1. Головна
  2. Оперативна інформація

Члени виконкому заслухали інформацію про результати роботи відділу державного архітектурно-будівельного контролю Луцької міської ради за підсумками 2020 року

Сьогодні під час засідання виконавчого комітету розглянуто питання “Про результати роботи відділу державного архітектурно-будівельного контролю Луцької міської ради за підсумками 2020 року”.

Начальник відділу державного архітектурно-будівельного контролю Владислав Троць зауважив, що відділ діє відповідно до покладених на нього завдань, а саме: надає, отримує документи, що дають право на виконання підготовчих та будівельних робіт, відмовляє у видачі таких документів, анулює їх, скасовує їх реєстрацію; приймає в експлуатацію закінчені будівництвом об’єкти; подає Держархбудінспекції інформацію, необхідну для внесення даних до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва; здійснює державний архітектурно-будівельний контроль за дотриманням законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, стандартів і правил, щодо об’єктів та суб’єктів будівництва, розташованих у межах відповідних населених пунктів шляхом проведення планових та позапланових перевірок; розглядає відповідно до закону справи про адміністративні правопорушення та правопорушення у сфері містобудівної діяльності із прийняттям відповідних рішень.

Він наголосив, що у звітному році до Єдиної державної електронної системи у сфері будівництва було внесено 718 документів декларативного характеру.

Також, за його словами, за звітний період видано 51 дозвіл на виконання будівельних робіт.

Видано 44 сертифіката про готовність об’єкта до експлуатації.

Законодавством передбачено плату за видачу сертифікатів про готовність об’єкта до експлуатації. До місцевого бюджету надійшло 443 357 грн.

Протягом звітного періоду вживалися відповідні заходи по виконанню вимог Закону України «Про звернення громадян». Звернення громадян розглядаються в визначені законодавством терміни. На звернення, що надійшли, вжито належних заходів, надано вичерпні відповіді та пояснення.

У І кварталі 2020 року здійснювались позапланові перевірки за результатами звернень громадян, перевірка достовірності даних, наведених у повідомленнях та деклараціях про початок виконання підготовчих або будівельних робіт та контроль за виконанням термінів дії приписів про усунення порушень у сфері містобудування.

Відповідно до абз. 2 частини 1 статті 41 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» порядок здійснення архітектурно- будівельного контролю визначається Кабінетом Міністрів України. Даний порядок затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 № 553.

Владислав Троць зауважив, що у період з 01 січня 2020 до 10 березня 2020 року відділом було призначено 15 позапланових перевірок, з них: на 8 об’єктах будівництва було виявлено порушення вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності; на 1 об’єкті порушень виявлено не було, а 6 перевірок не було проведено через відсутність суб’єкта містобудування на об’єкті будівництва.

Переважна кількість правопорушень на об’єктах будівництва стосується факту самочинного будівництва.

Загальна сума накладених штрафних санкцій за результатами перевірок складає 840 800 грн, з них у добровільному порядку сплачено 17 000 грн.

Відповідно до пункту 3 постанови Кабінету Міністрів № 219 від 13.03.2020 «Про оптимізацію органів державного архітектурно-будівельного контролю» призупинено дію постанови Кабінету Міністрів України від 23.05.2011 № 553.

Таким чином, відповідно до чинних вимог законодавства з 18 березня 2020 року Відділ немає повноважень для проведення позапланових перевірок на об’єктах будівництва.

У зв’язку із зупиненням повноважень посадових осіб Відділу щодо здійснення державного архітектурно-будівельного контролю і неможливістю провести перевірки щодо дотримання суб’єктами містобудування вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності під час виконання останніми підготовчих та будівельних робіт, 24 вересня 2020 року виконавчим комітетом Луцької міської ради було прийнято рішення щодо створення комісії з питань виявлення та запобігання незаконного будівництва.

Згідно Порядку роботи комісії з питань виявлення та запобігання незаконного будівництва посадові особи Відділу отримали можливість проводити огляд об’єкта на предмет відповідності виконання підготовчих та будівельних робіт вимогам законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельним нормам, стандартам і правилам та складати відповідні акти за результатами його проведення.

Відповідно до зазначеного у період з 01 жовтня до 31 грудня 2020 року було проведено огляд 35 об’єктів будівництва за результатами яких було складено 33 акти якими були виявлені порушення вимог законодавства. Вказані акти огляду були направлені для вирішення порушених питань до правоохоронних органів.

Впродовж 2020 року в судах перебувало 28 адміністративних та цивільних судових справ, з яких у 11 справах розгляд був завершений, а у 17 справах провадження ще триває.

Луцький міський голова Ігор Поліщук зауважив, що у країні склалася критична ситуація з незаконним будівництвом. Причиною цього стало рішення про ліквідацію ДАБІ й створення трьох нових структур. Проте, вони так і не запрацювали. За його словами, завдяки старанням народних депутатів України та Асоціації міст України вдалося відновити дію постанови про відновлення перевірок будівництв.

Він наголосив, що 9 місяців не було жодного органу, який міг би вести контроль за тим що і як будується. Цим скористалися окремі недобросовісні особи. Як приклад, Ігор Поліщук навів будівництво на проспекті Відродження, де впритул до приватного будинку зводять торгово-офісний центр, хоча дозвіл там наданий на будівництво індивідуального будинку.

Також Ігор Поліщук зауважив, що є питання до переведення квартир на перших поверхах багатоквартирних будинків з житлового фонду в офісні приміщення. Це вдається робити за допомогою “чорних державних реєстраторів”, які без належних документів роблять відповідні записи у держреєстрах.

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)