1. Головна
  2. Оперативна інформація

Делегація Луцької міської ради на Конгресі транскордонної співпраці в м. Любліні

Делегація Луцької міської ради на Конгресі транскордонної співпраці в м. Любліні

У Конгресі транскордонної співпраці-2021, що відбувався 5-7 жовтня в польському Любліні, взяла участь делегація Луцької міської ради. Секретар міської ради Юрій Безпятко та начальник управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності Вікторія Гомонець представляли Луцьку громаду на цьому знаковому для розвитку партнерства заході.

Цьогоріч відбулася ювілейна десята едиція Конгресу, його головна тема - “Місто і регіон 2030”. Під час цієї події Люблін на кілька осінніх днів став місцем зустрічі практиків транскордонного співробітництва з Європейського Союзу та країн Східного партнерства. Конгрес допомагає створювати майданчик для діалогу представників органів місцевого самоврядування, громадських організацій, бізнесу, культурного та наукового середовища. Під час заходу, що відбувався у гібридному форматі з обмеженою кількістю оффлайн учасників, відбулася серія панельних дискусій, присвячених можливостям для місцевих громад, вирішальним аспектам їхнього розвитку у короткостроковій і довгостроковій перспективах. Дипломати, лідери громадського сектору, політики, чиновники та бізнесмени також ділилися судженнями про геополітичні процеси в Європі та за її Східними кордонами, про розширення можливостей для громадян щодо участі в розвиткових проєктах для громад, стартапи та бізнес в інноваційному розвитку, побудову інклюзивного суспільства, приязного до навколишнього середовища.

 

У рамках Конгресу відбулася окрема зустріч делегації Луцької міської ради з Президентом міста Люблін Кшиштофом Жуком. Сторони взаємно підтвердили готовність продовжувати активну співпрацю, яка частково трансформувалася в онлайн формат через обставини, що склалися в умовах пандемії, однак не втратила свого особливого характеру, оскільки партнерство Луцька та Любліна, започатковане ще у 1996 році, наповнене хорошими справами і спільними корисними проектами. Президент Любліна та секретар Луцької міської ради взаємно виказали зацікавлення в тому, щоб фахівці міських адміністрацій розпочинали роботу щодо напрацювання спільних проектів для участі у майбутніх конкурсах Європейського Союзу, зокрема в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща-Україна-Білорусь 2021-2027.

 

Управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності