«Проект реконструкції системи централізованого теплопостачання у м. Луцьк» (у співпраці з Європейським банком реконструкції та розвитку)

Підписано:
- кредитний договір між Державним комунальним підприємством «Луцьктепло» та Європейським банком реконструкції та розвитку від 24 жовтня 2014 року (Операційний номер 40858);
- договір гарантії, відшкодування та підтримки проекту між  Луцькою міською радою та Європейським банком реконструкції та розвитку від 26 грудня 2014 року (Операційний номер 408580);
- договір гранту між  Державним комунальним підприємством «Луцьктепло» та Луцькою міською радою та Європейським банком реконструкції та розвитку від 24 жовтня 2014 року (Операційний номер 408580).

Загальна вартість проєкту: 16 млн євро
Кредит ЄБРР: 10 млн євро
Грант: 4 млн євро
Співфінансування з місцевого бюджету: ДКП «Луцьктепло» - 2 млн євро (з ПДВ)

Мета проєкту:
1. Скорочення викидів CO2 – 30 218 тон/рік.
2. Економія газу - 13218 тис. т/рік.
3. Економія електроенергії - 2997 тис. кВт*г/рік.

Основні заходи проєкту:
1. Встановлення котла на альтернативному паливі.
2. Ліквідація неефективних підвальних та прибудинкових котелень з їх подальшим перепідключенням.
3. Заміна застарілих котлів.
4. Встановлення близько 200 індивідуальних теплових пунктів у житлових будівлях завокзального району міста.
5. Заміна пальників існуючих котлів.
6.  Встановлення нових насосних агрегатів з частотним регулюванням.
7. Переобладнання центральних теплових пунктів із заміною теплообмінників.
8. Заміна квартальних мереж на попередньо ізольовані.
9. Встановлення системи автоматичного збору даних та диспетчерського управління (SCADA).

Поточний стан проєкту:
Лот № 1 «Встановлення індивідуальних теплових пунктів у житлових приміщеннях». Роботи по даному лоту включають розробку проєктів, поставку обладнання і матеріалів, монтаж, пуско-налагоджувальні роботи та введення в експлуатацію 7 ІТП з модулем ГВП (гарячого водопостачання) в межах обслуговування 1-го, 2-го і 3-го теплових районів та ІТП без модулів ГВП в 247 будинках в межах обслуговування Завокзального теплового району № 3. Джерелом теплової енергії є котельні, розташовані на вул. Карбишева, 2, вул. Загородня, 3а, вул. Конякіна, 24к і вул. Арцеулова, 3а. Орієнтовний термін виконання робіт становить 18 місяців після укладення Контракту.
Проведено тендер. Переможець – AMARC DHS srl (Італія) з ціною 2 741 485,95 євро. Розпочата підготовка ТУ для 50 житлових будинків, де мають бути встановлені ІТП.
02.09.2019 Підрядник отримав 20% авансу у сумі 548 297,19 євро.
На даний час готуються вихідні дані для проєктування. Протягом опалювального сезону підряднику необхідно виготовити проєктно-кошторисну документацію на всі об’єкти та розпочати поставку обладнання.
Лот № 2а «Ліквідація неефективних та заборонених до експлуатації котелень (підвальні, прибудовані)». Роботи по лоту завершені. Проектом передбачено ліквідація 7 підвальних котелень з перепідключенням споживачів та заміну 4286 м. п. труб. Вартість робіт становить 688 тис. євро. Об’єкти введено в експлуатацію.
Лот № 2б «Реконструкція котелень». В рамках реалізації даного заходу заплановано заміна 20 котлів, застарілого енергозатратного насосного обладнання, обладнання хімводопідготовки та встановлення вузлів обліку енергоресурсів (теплової енергії, газу та води) на 12 котельнях.
31 травня 2018 року підписано контракт. Підрядник - ENERTEX (Франція).
Сума контракту 1 695 тис. євро.
На даний час йде демонтаж старого котельного обладнання на котельні по вул. Ковельській, 68б.  Завершені роботи з монтажу теплогенеруючого обладнання на котельнях по вул. Маковського, 2к; вул. Тарасова, 17б; вул. Володимирська, 1в; вул. Заводська, 3а; вул. Коцюбинського, 9а.
Лот №3а «Заміна пальників». Проектом передбачено встановлення на котлах 10 квартальних котелень нових високоефективних пальників (38 шт.) з автоматикою процесу горіння на 19 котлах, заміна вентиляторів та димососів та встановлення частотних регуляторів для економії електроенергії та газу.
Проведено 1-й етап тендеру – відкрито тендерні пропозиції.
Лот № 3b «Заміна насосного обладнання».  Групою реалізації проекту здійснюється збір вихідних даних по даному лоту та підготовка тендерної документації.
Лот № 3с «Модернізація центральних теплових пунктів». Проектом передбачено встановлення нових пластинчатих теплообмінників, регуляторів, насосів, підготовка обладнання для роботи в автоматичному режимі на 47 ЦТП. На даний час ГРП здійснюється збір вихідних даних по даному заходу.
Лот № 4 «Реконструкція та заміна мереж централізованого теплопостачання». Роботи завершені. Проектом передбачена заміна теплових мереж на попередньо ізольовані (3191 м. п. труб).
Лот № 5 «Реконструкція та заміна мереж централізованого теплопостачання». Роботи завершені. Проектом передбачалась заміна теплових мереж на попередньо ізольовані (3942 м. п. труб).
Лот № 6 «Котел на альтернативному виді палива для котельні по вул. Боженка, 32». Роботи завершені. Проектом передбачено встановлення котла на котельні по вул. Боженка, 32 потужністю 5,0 МВт що працює на біопаливі (щепа) з обладнанням складу зберігання палива (дров) для забезпечення району ГПЗ м. Луцька гарячою водою в міжопалювальний період.
Вартість робіт 1,23 млн євро (750 000 € грант + 480 000 € кредит).