було подати до 10 вересня 2020 року!!!

 

Для виборців без зареєстрованого місця проживання!