Делегація міста Барановичі (Республіка Білорусь) вивчає досвід Луцька з впровадження енергозберігаючих заходів у міському господарстві

Сьогодні у залі засідань у рамках інформаційної поїздки «Енергоефективність у малих містах. Приклади України» відбулася зустріч представників Луцької міської ради з делегацією міста Барановичі (Республіка Білорусь). Участь у зустрічі взяли заступник міського голови Тарас Яковлев, депутат міської ради Роман Бондарук та начальник відділу енергозбереження Костянтин Патракеєв.
Розпочинаючи зустріч, Тарас Яковлев привітав гостей з Білорусі у нашому місті та побажав їм приємного перебування. Він зауважив, що метою зустрічі є обмін досвідом у питанні впровадження енергозберігаючих заходів у міському господарстві. «Я думаю, ця зустріч стане корисною, як для міської влади, представників ОСББ так і для білоруської сторони. Сподіваюся, ми зможемо почерпнути один в одного корисний досвід і почати впроваджувати його у себе в містах. Нам уже є чим похвалитися в плані впровадження енергозберігаючих заходів і результати нашої роботи ми вам продемонструємо. Ви матимете можливість відвідати ряд об’єктів, зокрема ЗОШ №12, де здійснюється опалення за рахунок електричної енергії», – зазначив він.
Тарас Яковлев зауважив, що міська влада намагається шукати шляхи залучення грантових коштів, дешевих кредитів для впровадження енергоефективних заходів. Він наголосив, що пріоритетним для міста є впровадження енергозбереження, адже природні ресурси постійно дорожчають.
Потому Тарас Яковлев передав слово начальнику відділу з енергозбереження Костянтину Патракеєву, який поінформував присутніх про історію та успіхи з впровадження у Луцьку енергоефективних заходів. Він зауважив, що у цьому напрямку робота ведеться уже давно. За цей час вдалося сформулювати ряд документів, які впроваджуються у життя. За його словами, у 2011 році Луцька міська рада затвердила Муніципальний енергетичний план, який є складовою стратегічного плану міста, що описує головну мету діяльності місцевих органів влади в галузі управління енергетичними процесами, встановлює взаємозв'язок між основними цілями та завданнями задля досягнення цілей, а також показниками, за якими вимірюватимуться результати діяльності (підвищення енергоефективності міста). Наступного ж року було затверджено План дій для сталого енергетичного розвитку міста Луцька.
Крім того, він наголосив, що у Луцьку активно впроваджуються заходи з енергозбереження, котрі фінансуються як з міського бюджету, так і за співфінансування обласного та державного бюджетів, а також із залученням коштів міжнародних фінансових організацій. Щороку в підвищення енергоефективності вкладаються значні кошти.
Також Костянтин Патракеєв повідомив, що Луцьк у рамках проекту «Угода мерів – Схід» реалізовується проект «Енергія для мерів Сходу», головним партнером в якому є Болонський університет. Бюджет заходів Проекту, які впроваджуватимуться в Луцьку, становить близько 43 тис. євро. Внесок Луцької міської ради – 9 тис. євро. В рамках Проекту планується реалізація енергозберігаючих заходів у ДНЗ №7.
За його словами, ведеться робота з Північною Екологічною Фінансовою Корпорацією (НЕФКО). Згідно з умовами місту буде надано кредит на впровадження енергоефективних заходів розміром 4 млн грн на чотири роки під 3 % річних.
Також між Луцькою міською радою, ДКП «Луцьктепло» та Європейським банком реконструкції та розвитку (ЄБРР) підписано угоду про підготовку кредитного фінансування реалізації Проекту реконструкції системи теплопостачання м. Луцька, що передбачає надання гранту розміром 4 мільйони євро та кредиту на 10 мільйонів євро.
Потому Тарас Яковлев надав слово головному інженеру житлового ремонтно-експлуатаційного управління міста Барановичі Олексію Панічеву, який розповів про досягнення у питанні впровадження енергоефективних заходів у їхньому місті. Зокрема, він зауважив, що у них діють програми щодо встановлення теплових лічильників, теплорегуляторів, заміни насосного обладнання тощо. Також, за його словами, свого часу у всіх багатоквартирних будинках були замінені двері на сучасні з автодоведенням, кодовими замками, впроваджені системи, які дозволяють економити електроенергію під час освітлення у під’їздах будинків.
Олексій Панчев зауважив, що щорічно приблизно у шести багатоквартирних будинках вони роблять теплореабілітацію та утеплюють бокові стіни десяти таких споруд.
По завершенню презентаційної частини Тарас Яковлев та Костянтин Патракеєв відповіли на запитання білоруських гостей.
У програмі перебування делегації з Республіки Білорусь є огляд ряду об’єктів, зокрема, ДКП «Луцьктепло», ЗОШ № 12 тощо.
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 777946, 724727, 720665)