Члени виконавчого комітету розглянули питання «Про проект Програми економічного та соціального розвитку міста Луцька на 2012 рік"
З нього доповіла начальник управління економіки Любов Ковпак.
Насамперед, вона коротко проаналізувала соціально-економічний розвиток Луцька у 2011 році.
Зокрема, порівняно з попереднім роком, зросли обсяги реалізованої промислової продукції, оптової і роздрібної торгівлі, забезпечено ріст середньомісячної заробітної плати, зменшився рівень безробіття.
У січні-жовтні підприємствами реалізовано промислової продукції на 1,78 млрд грн. Виконано понад 58, 2% загальнообласних обсягів будівельних робіт на суму 277 млн грн, що в порівняних цінах становить 127,1% минулорічних обсягів.
Оборот роздрібної торгівлі становив 4,4 млрд грн, що у порівняних цінах на 6,7% більше обсягу січня-вересня 2010 р. і складає 48,6% загальнообласного показника. Оборот ресторанного господарства (з урахуванням обороту фізичних осіб-підприємців) становив 141,0 млн грн, що у порівнянних цінах на 15,1% більше, ніж торік.
За 9 місяців 2011 року в економіку міста іноземними інвесторами вкладено 11,5 млн доларів США прямих інвестицій, що становить 68,1% відповідного періоду минулого року. Загальний обсяг іноземних інвестицій станом на 01.10.2011 склав 96,2 млн доларів США (39% загальнообласних обсягів).
Фінансовий результат від звичайної діяльності до оподаткування підприємств міста (без врахування статистично малих підприємств і бюджетних установ) за січень-вересень 2011 р. становив 485,6 млн грн прибутку проти 105,9 млн грн прибутку за відповідний період торік.
За підсумками 9 місяців 2011 року бюджет міста Луцька по доходах виконано на 101,4%. Середньомісячна заробітна плата по місту за 9 місяців досягла рівня 2112 грн, що перевищує середньообласний показник на 8,7%.
Головною ж метою Програми економічного та соціального розвитку міста Луцька на 2012 рік є істотне поліпшення якості життя населення шляхом удосконалення механізмів управління ресурсами міста, забезпечення належного функціонування інженерної та транспортної інфраструктури, доступності широкого спектра соціальних послуг, дотримання високих екологічних стандартів та створення умов для стійкого економічного зростання на інноваційно-інвестиційній основі та залучення внутрішніх та зовнішніх інвестицій.
У зв'язку з обмеженістю фінансових ресурсів доцільним вбачається сконцентрувати зусилля на вирішенні конкретних заходів та вагомих проектів у 2012 році:
- будівництво 27-ї школи та дитячого садка у 55-му мікрорайоні;
- виготовлення проектної документації на будівництво житлового мікрорайону на вулицях Привокзальній і Стрілецькій (на 7-8 тисяч мешканців);
- виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво житлового комплексу (450 будинків котеджного типу) в селі Крупа;
- виготовлення проектно-кошторисної документації на будівництво вантажопасажирського аеропорту на базі військового;
- будівництво сміттєсортувального цеху в с. Брище;
- відкриття Центру надання адміністративних послуг;
- будівництво спортивних майданчиків на території шкіл;
- розширення та благоустрій території кладовища в селі Гаразджа;
- продовження капітального, поточного ремонту і реконструкцій доріг міста та прибудинкових територій, освітлення вулиць, прибудинкових територій, шкіл та інших соціальних об'єктів;
- проведення комплексного благоустрою пр. Волі від вул. Шопена до Київського майдану;
- розчищення русла річки Сапалаївка та наведення благоустрою прибережної смуги річки;
- сприяння та популяризація створення ОСББ;
- забезпечення стабільної та ефективної роботи підприємств комунальної форми власності з подальшим підвищенням рівня якості надання комунальних послуг;
- створення єдиної диспетчеризації ліфтів міста (цілодобова робота);
- продовження робіт з оснащення житлових будинків приладами обліку води та теплової енергії;
- продовження реконструкції внутрішньобудинкових інженерних мереж;
- реконструкція та капітальний ремонт світлофорних об'єктів міста, а також будівництво нових у місцях значної концентрації транспортних засобів.
Окрім того, заплановано реалізувати комплексну схему організації дорожнього руху міста, врегулювавши роботу міського громадського транспорту та здійснивши оптимізацію графіків руху через введення в дію диспетчерської служби з використанням системи GРS навігації.
Завдання і заходи Програми фінансуватимуться за рахунок коштів бюджету міста, субвенцій з державного бюджету, коштів, залучених у рамках міжнародних проектів та грантів, прямих іноземних інвестицій та власних коштів суб’єктів господарювання.
Орієнтовний обсяг фінансування заходів Програми за рахунок усіх джерел фінансування складає 306,4 млн грн, з них за рахунок коштів бюджету міста – близько 200 млн грн.
Програма залишається відкритою для доповнень та коригувань у відповідності до стратегічних напрямків розвитку міста. Зміни та доповнення до Програми затверджуються Луцькою міською радою за поданням постійної комісії міської ради з питань планування соціально-економічного розвитку, бюджету та фінансів.
Луцький міський голова Микола Романюк зауважив, що дана Програма затверджуватиметься 28 грудня на сесії міської ради, до цього часу кожен може ознайомитися з її положеннями. Також він нагадав, що в бюджеті потрібно буде передбачити майже 25 млн грн для погашення боргів попередніх років.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)