1. Головна
  2. Оперативна інформація

20 років фотоісторії: ювілейний міжнародний конкурс газети «День» покаже «ФОТО ПЕРШОЇ ШПАЛЬТИ»

20 років фотоісторії: ювілейний міжнародний конкурс газети «День» покаже «ФОТО ПЕРШОЇ ШПАЛЬТИ»

18 квітня о 12.00 у Бібліотеці Східноєвропейського національного університету імені Лесі Українки - урочисте відкриття Фотовиставки «День-2018».

ХХ-й Міжнародний фотоконкурс газети «День» 2018 року став ювілейним! Це - двадцять років живої фотоісторії, моніторинг життя країни за рік, це - 130 фотовиставок у великих і малих містах України, 809 нагороджених фотографів.

ХХ конкурс «Дня» редакція назвала «Фото першої шпальти». Ми відбирали знімки з яскравим публіцистичним акцентом, ті, які відображають настрій року, квінтесенцію важливих подій 2018-го. Ми хочемо зламати стереотипи про те, якою має бути перша шпальта. У фінальній експозиції, краща частина якої приїхала до Луцька, представлені світлини традиційних рубрик — «Політика», «Український світ», «Фото з історією», «Світ очима дітей».

20 років фотоісторії – це колосальний шлях, який пройшла редакція «Дня» разом із 1500 фотопрофесіоналами та аматорами (саме стільки учасників нашого конкурсу за час його проведення) та нашими численними партнерами. На цьому шляху ми не тільки відкривали українцям їхню країну, хоча саме за це нам повсякчас дякували у Львові, Луцьку, Черкасах, Чернівцях, Харкові, Полтаві, Дніпрі, Ізмаїлі, Чечельнику, Прилуках, Славянську, інших містах і містечках і навіть свого часу в Донецьку.

Ми завжди акцентували увагу не тільки на «больових точках» нашого суспільства, а й на його «точках росту», показували деградацію політичного класу й еволюцію характерів громадян, підказували, які «вітаміни» потрібні для гармонійного розвитку всієї української громади.

Водночас ми сприяли сходженню нових «фотозірок» України: «Ваш фотоконкурс уже став певним культурним явищем України, і я не втомлююсь це повторювати. На сьогодні це єдиний конкурс, який змушує фотографів підбивати підсумки, аналізувати…», – стверджує Олександр Клименко, фоторепортер «Голосу України» і володар Призу призів «Золотий день» 2015 року, котрий займається фотографією 43 роки.

 

Всі охочі зможуть оглянути виставку й проголосувати за найкращий знімок з 18 квітня до 17 травня.

Вхід – вільний.