1. Головна
  2. Оперативна інформація

Члени виконавчого комітету розглянули стан надання медичної допомоги потерпілим внаслідок катастрофи на ЧАЕС

     Про стан надання медичної допомоги потерпілим внаслідок катастрофи на ЧАЕС на засіданні виконавчого комітету доповідав сьогодні начальник управління охорони здоров'я Микола Якимчук.

   Він повідомив, що всі потерпілі громадяни внесені до Державного національного реєстру в Центрі радіаційного захисту населення Волинської обласної клінічної лікарні. Щороку проводяться профілактичні огляди громадян цих категорій. За їх результатами здійснюється амбулаторне оздоровлення, при необхідності вони скеровуються у денні стаціонари ЦПМСД та стаціонарні медичні заклади.

   Для пріоритетного медичного забезпечення ліквідаторів аварії на ЧАЕС та переселених з 30-ти кілометрової зони у комунальному закладі «Луцький центр первинної медико-санітарної допомоги» штатним розписом передбачено одна посада лікаря-терапевта дільничного та одна посада медичної сестри. На диспансерному обліку станом на 01.04. 2016 у згаданому закладі перебуває 639 громадян, з них: 526 ліквідаторів та 113 евакуйованих із забруднених територій. 200 осіб із них визнані інвалідами з причин, пов’язаних із Чорнобильською катастрофою.

   У 2015 році було профілактично оглянуто 588 чол. (90,7%), оздоровлено 588 чол., із них – 103 в умовах стаціонару, 44 – в денних стаціонарах та 52 отримали санаторно-курортне лікування.

   Крім того, в КЗ «Луцька міська дитяча поліклініка» на диспансерному обліку перебувають 2126 дітей, які мають статус потерпілих від Чорнобильської катастрофи третьої категорії. Усім дітям цієї категорії проведено профілактичні огляди, у 77 % виявлено різні захворювання.

   Протягом останніх років відмічається тенденція зменшення кількості путівок, що закуповуються департаментом соціального захисту Волинської обласної державної адміністрації за кошти субвенції державного бюджету для санаторно-курортного оздоровлення.

   В усіх комунальні лікувально-профілактичних закладах міста Луцька обстеження та лабораторні дослідження здійснюються в межах бюджетного фінансування, яке є недостатнім.

   Видатки на відшкодування придбання ліків за пільговими рецептами ліквідаторам наслідків Чорнобильської катастрофи та переселеним з 30-ти км зони враховуються в дотації вирівнювання обласного бюджету і передаються у вигляді субвенцій місцевому бюджету. В межах обсягу цієї субвенції у Луцьку здійснюється відшкодування вартості рецептів через департамент соціальної політики Луцької міської ради. На 2016 рік на ці цілі виділено 829,9 тис. грн (10% із них – на протезування ротової порожнини).

   Голова Волинського осередку Всесоюзної громадської організації інвалідів “Союз Чорнобиль України” Ростислав Кухтей у своєму виступі акцентував на негативному забезпеченні ліками ліквідаторів на загальнодержавному рівні. Він зазначив, що не забезпечуються належним чином медикаментами онкохворі, люди з іншими важкими недугами. Проте йому вдається налагодити конструктивні стосунки з міською та обласною владою. Уже проведено тендери, скоро розпочнеться розподіл путівок на санаторне лікування потерпілих внаслідок катастрофи на ЧАЕС.

 

    Відділ інформаційної роботи міської ради

    (777904, 777946, 724727, 720665)