Члени виконкому заслухали інформацію про хід виконання Програми економічного та соціального розвитку міста Луцька
Сьогодні на засіданні виконавчого комітету міської ради про хід виконання Програми економічного та соціального розвитку міста Луцька на 2013 рік за підсумками 9 місяців доповідала, в.о. начальника управління економіки Любов Івевакова.
Вона повідомила, що у січні-серпні 2013 року підприємствами було реалізовано промислової продукції (товарів, послуг) на 1,6 млрд грн. В розрахунку на одного жителя міста реалізовано промислової продукції на 7,7 тис. грн. За цим показником місто посідає 4 місце серед районів та міст обласного значення.
Вагомий внесок у промисловість роблять публічні акціонерні товариства «СКФ Україна», «ВГП», «Теремно хліб», ДП «Автоскладальний завод №1», ПрАТ Спільне українсько-словацьке підприємство «Теріхем–Луцьк», ТзОВ «Луцька картонно–паперова фабрика», державне підприємство «Луцький ремонтний завод «Мотор», їм належить понад 70,0% загальноміського обсягу.
Підприємства міста виконали будівельні роботи на суму 248,4 млн грн, що становить 61,8 % загальнообласних обсягів.
На спорудженні будівель виконано 74,4 % всіх виконаних робіт, решта – на будівництві інженерних споруд.
За характером робіт переважають нове будівництво, реконструкція та технічне переозброєння (86,2%), решта – капітальний і поточний ремонти (11,1% і 2,7% відповідно).
Автотранспортні підприємства Луцька перевезли 1,3 млн тонн вантажів (на 5,3 % більше, ніж рік тому), що становило 74,6 % вантажних перевезень області.
За словами доповідачки, середньомісячна заробітна плата за 6 місяців цього року по місту становить 2650 грн, що на 9 % вище минулого періоду (2432 грн) та на 7 % від середнього рівня по області.
В економічно активному секторі міста поступово зменшується кількість підприємств з низьким рівнем середньої заробітної плати. У січні цього року 13 підприємств міста нарахували своїм працівникам заробітну плату, середній рівень якої менше законодавчо встановленого розміру мінімальної заробітної плати (менше ніж 1147 грн), у лютому та березні таких підприємств було 28, у червні – 14, у вересні – 5. Як правило, основною причиною низького розміру середньої заробітної плати є тимчасова зайнятість працівників на умовах неповного робочого часу через відсутність необхідних об’ємів робіт.
Станом на 1 жовтня цього року сума заборгованості з виплати заробітної плати на підприємствах міста складала 2844,6 тис. грн, із якої 1028,3 тис. грн припадало на економічно активний сектор, 1617,7 тис. грн було заборговано працівникам підприємств стосовно яких розпочата процедура відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом, 198,6 тис.грн становили борги підприємств, що призупинили діяльність.
У порівнянні до початку року заборгованість підприємств міста зменшилась на 1290,7 тис. грн. Із числа підприємств комунальної власності у переліку боржників продовжує перебувати КП «Луцьке підприємство електротранспорту». З початку року на підприємстві спостерігається зменшення суми зарплатного боргу: з 940 тис. грн на 1 січня до 317 тис. грн на 1 жовтня. Заборгованість з виплати заробітної плати на підприємствах державної форми власності та працівникам бюджетних установ в обласному центрі відсутня.
Любов Івевакова акцентувала на виконанні програм охорони здоров’я, культури, освіти, зупинилася на реалізації програми транскордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна, діяльності ЦНАП.
Забезпечення реалізації основних завдань Програми здійснювалось за рахунок впровадження та виконання міських цільових програм. Загальна потреба в коштах на їх виконання на 2013 рік складала 289,1 млн грн, з яких із бюджету міста 216,3 млн грн. У звітному періоді з бюджету міста профінансовано виконання робіт та заходів цільових програм на 80,8 млн грн, що склало 66,1 % від річної потреби.
Міський голова Микола Романюк відповів на запитання членів виконкому щодо розширення дитячих дошкільних садків. Він повідомив, що вивільнилося приміщення на вул. Чехова, де знаходилося управління Пенсійного фонду України у місті Луцьку, також переселилися міські служби з колишнього дитсадка на вул. Декабристів, 23. Замовлена проектна документація на реконструкцію цих приміщень, наступного року у бюджеті міста будуть передбачені кошти на виконання ремонтних робіт, які планується розпочати весною.
Щодо виплати заробітної плати працівникам бюджетної сфери, то кошти є в достатній кількості, і вона буде вчасно виплачена. Микола Романюк акцентував на позитивній динаміці будівельної галузі. «Працюють програми Президента України з доступного житла, будуються житлові будинки, і це радує», – сказав міський голова.
Перший заступник міського голови Святослав Кравчук вважає, що потрібно активізувати роботу позашкільних спортивних, туристичних та мистецьких закладів, щоб задіяти більший відсоток дітей.
Членів виконкому цікавило, як виглядає місто, порівняно з аналогічними обласними центрами щодо виплати заборгованості із заробітної плати та боргів за комунальні послуги. «Є тенденція до покращення ситуації», – пояснила Любов Івевакова.
Відділ інформаційної роботи міської ради (777904, 777946, 724727, 720665)