1. Головна
  2. Оперативна інформація

Депутати підтримали виконання Комплексної програми підтримки військовослужбовців — учасників АТО та членів їх сімей у 2016 році

   Сьогодні відбулося засідання постійної комісії міської ради з питань дотримання прав людини, законності, боротьби зі злочинністю та корупцією, депутатської діяльності, етики та регламенту. Участь у її роботі взяли депутати Артем Запотоцький, Олександр Волинець, Ігор Поліщук та Юлія Дацюк під головуванням Миколи Федіка.

   На початку засідання заступник міського голови Сергій Григоренко поінформував присутніх про хід виконання Комплексної програми підтримки військьвослужбовців, приваних з міста Луцька на військову службу по мобілізації та членів їх сімей, а також сімей загиблих (померлих) військовослужюбовців — лучан. При цьому Сергій Григоренко зазначив, що окрім вищеперелічених категорій громадян, Програма охоплює й військовослужбовців — контрактників, які на момент укладення контракту зі Збройними силами України були зареєстровані у Луцьку.

   Одним із напрямків Програми є звільнення членів сімей учасників АТО від сплати комунальних послуг у частині утримання будинку. Станом на 1 жовтня 2016 року цією пільгою скористалися 672 особи. До департаменту соціальної політики у 2016 році за наданням матеріальної допомоги звернулося 758 осіб із родин військовослужбовців. На виплату їм матеріальної допомоги із міського бюджету було виділено близько 700 тисяч гривень. Окрім цього, проводиться психологічна та медична реабілітація учасників бойових дій. Задля цього міська влада налагодила співпрацю із обласним військовим госпіталем. Таким чином, у 2016 році вдалося оздоровити понад сто осіб. Як зазначив Сергій Григоренко, співпраця і надалі триватиме, однак можливості госпіталю обмежені невеликою кількістю ліжкомісць. Безкоштовні соціальні послуги учасникам бойових дій на Сході України та членам їх сімей надає й Територіальний центр соціального обслуговування міста Луцька.

   Протягом літнього періоду 2016 року було безкоштовно оздоровлено 211 дітей із сімей учасників АТО. Крім цього, діти учасників бойових дій забезпечені безкоштовним харчуванням у загальноосвітніх навчальних закладах та мають право безоплатного проїзду у тролейбусах. На обліку у Луцькому міському центрі соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді наразі перебуває 806 сімей вищезазначених категорій.

   Окрім цього, Сергій Григоренко звернув увагу на потребу соціальної адаптації та підтримки демобілізованих бійців АТО, які повертаються на мирні території та потребують адаптації у соціумі. Станом на жовтень 2016 року у Луцьку перебуває 898 демобілізованих, до кінця року очікують зростання цієї цифри до 1000 осіб. Тому є необхідність розширити існуючу Комплексну програму новим розділом, у якому будуть чітко визначені умови підтримки демобілізованих бійців. Заслухану інформацію члени комісії взяли до відома.

   Також депутати ознайомилися із проектами договорів про співробітництво між Луцькою міською радою та Прилуцькою сільською радою та рекомендували їх до розгляду на сесії міської ради.

   Окрім цього, члени комісії підтримали проект рішення про заборону приймання та захоронення твердих побутових відходів, що завозяться із Львівської області, на полігоні села Брище. Ініціатором звернення виступив депутат Ігор Поліщук. Також депутати рекомендували винести на розгляд сесії міської ради проект звернення до Міністерства закордонних справ України щодо недопущення призначення Генеральним консулом Республіки Польща у Луцьку Веслава Мазура.

 

 

   Відділ інформаційної роботи міської ради

   (777904, 77946, 724727, 720665)