1. Головна
  2. Оперативна інформація

Цьогоріч у Луцьку розпочнуть реалізацію проекту модернізації системи централізованого теплопостачання

Цьогоріч у Луцьку розпочнуть реалізацію проекту модернізації системи централізованого теплопостачання

       ДКП “Луцьктепло” спільно з Європейським банком реконструкції та розвитку, Фондом E5P реалізовує проект модернізації централізованого теплопостачання міста. Підписано кредитну угоду на суму десять мільйонів євро і чотири мільйони євро гранту. За ці кошти планується впровадити ряд заходів, зокрема, ліквідувати підвальні котельні, провести модернізацію обладання, встановити у понад двохсот багатоповерхівках індивідуальні теплові пункти, котел на альтернативному паливі тощо.

       У рамках проекту визначені консультанти, які здійснюватимуть його супровід та надаватимуть допомогу. І от сьогодні міський голова Микола Романюк провів робочу нараду з представниками компанії “Рамболь” Андрієм Зінченком та Іваном Жученком, яка є технічним консультантом. Участь у зустрічі також взяли перший заступник міського голови Тарас Яковлев, секретар міської ради Юлія Вусенко, в.о. директора ДКП “Луцьктепло” Валентина Малютіна, начальник служби технічного розвитку ДКП “Луцьктепло” Богдан Карачевський, директор департаменту фінансів та бюджету Лілія Єлова, начальник департаменту економічної політики Олександр Озінович та його заступник Сергій Омельчук.

       Міський голова Микола Романюк зазначив, що проект модернізації системи централізованого теплопостачання є дуже важливим для міста Луцька. За його словами, його реалізація дасть можливість зменшити споживання енергоресурсів та покращить якість послуг для лучан. Він переконаний, що сьогоднішня зустріч дасть можливість обговорити головні завдання, плани та етапи роботи. Микола Романюк наголосив, що є хороші напрацювання і висловив сподівання незабаром приступити до конкретних робіт.

       В.о. директора ДКП “Луцьктепло” Валентина Малютіна зазначила, що триває збір необхідної технічної інформації. За її словами, розроблено план реалізації проекту на три роки. Вона коротко розповіла про основні етапи та терміни їх реалізації.

       Представник компанії “Рамболь” Андрій Зінченко повідомив, що завершується робота над підготовкою тендерної документації. За його словами, вона має бути погоджена їхньою компанією та ЄБРР. Після цього буде оголошено тендери на придбання необхідного обладнання та визначення виконавців робіт. Він наголосив, що це доволі складний і трудоємкий процес. Андрій Зінченко переконаний, що нині важливо напрацювати усю документацію, запустити процес і тоді буде легше працювати.

       Андрій Зінченко також повідомив, що у котельні на вулиці Боженка планувалось за грантові кошти твердопаливний котел потужністю 2,5 мВт. Однак, за його словами, після відповідних розрахунків більш ефективним буде встановлення більш потужного котла на 5 мВт. Він зможе працювати цілий рік. У літній період повністю покриватиме потребу у гарячому водопостачанні, а в опалювальний період працюватиме паралельно з газовим котлом.

       У свою чергу, інший представник компанії “Рамболь” Іван Жученко зазначив, що тендерні процедури займатимуть значний час. Усі тендерні закупівлі поділені на кілька лотів. Зокрема, окрема процедура стосуватиметься встановлення індивідуальних теплових пунктів у близько 200 багатоквартирних будинках, ліквідації підвальних котелень і підключення будинків до центральної мережі, реконструкція невеликих котелень, реконструкція потужних котлів (заміна пальників та інших елементів), заміна насосних груп та мереж, модернізація центральних теплових пунктів, встановлення твердопаливного котла на вулиці Боженка, обладнання автоматизованою системою моніторингу Scada.

       Під час робочої наради було зауважено, що уже цьогоріч планується розпочати окремі роботи з реалізації проекту модернізації централізованого теплопостачання міста Луцька.

       Представник компанії “Рамболь” Андрій Зінченко зазначив, що незабаром планують оголосити тендери на придбання і встановлення твердопаливного котла, заміну існуючих котлів, реконструкцію котелень.

       Також він запевнив, що реалізація проекту відбувається згідно графіку.

       На завершення зустрічі Микола Романюк наголосив на важливості оперативного збирання усієї необхідної інформації, підготовці необхідної технічної та проектної документації, проведення тендерних процедур, аби якнайоперативніше приступити до реалізації завдань проекту. Наголосив він й на важливості координації роботи усіх учасників проекту, аби не виникало якихось непередбачуваних проблем чи затримки у реалізації.

 

        Відділ інформаційної роботи міської ради

        (777904, 777946, 724727, 720665)