1. Головна
  2. Оперативна інформація

Члени виконкому підтримали програму розвитку паліативної допомоги у місті Луцьку

       Під час сьогоднішнього засідання члени виконавчого комітету підтримали проект Програми розвитку паліативної допомоги у місті Луцьку на 2015-2020 роки. Про важливість та необхідність прийняття такого документу присутнім розповів в.о. начальника управління охорони здоров'я міської ради Микола Якимчук. За його словами, особливостями сучасної медико-демографічної ситуації в Україні є високий рівень захворюваності та смертності від онкологічних та тяжких ускладнень хронічних неінфекційних захворювань. Це зумовлює один з найвищих в світі рівнів смертності, яка у 2014 році становить 15,75 на 1000 населення (у м. Луцьк 10,3 на 1000 населення).

       “Інкурабельні захворювання, особливо у термінальних стадіях перебігу супроводжуються вираженим больовим синдромом та іншими важкими розладами життєдіяльності, що завдають значних фізичних і моральних страждань, суттєво знижують якість життя пацієнтів та членів їх родин. Це вимагає створення та розвитку доступної та ефективної системи надання паліативної допомоги населенню”, - зазначив Микола Якимчук.

       За його словами, паліативна допомога – це комплексний підхід, мета якого забезпечити максимально можливу якість життя паліативних хворих і членів їхніх родин, шляхом запобігання та полегшення страждань, завдяки ранньому виявленню і точному діагностуванню симптомів болю та розладів функцій органів та систем, проведення адекватних лікувальних заходів, симптоматичної терапії та догляду, надання психологічної, соціальної, духовної та моральної підтримки.

        Він наголосив, що саме задля забезпечення надання такої допомоги була розроблена міська Програма паліативної допомоги на 2015-2020 роки, головним завданням якої є наближення стандартів життя невиліковно хворих лучан до прийнятих у цивілізованому світі.

        Микола Якимчук зауважив, що ці люди потребують допомоги і підтримки. У Луцьку нині близько 700 паліативних хворих.

        Він зауважив, що програма передбачає реалізацію заходів з паліативної допомоги та догляду шляхом взаємодії відповідних суб’єктів державної, комунальної форми власності та громадських організацій.

        Координацію та контроль за виконанням практичних заходів з реалізації Програми здійснюватиме управління охорони здоров’я Луцької міської ради за участі громадських організацій, зокрема Благодійного Фонду “СТОПРАК”.

       До присутніх звернулася й Президент Благодійного Фонду “СТОПРАК” Марія Адамчук. Вона наголосила, що вони готові долучитися до реалізації цієї програми. За її словами, вони готові фінансувати навчання медичного персоналу, придбання медикаментів тощо. Марія Адамчук зауважила, що нині така програма дуже необхідна, адже важкохворі громадяни потребують догляду та опіки.

       Член виконавчого комітету, заступник міського голови, керуючий справами виконкому Юрій Вербич закликав своїх колег підтримати проект рішення “Про Програми розвитку паліативної допомоги у місті Луцьку на 2015-2020 роки”. За його словами, це нині важливий документ і у міському бюджеті відшукають кошти на реалізацію заходів програми.

        Закликав членів виконкому підтримати проект рішення й Михайло Щур.

        У свою чергу, міський голова Микола Романюк подякував від себе особисто, виконавчого комітету і лучан Марії Адамчук та її благодійному фонду за роботу. За його словами, вони роблять багато для підтримки важкохворих. 

        Микола Романюк зазначив, що у міському бюджеті обов'язково передбачать фінансовий ресурс на фінансування заходів.

 

        Відділ інформаційної роботи міської ради

        (777904, 777946, 724727, 720665)