1. Головна
  2. Оперативна інформація

25 дітей з сімей захисників України повернулись з поїздки у Литовську Республіку

25 дітей з сімей захисників України повернулись з поїздки у Литовську Республіку

На запрошення колег з Литви діти їздили погостювати та познайомитись з традиціями та побутом країни в рамках співпраці між Луцькою міською радою та адміністрацією Тауразького району.

Діток гостинно приймали з 25 по 31 липня в літньому таборі юних стрільців, який розташований у мальовничому містечку Смалінінкай, яке побудоване на березі річки Німан та у місті Таураге. У такий складний час підлітки побували не лише у місці безпеки, а й місці суцільної опіки та безумовної любові. Все продумано до дрібниць - аби було добре та комфортно дітям.

 

Впродовж тижня на дітвору чекала насичена програма: екскурсії та ознайомлення з історико-культурною спадщиною Литви, спілкування з однолітками, таборування стрільців, картинг, кінна ферма, лазерний тир, пожежно- рятувальний майстер-клас, екскурсії, музеї, Балтійське море, ігри, розваги, атракції та екстрими.

 
 
 
 
 

Юним мандрівникам дуже сподобалася старовинна архітектура Тауразького замку. Також діти відвідали замок Панемуне та Рудоне, музей скульптора Вінцаса Грібіса та музей старовинної техніки, де є матеріали історичного минулого краю. Ознайомили дітей з понад 7 тисяч експонатів, які пов’язані з сільським господарством, ремеслами, побутом і розвитком техніки литовського краю.

Лучани прогулялися не тільки містами Таураге, Смалінінкай, а й Паланга та Юрбаркас. Їм дуже сподобалася екскурсія в популярне курортне місто Паланга, де діти прогулялися ландшафтним парком графа Тишкевича та його палацом.

 

Окрім того, мандрівників захопив своїми рідкісними експонатами музей бурштину. Але найбільше дітворі припало до душі Балтійське море, від якого усіх переповнювали емоції.

 
 

На завершення відпочинку організатори підготували творчий концерт, до якого долучилися й українські діти. Вони підготували патріотичний флешмоб і заспівали пісню «Ой у лузі червона калина».

 
 

У вільний час хлопці й дівчата активно проводили своє дозвілля. Зокрема, їздили в розважальний центр «Тауру парк», грали настільні та спортивні ігри. Українські та литовські діти в цей час добре потоваришували, обмінялися подарунками та контактами.

Такі поїздки є важливими для дітей. Передусім це емоційне розвантаження, реабілітація, зміна обстановки для тих діток, які всі ці дні були в умовах війни. Для них важливі такі виїзди й перебування за кордоном, щоб їхній психоемоційний стан розвантажився.

 
 
 

Зворушливою також була турбота про українців з боку мешканців Литви. Скрізь, хоч би де вони були, відчувалася щира підтримка й натхнення, лунали теплі слова, люди дарували подарунки, скрізь виднілися українські кольори на знак солідарності з Україною.

 
 

Луцька міська рада щиро вдячна меру Довидасу Камінскасу та адміністрації Тауразького району за запрошення та прийом групи дітей. Окремо висловлюємо вдячність за небайдужість до нашої держави, а також за підтримку України з боку Литовської Республіки на міжнародній арені.

 

 

Управління соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді