Члени виконкому підтримали Програму економічного і соціального розвитку міста Луцька на 2016-2017 роки
Під час сьогоднішнього засідання виконавчого комітету на розгляд було внесено питання “Про проект Програми економічного і соціального розвитку міста Луцька на 2016-2017 роки”. Коротко про її зміст та основні напрямки документа розповів директор департаменту економічної політики Олександр Озінович.
За його словами, завдання і заходи Програми фінансуватимуться за рахунок коштів бюджету міста, субвенцій з державного бюджету, коштів державного фонду регіонального розвитку, коштів, залучених у рамках міжнародних проектів та грантів, власних коштів суб’єктів господарювання.
Орієнтовний обсяг фінансування заходів Програми за рахунок усіх джерел фінансування складає 752,42 млн грн, з них за рахунок коштів бюджету міста 534,63 млн грн.
Головною метою Програми економічного і соціального розвитку міста Луцька на 2016-2017 роки є подальше удосконалення механізмів управління ресурсами міста, забезпечення належного функціонування інженерної та транспортної інфраструктури, доступності широкого спектра соціальних послуг, дотримання високих екологічних стандартів та створення умов для стійкого економічного зростання на інноваційно-інвестиційній основі, залучення внутрішніх та зовнішніх інвестицій, та як результат виконання цих цілей - підвищення рівня життя і добробуту громадян.
Олександр Озінович розповів й про основні заходи для забезпечення виконання поставлених цілей передбачених у Програмі, зокрема, це: розширення, модернізація та відкриття амбулаторій сімейного типу на вулицях Наливайка, Стрілецькій, Бенделіані, мікрорайоні Вересневе; забезпечення доступності дошкільної освіти шляхом відкриття додаткових груп в кількості 200 місць за рахунок реконструкції дошкільних навчальних закладів на вул. Декабристів,23 та пр-ті Соборності, 35а; розробка проекту розширення дошкільного навчального закладу на вул. Дубнівській, 34б; введення в експлуатацію І-ої черги загальноосвітньої школи № 27 у 55-му мікрорайоні міста (школа та басейн); розробка проекту з облаштування сучасного приймального відділення в Луцькій міський клінічній лікарні; відкриття реінтеграційного центру для реабілітації людей з обмеженими можливостями та інтеграційного центру дітей та молоді на вул. Бенделіані, 7; збільшення та оновлення рухомого складу Луцького підприємства електротранспорту (із 45-ти до 70-ти тролейбусів); введення в експлуатацію нового обладнання на станції знезалізнення КП «Луцькводоканал»; облаштування велодоріжок на вулицях Станіславського, Гнідавській, Данила Галицького; комплексна реконструкція 40-ка прибудинкових територій (відновлення асфальтового покриття, дворового освітлення, встановлення дитячих та спортивних майданчиків); капітальна реконструкція мостів та шляхопроводів на вулицях Рівненській, Ківерцівській, Шевченка; реконструкція тротуарів на пр-тах Відродження, Молоді, Соборності, Перемоги (ІІ черга); реалізація проекту реконструкції системи теплопостачання міста за рахунок коштів Європейського банку реконструкції та розвитку (ліквідація підвальних котелень, встановлення 200 індивідуальних теплових пунктів у житлових будинках, впровадження додаткових потужностей на альтернативних джерелах енергії та ін.); впровадження проекту «Підвищення енергетичної ефективності закладів бюджетної сфери міста Луцька» за рахунок кредиту НЕФКО у розмірі еквівалентному 400 тис. євро та гранту фонду Е5Р – 200 тис. євро, який передбачає ряд енергозберігаючих заходів у 8 бюджетних установах міста Луцька (ДНЗ № 4, 13, 27, 31, гімназія №21, ЗОШ №1, 16, ПУМ); реставрація вежі Чорторийських Окольного замку, пам’ятки архітектури ХV ст. з подальшим відкриттям там музею лицарства та багато іншого.
У членів виконавчого комітету виникли запитання до Олександра Озіновича. Зокрема, Олександр Шараєв поцікавився, чи не передбачено програмою впорядкування чи перенесення Центрального ринку та автомобільного ринку.
Олександр Озінович відповів, що, у цьому документі не передбачено ніяких дій щодо зазначених вище ринків, проте, міська влада вивчає це питання.
Затвердили члени виконкому й бюджету міста Луцька на 2016 рік. Начальник управління фінансів та бюджету Лілія Єлова наголосила, що документ розроблений на чинній законодавчій базі. Проте, за її словами, Кабінет Міністрів України подав на розгляд Верховної Ради України проект змін до Бюджетного та Податкового кодексів. Вона зауважила, що ними передбачено кардинально змінити підхід до оподаткування, наповнення бюджету тощо.
Міський голова Микола Романюк запропонував членам виконкому прийняти цей проект бюджету без обговорення, адже зі змінами у податкове та бюджетне законодавство доведеться фактично заново формувати міський бюджет. Нині ж, цей документ необхідно затвердити, щоб не порушувати вимог чинного законодавства.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)