1. Головна
  2. Оперативна інформація

Депутати Луцької міської ради ознайомились із роботою Музею історії сільського господарства у селі Рокині

Депутати Луцької міської ради ознайомились із роботою Музею історії сільського господарства у селі Рокині

Нещодавно Луцька міська територіальна громада зросла, об’єднавши навколо себе нових членів сім’ї. Приєдналося до нашого міста і село Рокині, добре відоме лучанам, зокрема, завдяки унікальному музею-скансену, присвяченому історії сільського господарства.

Сьогодні сюди завітали заступник міського голови Ірина Чебелюк, директор департаменту культури Тетяна Гнатів та депутати міської ради, ознайомившись із особливостями його роботи, потребами та планами на майбутнє. Директор закладу Роман Ковальчук провів гостей експозицією музею, та пояснив, що заклад потребує додаткового фінансування.

Музей історії сільського господарства Волині було відкрито ще у 1979 році його засновником Олександром Середюком. Протягом багатьох років його руками було зібрано унікальні пам’ятки історії Волині. Експозиція,  розміщена у 8-ми залах музею, розповідає про історію волинського села, розвиток сільського господарства в різні періоди, про природу і екологію краю.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

В свою чергу, Ірина Чебелюк розповіла, що міська влада зацікавлена у підтримці музею та його повноцінній подальшій діяльності, однак враховуючи необхідність залучення значної суми коштів, заклад повинен розвиватися та успішно долучати нових відвідувачів.

«Для нас цікавий інвестор, який допоможе реанімувати музей, адже потужностей лише тільки бюджету міста може бути недостатньо», - зазначила вона.

 
 
 
 
 
 
 

Під відкритим небом досі зберігаються автентичні будинки, в яких колись вирувало життя, вітряк, клуня, капличка та багато іншого. На території музею можна спробувати страви національної кухні та відпочити на лоні природи.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Управління інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)