Депутати підтримали зміни до Положення та новий перелік послуг терцентру
Сьогодні відбулося засідання постійної комісії з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства, освіти, науки, культури, мови. Депутати Алла Надточій, Анна Мовяк, Майя Шостак розглянули та підтримали зміни до Програми національно-патріотичного виховання дітей та молоді міста Луцька на 2015-2017 роки. Вони стосуються фінансового забезпечення Програми, зокрема, перерозподілу коштів для оплати проведеного на високому рівні концертного заходу «Сталеві серця», приуроченого до Дня захисника України та з нагоди 75-ї річниці створення Української повстанської армії, який має патріотично-виховне значення.
Члени комісії також підтримали та рекомендували до прийняття на сесії Положення про територіальний центр соціального обслуговування (надання соціальних послуг) м. Луцька у новій редакції та Перелік соціальних послуг, умов та порядку їх надання структурними підрозділами територіального центру соціального обслуговування.
Директор територіального центру Галина Шатецька пояснила, що у зв’язку з прийняттям Державних стандартів виникла необхідність внести зміни у нормативні документи установ, які надають соціальні послуги населенню.
Крім того перелік соціальних послуг приводиться у відповідність до Держстандартів, змінюється і назва структурного підрозділу терцентру – відділення соціально-побутової адаптації перейменовується у відділення денного перебування. Відділення соціально-медичних послуг виключається з Переліку. Разом з тим передбачено, що в структурі територіального центру можуть створюватися інші структурні підрозділи, діяльність яких спрямована на надання соціальних послуг соціально незахищеним верствам населення.
Відділення соціально-медичних послуг функціонує в структурі терцентру з 2002 року, є відповідний штат кваліфікованих спеціалістів (сестра медична з фізіотерапії, сестра медична з ручного масажу, психолог, соціальний працівник), матеріально-технічна база (фізіотерапевтичний кабінет, кабінет ЛФК з комплексом тренажерів, автоматизоване масажне крісло, їдальня тощо). Щороку послугами даного віддання користується близько тисячі соціально-незахищених мешканців міста: громадяни похилого віку, особи з обмеженими фізичними можливостями, інші громадяни, які потрапили в складні життєві обставини. Також з 2015 року послугами даного відділення можуть скористатися учасники антитерористичної операції та члени їх сімей, внутрішньо переміщені особи. Тому, з метою продовження якісного надання соціальних послуг громадянам похилого віку, особам з обмеженими фізичними можливостями, іншим вразливим верствам населення, забезпечення їх максимальної інтеграції в усі сфери життєдіяльності через систему соціальних послуг, а також збереження комплексу послуг, що надаються даним відділенням, відділення соціально-медичних послуг перейменовується у відділення соціально-психологічних послуг.
Окрім питань, які виносяться на наступне пленарне засідання сесії міської ради, постійна комісії з питань соціального захисту, охорони здоров’я, материнства та дитинства, освіти, науки, культури, мови розглянула ряд звернень громадян та звернення Волинської обласної громадської організації «Волинська обласна лікарняна каса».
Відділ інформаційної роботи міської ради
(777904, 77946, 724727, 720665)