1. Головна
  2. Оперативна інформація

Депутати міської ради хочуть запровадити інститут місцевого омбудсмена

   Проект рішення “Про звернення до Президента України Порошенка П.О., Кабінету Міністрів України, Верховної Ради України з питань запровадження інституту місцевого омбудсмена” підтримали сьогодні депутати під час засідання постійної комісії міської ради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю, депутатської діяльності, етики та регламенту. На комісії були присутні обранці громади, а це як члени комісії, так і депутати, що презентували підготовлені проекти рішень: Андрій Буй, Андрій Осіпов, Ігор Поліщук, Богдан Шиба, Олександр Магеровський, Віктор Ящук, Петро Савчук, Василь Гриб, Євгеній Ткачук. Проект цього рішення представив Петро Савчук, зазначивши, що таким чином хоче підсилити позиції лучан із захисту їх щоденних прав. “Ми — виразники інтересів громади. Нас вибрали, щоб ми розвивали місто і підтримували громаду. Тож цей проект рішення покликаний знайти механізми підтримки громадян з повсякденних питань”, - зазначив депутат. У свою чергу, депутат Андрій Осіпов підкреслив, що мати територіальній громаді таку особу як омбудсмен, це велика підтримка для людей.

   Перший заступник міського голови Тарас Яковлев говорив про ініціювання створення асоціації органів місцевого самоврядування “Асоціація відкритих міст”. Виступаючи перед депутатами, він зазначив, що основною метою створення та діяльності Асоціації є сприяння органам місцевого самоврядування у розвитку електронного врядування, електронної демократії, впровадження нових технологій комунікації з громадянами та створення механізмів співпраці між органами місцевого самоврядування в реалізації спільних ініціатив, зокрема інтерактивної платформи «Відкрите місто». До речі, пілотний проект “Відкрите місто” розпочинався у Луцьку та ще п'яти містах. Потім до нього приєдналося ще 10. Фінансувався він фондом “Східна Європа”. Ця платформа дала можливість через інтернет повідомити про ту чи іншу проблему, що є у місті. “Сьогодні вже вісім міст прийняли рішення про Асоціацію. Луцьк — один з лідерів впровадження електронного врядування, тож має бути лідером створення Асоціації”, - додав координатор проекту в Україні Михайло Наход.

   Богдан Шиба презентував проект рішення про створення тимчасової контрольної комісії міської ради щодо захисту прав споживачів при встановленні тарифів на житлово-комунальні послуги. Він вважає, що депутати зобов'язані вникнути у встановлення тарифів за ЖКП, які можна корегувати на місцевому рівні (це не стосується електроенергії та газу). Також депутат порушив питання про припинення реалізації товарів, робіт та послуг, що виробляються, надаються, виконуються суб'єктами господарювання Російської Федерації на території міста. І хоча такі рішення приймалися неодноразово, він вважає, що це питання треба розглядати щосесії. Адже, коли у країні триває війна, то будь-які зв'язки з РФ — недопустимі.

   Також комісія розглянула ще низку важливих проектів рішень. Зокрема, підтримали проекти про внесення змін до списку присяжних, про внесення змін до списку народних засідателів, про новий склад комісії з питань поновлення прав реабілітованих. Обговорювали й питання врегулювання обігу вогнепальної зброї, ситуацію з гуртожитком на Дружби Народів, 4, про створення тимчасової контрольної комісії з питань ощадливого витрачання бюджетних коштів, про звернення до Кабінету Міністрів України щодо вдосконалення механізму обчислення окремих місцевих податків, інші.

 

 

 

Відділ інформаційної роботи міської ради

(777904, 777946, 724727, 720665)