1. Головна
  2. Оперативна інформація

Цього року буде обстежено і відремонтовано понад 90 ліфтів

   Заступник директора департаменту ЖКГ Надія Коленда на оперативній нараді повідомила, що станом на 01.05.2012 в житлових будинках міста Луцька налічується 764 пасажирських ліфти. Всі вони знаходяться в робочому стані, окрім ліфта в житловому будинку (колишній гуртожиток) на пр. Відродження, 26Б через підпал купе кабіни (в будинку працює ще один ліфт).

   У разі пошкоджень, руйнувань або інших випадків, які пов'язані з будівельною частиною ліфта, балансоутримувачі житлових будинків своєчасно проводять роботи, які забезпечують безпечну, надійну та безперебійну експлуатацію ліфтів. Представники департаменту ЖКГ та балансоутиримувача будинків періодично проводять обстеження покрівель. У випадках протіканнях та необхідності ремонту покрівель машинних відділень, житлово-комунальними підприємствами виконується їх поточний ремонт. Технічну експлуатацію ліфтів в комплексі забезпечують балансоутримувачі (ЖКП, ОСББ, БК), уклавши договори із спеціалізованими організаціями.

   Після закінчення 25-річного терміну експлуатації власник ліфта (Луцька міська рада, структурний підрозділ) укладає в межах виділених бюджетних коштів договори на експертне обстеження та капітальний ремонт ліфтів.

   У 2012 році, згідно затвердженого графіка, необхідно виконати експертне обстеження і капітальний ремонт 91 ліфта. Станом на 22.07.2012 проведено експертне обстеження в 34 ліфтах та укладено договір на проведення обстеження в 31 ліфті.

   Виконано капітальний ремонт в 17-ти ліфтах на суму 293 792 грн. Укладено договори на виконання капітальних ремонтів в 9-ти ліфтах на суму 187 509 грн.

   У 2012 році процедура початку робіт капітального ремонту ліфтів ускладнилася через необхідність розробки через проектний інститут проектно-кошторисної документації, виконання й експертизи, подання декларацій на початок робіт в інспекцію держархбудконтролю, що затягує сам початок робіт, та затверджений графік капремонтів.

   Луцька міська рада постійно бере участь у загальнодержавних програмах, які спрямовані на модернізацію та капітальний ремонт ліфтів житлових будинків. Так у 2010 році виділено з місцевого бюджету 631 тис. грн для реалізації заходів з капітального ремонту ліфтів по програмі реформування та розвитку житлово-комунального господарства, розпорядником коштів державного бюджету була Волинська ОДА. По цих заходах проведено капітальний ремонт 52-ох ліфтів, поряд з коштами співфінансування з місцевого бюджету освоєно 832, 96 тис. грн коштів державного бюджету для капітального ремонту ліфтів комунальної власності та 117 тис. грн для капітального ремонту ліфтів в будинках, які передані на баланс ОСББ. Також замінено один ліфт в будинку на вул. Потебні, 52а.

   Основною проблемою в ліфтовому господарстві міста є постійне збільшення кількості ліфтів в житлових будинках, які відпрацювали граничний термін експлуатації 25 років. На цей час – це 308 ліфтів. При проведені капітальних ремонтів ліфтів їх термін експлуатації продовжується експертами тільки на 4-6 років. З кожним роком кількість ліфтів, які будуть потребувати капітального ремонту, надалі буде збільшуватися. Можливим шляхом вирішення цієї проблеми є модернізація ліфтів з заміною всіх основних вузлів та деталей, у разі виконання модернізації термін експлуатації продовжується на 18 років. Провести модернізацію лише за кошти місцевого бюджету практично неможливо, так як кожен рік необхідно виділяти близько 25 млн  грн. Потрібна державна програма щодо модернізації ліфтового господарства України, яка б реально фінансувалася і могла зняти навантаження з місцевих бюджетів.

   Ще однією проблемою є диспетчеризація ліфтів житлових будинків. Станом на 01.07.2012 в місті Луцьку недиспетчеризованими залишаються 112 ліфтів житлових будинках: 35 ліфтів - належать до ОСББ, ЖБК, 77 - комунальної власності. Технічне обслуговування цих ліфтів проводиться по тарифу  як недиспечеризованих. Для проведення диспетчеризації 112- ти ліфтів необхідно близько 1200 тис. грн.

   В цілому стан справ в ліфтовому господарстві міста Луцька є задовільним, так як немає тривалих простоїв ліфтів, всі незначні поломки усуваються експлуатуючими спеціалізованими організаціями в межах 1-5 годин. Також хочеться зазначити, що в місті немає зупинок роботи ліфтів інспекцією Держгірпромнагляду  як у інших містах України. Для порівняння, у Рівному на цей час зупинено 53 ліфти, у Тернополі -  8 ліфтів.

   Міський голова Микола Романюк доручив департаменту ЖКГ підготувати звернення до Кабінету Міністрів України щодо надання коштів на оновлення ліфтів при формуванні бюджету на наступний рік. Також звернувся до лучан бережливо ставитися до спільного майна. Адже одні дбають про благоустрій міста, інші руйнують вже зроблене. Наприклад, підприємець Алла Рожанська,  допомогла встановити на зупинках лавки. Міський голова закликав керівників ЖЕКів навести лад біля усіх автобусних зупинок, пофарбувати мости, викосити біля них узбіччя, поновити розмітку на дорогах. Він повідомив, що до Дня незалежності буде оновлений Театральний майдан та територія біля фонтанів, що напроти ВНУ,  відкрито 5 нових груп у дошкільних закладах, 2 амбулаторії сімейного типу. Освітянам нагадав, що до початку нового навчального року потрібно замінити у спортивних залах шкіл вікна на нові, сучасніші. Констатував, що підготовка до опалювального сезону іде за планом.

   Перший заступник міського голови Святослав Кравчук нарікав на роботу ДАІ, адже чимало водіїв  на червоне світло проїжджають пішохідні переходи. «Місто для людей, а не для машин», – акцентував він. Залишаються брудними подвір’я, після неохайної роботи тих, хто вивозить сміття, не викошена трава біля приватних торговельних закладів. Отож кожен на своєму робочому місті повинен дбати про благоустрій міста.

   Відділ інформаційної роботи міської ради

   (777904, 777946, 720665)