2015 року Луцьк здобув перемогу в міжнародному конкурсі з урбанізації історичних міст - проекті КОМУС
“У 2015 році продовжено модернізацію закладів культури, впровадження інноваційних методів роботи, розвиток аматорської творчості, традиційного та сучасного мистецтва, зміцнення матеріально-технічної бази закладів культури, збереження та популяризацію історико-культурної спадщини, розвиток міжнародної культурної діяльності. Загалом бюджет галузі 2015 року склав 27 мільйонів 252 тисячі гривень”, - про таке йшлося під час звіту Луцького міського голови перед територіальною громадою.
На сьогодні у міській комунальній власності перебуває 12 бібліотек, 3 музичні школи, 1 художня школа, Палац культури, 2 Будинки культури, 2 клуби.
Впродовж року послугами бібліотек скористались 38 792 відвідувачів, в тому числі 16 003 дитини. Бібліотечний фонд централізованої бібліотечної системи міста становить 415 300 примірників документів. Придбано 1 201 книгу на суму 50 000 грн. з бюджетних асигнувань. Передплачено періодичних видань на суму 40,0 тис. грн. з бюджетних коштів. Відвідувачі бібліотек мають змогу користуватись 11-ма пунктами вільного доступу до Інтернету, послугами Інтернет – центру в центральній бібліотеці для дітей.
Значно поліпшилась матеріально-технічна база бібліотечних закладів. Проведено капітальні ремонти покрівель у бібліотеці філії №5 та №10, ремонт системи опалення в бібліотеці-філії №10, системи електропостачання в бібліотеці-філії №2 для дітей, поточні ремонти приміщень бібліотек.
Приємно, що на розвиток книгозбірень надійшли добровільні кошти користувачів в сумі 35 233 грн.
У клубних установах міста за звітний період до 48 збільшилась кількість клубних формувань. При Палаці культури міста Луцька діє 10 «народних» та 1 «зразковий» аматорських колективів, які є активними учасниками культурно-мистецьких заходів.
Ансамблі танцю «Волинянка» і «Волиняночка» щороку презентують народне мистецтво на міжнародних конкурсах і фестивалях за межами країни. Спеціальну патріотичну програму для презентації Луцька за кордоном підготували ансамбль бального танцю «Юність» та духовий оркестр. Клубними закладами протягом 2015 року проведено 658 культурно-масових заходів.
У 2015 році за кошти міського бюджету у сумі 470 249 грн проведено капітальний ремонт даху другого корпусу Палацу культури та поточні ремонти у клубних закладах.
У школах естетичного виховання початкову мистецьку освіту здобуває сьогодні понад 2 000 дітей. Діти-сироти, діти, які знаходяться під опікою, а також діти з неповних, малозабезпечених сімей та діти учасників АТО на сході України користуються пільгами в платі за навчання. Щороку лауреатство на престижних міжнародних, всеукраїнських, обласних конкурсах здобувають понад 200 учнів.
Започатковано мистецьку акцію «Овація», під час якої за результатами рейтингу відбувається відзначення найактивніших та найуспішніших дітей.
На зміцнення матеріальної бази шкіл естетичного виховання, проведення ремонтних робіт використано півмільйона гривень.
Щороку управлінням культури реалізовується Програма фінансування культурно-мистецьких та культурологічних заходів. В рамках Програми закладами культури протягом 2015 року проведено близько 2 000 заходів, основна частина яких спрямовувалася на консолідацію громади, утвердження патріотизму та національної самосвідомості. Зокрема, відбувалися заходи національно-патріотичного змісту, зустрічі з родинами Героїв Небесної Сотні, учасниками АТО, благодійні акції для вимушено переселених осіб тощо.
Активна співпраця з молодіжними громадськими організаціями, творчою молоддю сприяла впровадженню інноваційних форм роботи та реалізації проектів, які виокремлюються нестандартними ідеями. Позитивний резонанс отримали, зокрема, фестиваль аматорських театрів «Мандрівний вішак», проекти «Поет на площі», «Великодня майстерня», «Різдвяна майстерня» та інші. Як результат творчої активності громади - проект «Мистецька вулиця», діяльність Центру традиційної культури “Медова хата”, громадського об’днання “Рукотвори Волині”.
Налагоджено діалог з представниками руху вуличних художників, що малюють у стилі «графіті». Гордістю міста став найбільший у західному регіоні України Тризуб, що на пр-ті Волі. У звітному періоді міською владою у місті проведено більше 40 заходів державного, обласного та місцевого значення. Найбільше лучан взало участь у заходах до Дня незалежності України, Дня міста, Дня пам’яті жертв голодоморів, Дня Європи.
2015 року Луцьк здобув перемогу в міжнародному конкурсі з урбанізації історичних міст - проекті КОМУС, реалізація якого забезпечить можливість залучення іноземних інвестицій до реабілітації історичного середовища старої частини міста.
На особливому контролі – питання охорони культурної спадщини. В рамках реалізації Програм “Інвентаризація об’єктів культурної спадщини” та “Облік об’єктів культурної спадщини міста Луцька на 2015 рік” виготовлено паспорти 16-ти об’єктів нововиявлених пам’яток культури, укладено 30 охоронних договорів з користувачами пам’яток культурної спадщини, проведено обстеження 15 об’єктів культурної спадщини та складено відповідні акти. Чисельність пам’яток упродовж останніх трьох років збільшилася на 31 одиницю.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)