1. Головна
  2. Оперативна інформація

Депутати міської ради звернулися до центральних органів влади щодо відновлення подачі газу для ДКП “Луцьктепло”

   Сьогодні депутати міської ради зібралися на позачергову сесію. На розгляд обранців громади було внесено питання “Про звернення до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та Ради Національної безпеки та оборони України щодо засудження дій НАК “Нафтогаз України” та негайного відновлення газопостачання ДКП “Луцьктепло”. Автором проекту виступив депутат міської ради Андрій Козюра. Він зазначив, що за 25 років незалежності України влада не змогла навести лад у теплоенергетиці. За його словами, нині ця галузь знаходиться у катастрофічному становищі, адже мережі зношені, обладнання застаріле. Жодних державних програм не впроваджено щодо модернізації теплоенергетичних підприємств.

   Крім того, за словами Андрія Козюри, встановлені НКРЕ тарифи для ДКП “Луцьктепло” покривають витрати підприємства лише майже на 90 %. Крім того, держава вчасно не розраховується перед підприємством за субсидії.

   Він зазначив, що кілька днів тому НАК “Нафтогаз України” обмежив постачання газу для ДКП “Луцьктепло”, через що люди залишилися без гарячого водопостачання.

   За його словами, така ситуація може призвести до непоправних дій. “Люди ставитимуть бойлери, а старі мережі не витримуватимуть навантаження. Також масово грітимуть воду у відрах та каструлях на газі, і це теж збільшення споживання газу і нестиме небезпеку для всіх”, - зазначив депутат.

   Андрій Козюра не розуміє логіки дій НАК “Нафтогаз України”, адже споживання газу не зменшиться. Він висловив припущення, що таким чином хочуть збанкрутувати місцеві теплоенергетичні підприємства і приватизувати їх.

   В.о. директора ДКП “Луцьктепло” Валентина Малютіна зазначила, що НАК “Нафтогаз України” поставив умови підприємству, які виконати практично нереально. Крім того, вимагали погасити усю заборгованість, бо інакше не затвердять лімітів. За її словами, споживання газу без наданих лімітів несе за собою додаткові фінансові витрати, адже газ буде дорожчим.

   Валентина Малютіна наголосила, що держава не повертає кошти за субсидії і НАК “Нафтогаз” вимагає оплату коштами.

   Вона додала, що ведуться постійні перемовини з відновлення постачання газу.

   Також в.о. директора ДКП “Луцьктепло” наголосила, що лучани боргують за тепло- та гаряче водопостачання близько 63 млн грн. Валентина Малютіна закликала лучан погасити заборгованість. За її словами, вживаються різноманітні заходи по роботі з боржниками.

   Перший заступник міського голови Тарас Яковлев розповів, що у міській раді створено комісію, до якої увійшли представники міської влади, виконавчої служби, поліції, військового комісаріату тощо, яка займатиметься заборгованістю. За його словами, нині хто не має можливості сплачувати за комунальні послуги мають можливість отримати субсидію. Він зауважив, що громадяни, які мають заборгованість поділяються на дві категорії: особи, що ведуть асоціальний спосіб життя та ті, хто користується послугами, але принципово не хочуть платити за них.

   Тарас Яковлев зазначив, що до боржників буждуть вживатися різноманітні методи впливу. Зокрема, будуть обмежувати водопостачання, блокуватимуть каналізацію, відключатимуть від системи теплопостачання. Він повідомив, що громадян, які мають заборгованість більше 10 тисяч гривень, через суд позбавлятимуть квартир, які реалізовуватимуть через аукціон. Перший заступник міського голови розповів, що уже незабаром відбудеться продаж з аукціону першої квартири, де є значна заборгованість за комунальні послуги.

   У свою чергу, міський голова Микола Романюк наголосив, що ситуація із обмеженням подачі газу на котельні є незрозумілою. За його словами, він щоденно займається розв'язанням цієї проблеми. До цієї проблематики підключився голова Волинської облдержадміністрації Володимир Гунчик, який, перебуваючи у Києві, спілкується щодо відновлення газопостачання.

    Микола Романюк зазначив, що вчора у Львові у рамках Форуму місцевого самоврядування спілкувався з керівниками інших міст. У них аналогічні проблеми. За його словами, гаряча вода є лише у тих містах, де діють ТЕЦ.

   Також міський голова назвав умови, які НАК “Нафтогаз України” ставить перед ДКП “Луцьктепло” нереальними.

   Він зауважив, що діє така система, коли практично усі кошти, які надходять для “Луцьктепло” від сплати за надані послуги від лучан, забирались автоматично для оплати за газ. На його думку, це неправильно, адже необхідно платити за електроенергію, воду, ремонтувати мережі, виплачувати заробітну плату працівникам. Коштів на ці цілі практично нема.

   В.о. директора ДКП “Луцьктепло” Валентина Малютіна зазначила, що вони були змушені звільнити уже 100 осіб, а решта залишаться без заробітної плати.

   Микола Романюк подякував Андрієві Козюрі за ініціативу розробкти звернення. Він наголосив, що лише спільними зусиллями можливо зрушити ситуацію з місця.

   Міський голова зазначив, що звертався з проханням дати ліміт на 100 тис. метрів кубічних газу, аби подавати гарячу води хоча б у лікувальні заклади. Однак, і на це дали відмову. На його думку, це дивна позиція.

   Зрештою, обранці громади з правками, які внесли депутати Петро Бойко та Ігор Поліщук, прийняли відповідний проект рішення.

    У тексті звернення йдеться:

 

   “ЗВЕРНЕННЯ

   Про засудження дій НАК “Нафтогаз України” та негайного відновлення газопостачання ДКП “Луцьктепло”

    23 грудня 2015 року Луцькою міською радою, з метою забезпечення стабілізації фінансово-економічного стану ДКП “Луцьктепло”, було прийнято та направлено звернення до Верховної ради України щодо необхідності прийняття проекту закону №2706 “Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування суб’єктів господарювання у сферах теплопостачання, централізованого водопостачання та водовідведення”, підготовленого до другого читання.

   Ключовою позицією вказаного законопроекту є положення якими передбачається встановити мораторій на нарахування та стягнення неустойки (пені та штрафу) та інших фінансових санкцій у разі несвоєчасного здійснення платежів за використаний природний газ для яких тариф на теплову енергію для всіх категорій споживачів було встановлено державою нижче економічно обґрунтованої собівартості.

   Станом на 07 квітня 2016 року вказаний законопроект парламентом прийнято не було, а відтак стягнення на користь НАК “Нафтогаз України” штрафних санкцій в сумі 9 255 тис. грн., нарахованих ДКП “Луцьктепло” може призвести до суттєвого погіршення фінансового стану підприємства.

   Крім цього, Кабінетом Міністрів України жодних заходів, спрямованих для стабілізації роботи комунальної теплоенергетики не здійснюється, а лише спостерігається постійне лобіювання інтересів НАК “Нафтогаз України”.

   Вказана позиція Уряду вже повністю зруйнувала інвестиційну привабливість галузі теплоенергетики та поставила під загрозу зриву реалізацію ДКП “Луцьктепло” масштабного інвестиційного проекту модернізації системи теплопостачання м.Луцька в рамках програми фінансування ЄБРР на загальну суму 14 млн.євро.

   01 квітня 2016 року НАК “Нафтогаз України” одномоментно було припинено постачання газу на ДКП “Луцьктепло”. Вказані дії зумовили різку зупинку даного підприємства і як наслідок - припинення гарячого водопостачання у місті Луцьк. Без гарячої води залишились заклади охорони здоров’я, освіти та весь житловий фонд міста Луцька.

   Вказана ситуація спричинила широкий резонанс та викликала критичне засудження у Луцької громади. Вказані дії можуть призвести до виникнення некерованих соціальних процесів та техногенних катастроф, що загрожує життю та здоров’ю населення.

   Окремо зазначаємо, що керівництво НАК “Нафтогаз України” виставило ДКП “Луцьктепло” ультимативні вимоги щодо повного розрахунку за спожитий газ та підписання додаткових угод до договору на постачання природного газу на кабальних умовах, які є нереальними для виконання, а відтак є неприйнятними та такими, що призведуть до подальшого банкрутства вказаного підприємства.

   Луцька міська рада засуджує дії керівництва НАК “Нафтогаз України” щодо припинення газопостачання підприємствам теплокомуненерго (далі ТКЕ) та виставлення останнім категоричних ультиматумів, нереальних для виконання, та вважає їх неприпустимими.

   Переконані, що Кабінету Міністрів України потрібно припинити надавати однобічні преференції державному газовому монополісту та почати впроваджувати реальні кроки щодо належного реформування галузі комунальної теплоенергетики.

   Враховуючи, що вказана проблема є загальноукраїнською, вважаємо, що Верховна рада України на своєму засіданні має терміново дати оцінку вказаним діям Уряду та НАК “Нафтогаз України” та невідкладно розглянути проекту закону №2706.

   Крім того, вважаємо, що дана ситуація має стати предметом розгляду на засіданні Ради Національної безпеки та оборони України. В силу цього, звертаємось до Президента України та Голови РНБО України, для термінового скликання засідання Ради Національної безпеки та оборони України щодо негайного припинення дій спрямованих на знищення підприємств ТКЕ.

   Враховуючи вищевикладене, просимо Вас вжити заходів щодо термінового відновлення газопостачання ДКП “Луцьктепло”, невідкладного вирішення вказаних питань та почати впроваджувати реальні кроки для реформування та модернізації галузі комунальної теплоенергетики”.

 

   Відділ інформаційної роботи міської ради

   (777904, 777946, 724727, 720665)