1. Головна
  2. Оперативна інформація

Боротьба із виявлення та усунення джерел смороду у Луцьку триває

Відділ екології міської ради та група швидкого реагування департаменту муніципальної варти продовжують цілодобовий моніторинг ситуації щодо поширення містом неприємних запахів. Райони міста, звідки надходять звернення громадян, залишаються незмінними — це вул. Львівська, Баранова, Станіславського, Гнідавська, садівничий масив “Світанок”, Степова, Трутовського, Миру, Путінцева, Озерецька, Дружби Народів, Шота Руставелі та досягає вулиць Володимирської і Ковельської за сприятливих атмосферно-кліматичних факторів, тобто переважно південно-західний район міста. Поодинокі звернення надходять з центрального та інших районів.

Для подолання негативної екологічної ситуації із поширення містом неприємних запахів у Луцькій міській раді працює тимчасова міжвідомча комісія. Відбулося два засідання 27 червня та 02 липня. З 3 липня комісія працюватиме щоденно.

За результатами засідань:

- організоване патрулювання територією міста для виявлення автоцистерн та інших можливих перевізників нечистот для попередження скиду стічних вод у міську централізовану мережу;

- врегульовано роботу з приймання привізних господарсько-побутових стоків в каналізаційну мережу Луцька (рішення виконкому Луцької міської ради №283-1 від 07.06.2017), встановлено єдине місце приймання стоків з асенізаційного транспорту на вул.Мамсурова; приймання стічних вод здійснюється лише в робочі дні з 9.00 до 18.00; ведеться документальний облік прийнятих привізних вод та вибірковий контроль якості на відповідність ГДС у випадках наявності візуальних ознак перевищення. КП “Луцькводоканал” здійснюється посилений контроль за точкою зливу нечистот спеціалізованими перевізниками на вул.Мамсурова, на об’єкті встановлено камеру відеоспостереження;

- направлено звернення до ДУ Волинський обласний лабораторний центр МОЗ України щодо проведення досліджень якості атмосферного повітря навколо полів та у районах, звідки надходять скарги мешканців. Точки досліджень та перелік забруднюючих речовин затверджено Головним управлінням Держпродспоживслужби у Волинській області;

- направлено звернення до прокуратури Волинської області щодо перевірки правомірності видачі дозволу на спецводокористування ТОВ “Біопаливно-енергетична компанія”, яким дозволено скид на орендовані поля фільтрації лише через каналізаційні мережі ПАТ “Гнідавський цукровий завод”, а по факту скид нечистот здійснюється автоцистернами, замаскованими під вантажівки.

На засіданні комісії заслухано звіт головного інженера КП “Луцькводоканал” Сергія Строка щодо заходів, які застосовано на міських каналізаційно-насосних станціях з метою знезараження стоків для зменшення можливих неприємних каналізаційних запахів.

За його словами:

- на КНС №2 здійснюється озонування повітря в тестовому режимі; додатково відбувається озонування колектора на відстані 100-200 м;

- на КНС №4 проводиться знезараження та дезінфекція мереж та споруд 40% розчином гіпохлориду;

- на каналізаційно-очисних спорудах проведено обробку (дезінфекцію) мулових карт, що призвело до усушки рідини до 50 см.

В перспективі - проведення озонування на КНС №1,№5.

Прийнято рішення до складу комісії ввести представників управління патрульної поліції у Волинській області для посилення патрулювання території міста та відділу інформаційної роботи міської ради для забезпечення повної прозорості та поінформованості всіх зацікавлених сторін у роботі міської ради з подолання ситуації з неприємними запахами.

Луцька громада та міська рада не єдині в питанні вирішення екологічної проблеми виникнення та поширення містом неприємного смороду, що є наслідком роботи підприємства із виготовлення біоетенолу (технічного спирту). Громади м.Узин Київської області, Тростянецької ОТГ Вінницької області та ряд інших, так само як і мешканці м.Луцька, потерпають від смороду, спричиненого відходами біоетанольних виробництв. Симптоми отруєння викидами в атмосферне повітря від рідин, які скидають на такі ж як у Луцьку поля фільтрації у інших місцях України аналогічні: задуха, блювота, алергія, погіршення загального самопочуття, головні болі. Методи боротьби місцевих влад та населення також аналогічні: страйки, пряме блокування роботи підприємств, що є причиною смороду, звернення до контролюючих органів щодо проведення позапланових перевірок. Міська рада налагодила контакт та співпрацює з вищевказаними територіальними громадами для вирішення наболілої екологічної проблеми.

Сьогодні Луцька міська рада ініціювала звернення та збір підписів від мешканців міста до Прем’єр Міністра України Володимира Гройсмана, Міністра екології та природних ресурсів Остапа Семерака та Ігора Яковлєва, першого заступника Голови Державної екологічної інспекції України, виконуючого обов'язки Голови Державної екологічної інспекції України щодо проведення позапланової перевірки діяльності ТОВ “Біопаливно-енергетична компанія” та вжиття невідкладних заходів щодо усунення порушень природоохоронного законодавства, аж до повного припинення діяльності та відкликання ліцензії на виробництво біоетанолу.

Підприємства ТОВ “Біопаливно-енергетична компанія” та ПАТ “Гнідавський цукровий завод” та їх поля фільтрації розміщені за межами міста Луцька на території Луцького району, юридична адреса с. Рованці, вул.Промислова,3, тому для здійснення перевірок ми вимушені звертатись до державних контролюючих служб.

Звертаємось до мешканців міста, необхідно згуртуватись і не бути байдужими до наших спільних проблем. Повідомляйте міську раду (за тел. 15-80 група оперативного реагування та 0670000679 - група швидкого реагування департаменту муніципальної варти) про будь-які факти зливу стічних вод у каналізаційну мережу чи інших точках, можливо на територіях приватних підприємств на території міста та на його околицях, для оперативного притягнення порушників до відповідальності. Лише спільними зусиллями ми зупинимо свавілля порушників природоохоронного та санітарного законодавства.

 

https://vezha.vn.ua/u-trostyantsi-pochalasya-bezstrokova-aktsiya-protestu-proty-spyrtzavodu-golova-oda-govoryt-pro-kryminal-foto/?fbclid=IwAR1J5phKJRTQfKBGHriouWDuqH7d4HVmwtchaQYjWGZmwHAqZ6yKQPjGdHE

 

Відділ екології Луцької міської ради