1. Головна
  2. Оперативна інформація

Делегація міста Луцька відвідала Люблін в рамках реалізації проекту "Нове життя старого міста: ревіталізація пам'яток історико-культурної спадщини Луцька та Любліна"

Делегація міста Луцька відвідала Люблін в рамках реалізації проекту "Нове життя старого міста: ревіталізація пам'яток історико-культурної спадщини Луцька та Любліна"

14 червня 2019 року делегація міста Луцька з числа представників виконавчих органів міської ради, медіа ресурсів та митців відвідала місто Люблін (Республіка Польща) в рамках офіційних заходів з нагоди Фестивалю легенд. Традиційна подія цьогоріч носить міжнародний характер завдяки співпраці міст-партнерів в рамках проекту "Нове життя старого міста: ревіталізація пам'яток історико-культурної спадщини Луцька та Любліна", що фінансується в рамках Програми транскордонного співробітництва Польща–Білорусь–Україна 2014–2020 Європейського інструменту сусідства.

Під час візиту відбулася спільна прес-конференція за участю представників Луцької міської ради та Адміністрації міста Люблін, присвячена питанням відновлення ключових пам’яток архітектури зі спільною польсько-українською історією – башти Чорторийських у Луцьку та Готичної вежі у Любліні.

 
 

Як зазначив заступник президента міста Люблін Артур Шимчик, для Любліна ревіталізація Старого міста, промоція історичної та культурної спадщини, а також налагодження міжнародного діалогу є важливою частиною стратегії розвитку.

“Проект “Нове життя старого міста” - це черговий етап тісної співпраці між містами, яка триває вже понад 20-ти років. Він популяризує міжнародний діалог, приваблює туристів до наших пам’яток, заохочує місцевих жителів до інтеграції”, – розповів Артур Шимчик.

 

Начальник управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності міської ради Вікторія Гомонець зазначила, що тісний діалог з Любліном став вже звичним для Луцька. “Сьогоднішня співпраця для нас символічна, адже Готична вежа в Любліні і башта Чорторийських в Луцьку колись мали оборонний характер, а зараз ми намагаємося відкрити ці споруди по-новому, аби їх можна було використовувати зовсім з іншою метою, в мирний час. Мати надійних партнерів в ЄС, відчувати їх підтримку є особливо важливим для українців сьогодні, коли країна перебуває у стані війни", – зазначила Вікторія Гомонець.

Вона також повідомила, що Луцьк на фестивалі представлений театром-студією “ГаРмИдЕр” з прем’єрою вуличної вистави “ЛУЦЬКО. Дух міста”. Це казково-містичне дійство, просякнуте історією Луцька від древніх часів до сьогодення.

Під час прес-конференції повідомили про оголошення тендеру на вибір підрядника реставраційних робіт у Луцьку, завершення усіх дозвільних процедур, необхідних для початку фінансування проекту Європейським Союзом.

По завершенні заходу відбулось засідання Керуючого комітету — спільного українсько-польського моніторингового органу, покликаного здійснювати контроль за впровадженням заходів проекту “Нове життя старого міста”, сприяти оперативному вирішенню нагальних питань, що можуть виникати у процесі реалізації проекту.

 

Управління міжнародного співробітництва та проектної діяльності 

(777995. 777905)