Делегація галузі культури Луцька вивчала можливості та умови участі у програмі Європейського Союзу «Креативна Європа»
23 березня у м.Івано-Франківську за участю заступника Міністра культури України Андрія Вітренка відбувся Міжнародний семінар-тренінг для українських організацій західного регіону, які працюють в сфері культури і креативних індустрій.
Під час семінару розглядалися питання щодо нових можливостей та умов участі українських організацій у програмі Європейського Союзу «Креативна Європа».
Учасники семінару мали можливість поспілкуватися з керівниками національних бюро програми «Креативна Європа» в Литовській Республіці Егле Делтувайте та Великій Британії Крістофом Янковські, представником Британської Ради в Україні Пабло Росселло, а також експертом програми ЄС – Східного партнерства «Культура і креативність» Анастасією Нуржинською.
Участь у семінарі взяли представники сфери культури Луцька на чолі з начальником управління культури Тетяною Гнатів.
Довідка:
«Креативна Європа» – це програма Європейського Союзу, спрямована на підтримку культурного, креативного та аудіовізуального секторів. Її бюджет становить 1,46 млрд. євро. Угоду про участь України у програмі «Креативна Європа» підписано 19 листопада 2015 року.
У рамках «Креативної Європи» фінансову підтримку отримують проекти, спрямовані на зміцнення сектору та нарощування потенціалу, формування аудиторії, розробку нових бізнес-моделей, створення та підтримку віртуальних проектів.
Програма складається з двох підпрограм: «Культура» та «Медіа».
У рамках підпрограми «Культура» передбачено просування креативного та культурного секторів. На її реалізацію передбачено 31% бюджету програми. «Культура» включає в себе такі напрямки: проекти європейського співробітництва (підтримка транскордонного співробітництва, сприяння доступу до досягнень європейської культури і креативних індустрій, промоція інновацій і креативності); літературні переклади (підтримка ініціатив з перекладу та популяризації літературних творів через ринки ЄС, сприяння доступу читачів до високоякісної європейської літератури); європейські платформи – це промоція молодих діячів культури та сприяння мобільності та доступності авторів і виконавців; сприяння розширенню аудиторії та забезпечення доступності до цінностей та різноманіття культур Європи.
Детальну інформацію про програму та участь в ній можна отримати на сайтах:
Єврокомісії – http://ec.europa.eu/programmes/creative-europe
Виконавчої агенції ЄС з освіти, культури та аудіовізуальних послуг – http://eacea.ec.europa.eu
програми ЄС та Східного партнерства «Культура і креативність» – http://www.culturepartnership.eu/ua/publishing/creative-europe